Re: Alfa Romeo GT 2005 3.2

#16
arvatavasti on tõstuki tross viha saanud, siinid sodi täis või siis aken viltu (piilariteta autol läheb see üsna lihtsalt paigast- olgem ausad.. kõik teavad, et klaasist ei tohi ust avada ega sulgeda aga..)
mehhanism ise on selline
Pilt
lahendus on lihtne-> võtad ukse lahti, võtad tõstukisüsteemi maha, vaatad üle, määrid ära ja paned tagasi ja reguleerid akna paika. Kui tross on viga saanud, siis oleks vaja minna "kuhugi", kuskohast uue trossi saab - seal on tavaline terastross, millel on plönnid otsas (trossi vahetus ei ole keeruline, kui tööriistad olemas on ja aega natuke leiad)

ja kui leiad koha, kus trosse otsastatkse, siis anna siia kah teada :D

P.S. võid ka uue mehhanismi osta aga see maksab oijumalkuipalju
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo GT 2005 3.2

#17
kapa98 kirjutas:
11 Sept 2019, 10:05
Kes oskab aidata?

Probleem on juhipoolse uksega. Täpsemini aknatõstukiga. GT-l uksed on ilma piidata. Seega iga kord, kui lingist tõmbad, sõidab klaas u 1-2 cm alla ja sulgedes liigub uuesti ülesse uksetihendi vahele.
Vahetevahel kipub aken aga ukse avamisel liikuma liiga sügavale ja siis ust sulgedes see enam õigesse kohta ei naase. Selleks peab uuesti nuppu vajutama, et aken päris ülesse sõidaks. See on aga probleem, kui ukse väljast poolt kinni paned.
Probleemiga kaasneb ka see, et akent sulgedes ei sõida see sujuvalt ülesse välja vaid liigub 4-5 cm kaupa. Avatud akna sulgemiseks peab korduvalt nuppu vajutama, kuni klaas on oma õigel kohal. Veel üks lisanduv nähtus on see, et saab aknad avada, aga puldist aknaid uuesti ülesse kerida ei saa.

Viga vahest tuleb ja vahest läheb. On arusaamatu, millest see tingitud on. Varem arvasin, et temperatuurist või niiskusest vms. Aga igasugune korrelatsiooni väliste tingimustega puudub.

On kellelgi sarnaseid probleeme esinenud? Oskate midagi soovitada?
Siin on GT miski aknateema "hack" esimesena mainitud. Ma ei kujuta ette, kas see ka paika peab. Aga lihtne asi mida proovida.
https://www.youtube.com/watch?v=l2nBgbHT5SM