Alfa Romeo 147 käiguvahetus

#1
Tere!

Mure järgmine: Järsku täna tekkis peale pikka head sõitu probleem, et töötava mootoriga käikude vahetamine pea võimatu. Seisva mootoriga aga toimib suurepäraselt.

Siduri pedaal tõuseb raskendatult üles (varbaga peab vahest tõstma), kuid käikude vahetamist ja sõitmist see seganud pole.

Kas kellelgi veel midagi sarnast olnud ja, mis võib viga olla?

Re: Alfa Romeo 147 käiguvahetus

#2
Vaata vedelikud üle, kuna see tundub olema töösilindri viga (sidur ei lahuta lihtsalt enam, kuna survelaager liigu piisavalt). Vahel juhtub seda siis, kui silinder lekib ja vedeliku asemel on seal vaid õhk (see takistab ka pedaalil üles tulla)

Võib muidigi ka olla, et sidurikorv on sirge või survelaager on otsa saanud. Seda muuidugi näeb alles siis kui kast maas on

P.s mis mootoriga tegu? Neil on erineva ülesehitusega sidurid (r4 bensukatel on survelaager ehitatud kokku koos töösilindriga, seega on seal ei ole kasti eemaldanata võimalik kontrollida midagi peale pedaali taga oleva silindri)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 147 käiguvahetus

#4
Sellel on hüdrauliline survelaager - vaata igaks juhuks üle, ega pedaali taga olev silinder kuskilt ei leki (sel puhul on muidigi ka vedelikutase madal).

Aga tõenäoliselt ootab eest kasti eemaldamine ja siduri vahetus (kuna ükskõik millise sidurikojas oleva detaili vahetus eraldiseisvana ei ole otstarbekas :D )

Edit - mälu järgi oli siduri täiskomplekt ca 140.- ; survelaager eraldi mingi 70
Tegelikult ma olen normaalne....