Infot uustulnukale

#1
Tere,

Soovin endale vahelduseks soetada alfa't 159. Hinnavahemik milles otsisin on 3k-4k€.
Arvestades meie turu väiksust on hetkel ainukesena sõelale jäänud järgmine mudel:
http://www.auto24.ee/used/2846187

On kellelgi ehk kogemust/infot antud mudeli kohta?
Oskab keegi kommenteerida müüjat? Eilsel ülevaatusel jäeti suhteliselt külm ilme.
Tehnilises kontrollis pole veel autoga käinud.

Ette tänades.

Re: Infot uustulnukale

#2
Autojärelmaks24 müüb suht nigelat kraami, minu teada.

Otsi kindla ajalooga hästi hooldatud isendit, võimalusel väikest läbisõitu.

Vaata 159 teemasid siin foorumis, siis saad aimu masina vigadest. Varu kindlasti lisaraha peale ostu, nagu ikka kasutud masinaga.

Soovitan otsida rahulikult. Häid isendeid on vähe.
--
Urmas

Re: Infot uustulnukale

#3
Soovitaks panustada veidi enam ja küsida piloti ja trk kaudu auto teadaolev ajalugu (ma ei ole maanteeametit kontrollinud, kuid uuena ostetud autol peaks olema mõlemas kohas ka mingid märkused)

Võid muidugi üle vaadata ka kuskohas viimati ülevaatusele tehtud on jms.

Kontrolli peaksid kindlasti minema kas piloti või trk-sse (159 on veidi imelik auto ja suvaline ülevaatus punkt ei ole kiiksudest teadlik)

Müügikohast - nad ei kontrolli autosid eriti põhjalikult, seega kipuvad sinna jõudma täpselt sellised autod nagu meil teedel liiguvad - mõni on jube hea aga suurema häiriva veaga (ei pruugi kallis olla) teine on täielikult läbi aetud.

Kuna korralikke autosid müüakse va 10-20% kõrgema hinnaga, kui see plats müüb ning ostes on vahe veel suurem 2800 maksev auto maksab neile müües 1800 ning müüki tuleb 2500ga, siis enamjaolt satuvad sinna autod, mis on suure veaga või mille omanik on platsilt auto vahetanud /ei viitsi ise müügiga tegeleda.

Positiivne on nende puhul muidugi see garantii ostmise võimalus (nagu öeldud- põhjalikult nad autosid ei kontrolli aga mingi esmane pilk ikkagi peale visatakse ...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Infot uustulnukale

#5
Tänud, tagasiside eest. Hetkel otsustasin, et antud isend jääb platsile, võrdlemisi palju riski. Juba ainuüksi suhtlus müüjatega oli kuidagi kahtlane.
Esimese kohtumise ajal autot näidanud isik oli täielik 0, ei osanud absoluutselt midagi öelda.

Re: Infot uustulnukale

#6
Ma ei välistaks võimalust, et ka sellise hinnaklassi masina saab mujalt maailmast Eestisse tuua.

Kuigi jah, tasub peal hoida neid pakkumisi, mis Pilotile tekivad- nad ikkagi kontrollivad üle masinad ning vast tulevad ka vastu probleemide lahendamisel.

159 on kindlasti kogemus, mida sõidumõnu mõttes ei pea kahetsema :) Aga kuna itaallased autosid ei hoolda, siis tihti on Eestisse toodud odavad masinad veidi räämas (pole korralikult õli vahetatud).

Eestist ostes jälle hooldusajalugu oluline. Minu kunagist 159-t hooldas eelmine omanik ise. Aja jooksul tuli välja, et õhufiltrit polnud vahetatud aastaid, õli oli vale, õõtshoova kruvi oli valesti all, piduriandur katki jne.

Aga kindlasti on veel tänagi häid isendeid hea läbisõiduga (Y)

Kunagi ostan uuesti Alfa :) Aga siis juba hobiautoks, mitte 2-3000km sõiduvahendiks.

Ehk see annab mõtteid ja julgust juurde, et Alfa on praktiline elamus, mitte praktiline valik ;)
--
Urmas

Re: Infot uustulnukale

#8
ts kirjutas:
urmask kirjutas:Ehk see annab mõtteid ja julgust juurde, et Alfa on praktiline elamus, mitte praktiline valik ;)
nii ja naa [@ca pool milli Alfadega läbitud]
Ilmselt mul lihtsalt ei vedanud nii, nagu sinul ;)
--
Urmas

Re: Infot uustulnukale

#9
OT- kannatust ja jonni on vaja ... Vedamisega ei ole siin midagi pistmist (umbes kolm korda on tekkinud -iamtoooldforthatsh*t moment aga tavaliselt piisab, kui meenutada sõidukogemusi teiste autodega, et sellest üle saada

Ja muidugi - autod peavad sõitma (muidu muutuvad kurvaks ja lähevad katki..)
Tegelikult ma olen normaalne....