Re: Suvaline pläma vol 2018

#288
Autodocis on täna (17.10) päris soodsad varuosad. Tegin parasjagu tükkide nimekirja aeromotorsis busso rihmavahetuseks, kui sattusin sinna vaatama.

Re: Suvaline pläma vol 2018

#292
aaaaga siis vut vut vut Pilotisse ja väike ring Stelvioga (QV-ga) ja ... jah

ts@ei kannata jätkuvalt linnamaastureid ja sellepärast ei lähe ka stelvioga sõitma (muidu äkki veel mõtleb ümber ja on seda jama vaja siis)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2018

#295
urmask kirjutas:
08 Nov 2018, 09:01
Miks 17" rehvid on kallimad, kui 16" rehvid?
samal põhjusel, miks 13 on odavam, kui 14

ja miks makaron on kallim, kui spagett ning miks pontšikud on odavamad, kui donutid-> augu puurid on jube kallid ja mida suurem auk on vaja puurida,s eda kallimaks läben (nt 13" augu puur maksab ainult poole selles, mis 17" augu puur)


Tegelikult on peamine erinevus materjalis ja pidamises (kui 13" rehv istub autode alla, kus pole suurt mingit ootust, siis 17" on tavaliselt siiski mingi kinda ootusega ning tavapärane tahmarõngas ei ole sinna ette nähtud)

rehvidel 19" ja üle hakkab maksma ka edevuse faktor (ZR rehvid ele mõeldud auto alla 1000.- rehve ei taha panna, siis ostad poest kolm korda odavamad rehvid; samas - keegi ei taha sulle neid müüa sama hinnaga kui 13" rehvi)

majanduslikus ja tootejuhtimise osas-> 155r13 rehve müüb suvaline tootja miljoni; 245ZR19 rehve müüb 10000 (tootearenduse ja testide jms kulu on neil suures plaanis sama )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2018

#297
Keegi oskab soovitada firmat, kes saaks karbilaiendite paigaldamisega hakkama? Nimelt sai tellitud uued karbilaiendid, kuid augukohad ei kattu originaalidega, seetõttu oleks vaja puurida karbi alumisse ossa uued augud ning ülemine osa kinni liimida.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma vol 2018

#298
See liimimine on vist mingi ulme töö. Mul originaal liim, ennem kui siis nüüd paar aastat tagasi värvimisse läks, kestis no ülihästi.
Kuid nüüd on mõlemalt poolt samast kohast lahti. Ja need juba on korra üle liimitud automaalrite poolt, kes alguses töö üle andsid.
Kohe mitte ei saa aru, et mismoodi tehas sai hakkama ja teised ei saa...

Re: Suvaline pläma vol 2018

#299
Slicer kirjutas:
09 Nov 2018, 16:13
See liimimine on vist mingi ulme töö. Mul originaal liim, ennem kui siis nüüd paar aastat tagasi värvimisse läks, kestis no ülihästi.
Kuid nüüd on mõlemalt poolt samast kohast lahti. Ja need juba on korra üle liimitud automaalrite poolt, kes alguses töö üle andsid.
Kohe mitte ei saa aru, et mismoodi tehas sai hakkama ja teised ei saa...
Ma pakun, et liimimise meetod on erinev. See on u nagu spreiga värvimine vs pulbervärvimine. Ehk et äkki tehas liimib neid kuumutamisega kuidagi moodi?
Spekuleerin, ega ma tegelikult ei tea..
--
Urmas
cron