Re: Suvaline pläma 2022

#61
Alfa Romeo 33 kirjutas:
19 Aug 2022, 10:00
Eile sai terve päev ringi lastud sellise pisikese putukaga. Peab tõdema, et tegu on väga laheda autoga.
Isegi tüdruk, kes Eestis sellist nähes ütles, et see on üks kole auto, muutis seekord oma hinnangut.
Kujutan ette, et Abarth versioonis oleks selline pisike putukas väga nice. :twisted:
Pilt

Pilt
Elektriversioon peaks veel lahedam olema. Kõik legendaarsed väikeautod peaks tegelikult elektrifitseerima.
Minid, Fiatid jne linnapunnid.

Re: Suvaline pläma 2022

#62
Alfa Romeo 33 kirjutas:
19 Aug 2022, 10:00
Kujutan ette, et Abarth versioonis oleks selline pisike putukas väga nice. :twisted:
Kusjuures Põhja-Itaalias jäi silma, et 10-st ca 7 on Abarth, 2 tava 500-d ja 1 elektriline. Ja selle kura*i Abarthi väljalase petab jumala ära, ootad nurga tagant hoopis midagi "paaaaalju kurjemat" ja siis tuleb see 500 välja. Abarthi nimi neil vist 595? Vähemalt selline nr neil külgedel.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma 2022

#63
Plaan on endal oktoobris Napolisse minna.
Kas keegi oskab soovitada mingeid rendikohtasid, kust võiks saada mingeid alfasid ka rentida?

Re: Suvaline pläma 2022

#64
bnd kirjutas:
23 Aug 2022, 18:35
Alfa Romeo 33 kirjutas:
19 Aug 2022, 10:00
Kujutan ette, et Abarth versioonis oleks selline pisike putukas väga nice. :twisted:
Kusjuures Põhja-Itaalias jäi silma, et 10-st ca 7 on Abarth, 2 tava 500-d ja 1 elektriline. Ja selle kura*i Abarthi väljalase petab jumala ära, ootad nurga tagant hoopis midagi "paaaaalju kurjemat" ja siis tuleb see 500 välja. Abarthi nimi neil vist 595? Vähemalt selline nr neil külgedel.
Abarthil on jah 595 ja ka 695 mudelinimeks.
Eestis jäi ka kuu alguses üks päris kena Abarth silma, heli oli tõesti palju kurjem, kui ootaks sellelt autolt... Nagu hunt lambanahas. :D
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#65
Sellised kurjad putukad ja teisedki on jätnud kehva seisu nt Lamborghini. Olen Tallinnas korduvalt märganud alles pilku tõstes, et minust sõna otseses mõttes sahiseb mööda Lamborghini Urus. Erakordselt piinlik olukord. Segaseks jääb, kuidas saab Lamborghini endale lubada, et tema autod inimestest mööda sahisevad! Ja seda eriti olukorras, kus neid Abarthe on kuulda ammu nurga tagant ja suvalist Kia Stingerit juba paralleeltänavast. Pudukaupmeeste ajastu, ma ütlen.

Autorendi teemal: mina olen kolmel eri korral valinud Giulia or similar või Giulietta or similar ja ikka feilinud, st tulemuseks Fiatid, parimal juhul Audi Q2 või BMW X1. Kui kellelgi on kindel Alfarendikoht, siis huvituks isegi.

Re: Suvaline pläma 2022

#66
Slicer kirjutas:
24 Aug 2022, 10:48
Plaan on endal oktoobris Napolisse minna.
Kas keegi oskab soovitada mingeid rendikohtasid, kust võiks saada mingeid alfasid ka rentida?
Mul õde sattus paanikasse (taaskord) kui kuulis, et ma jälle Itaalias. Tal tehti taaskord paar sõbrannat relvaähvardusel Napolis kogu kaasas olnud varast tühjaks. Pilk pannakse juba peale lennujaamas ja jälgitakse teekonda. Rahustasin ta maha, et ma seal prügihunnikute ja maffiapesas ei käi, olen maalähedane ja peatun ikka vanas heas külakeses põhjas. Mitte, et ma hirmutada tahaks :D :D

Olen ise olnud Itaalias samas olukorras, kus tahaks rentida Alfat, aga see seal nn tava"klassi" surutud, ehk nagu mainiti: Giulia or similar. Raske pihta saada. Kui rahakott kannatab, siis juba Maseratit ja Ferrarit (700-900e/24t) saad küll konkreetselt valida, aga Alfa, nagu mu Itaalia tuttav ütleb: auto nagu iga teine. Võib-olla seepärast polegi eraldi võimalik valida ainult Alfat. Leidsin ka mingi koha, aga ei saa täpselt aru, kas toovad kohale igale poole üle Itaalia, aga Giulia QV saab al 360eur ja Stelvio 600eur eest 24h :D Võtaks 10ks päevaks.... Ja 4c lausa tasuta, 300e/öp .
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma 2022

#67
bnd kirjutas:
24 Aug 2022, 21:00
Slicer kirjutas:
24 Aug 2022, 10:48
Plaan on endal oktoobris Napolisse minna.
Kas keegi oskab soovitada mingeid rendikohtasid, kust võiks saada mingeid alfasid ka rentida?
Mul õde sattus paanikasse (taaskord) kui kuulis, et ma jälle Itaalias. Tal tehti taaskord paar sõbrannat relvaähvardusel Napolis kogu kaasas olnud varast tühjaks. Pilk pannakse juba peale lennujaamas ja jälgitakse teekonda. Rahustasin ta maha, et ma seal prügihunnikute ja maffiapesas ei käi, olen maalähedane ja peatun ikka vanas heas külakeses põhjas. Mitte, et ma hirmutada tahaks :D :D

Olen ise olnud Itaalias samas olukorras, kus tahaks rentida Alfat, aga see seal nn tava"klassi" surutud, ehk nagu mainiti: Giulia or similar. Raske pihta saada. Kui rahakott kannatab, siis juba Maseratit ja Ferrarit (700-900e/24t) saad küll konkreetselt valida, aga Alfa, nagu mu Itaalia tuttav ütleb: auto nagu iga teine. Võib-olla seepärast polegi eraldi võimalik valida ainult Alfat. Leidsin ka mingi koha, aga ei saa täpselt aru, kas toovad kohale igale poole üle Itaalia, aga Giulia QV saab al 360eur ja Stelvio 600eur eest 24h :D Võtaks 10ks päevaks.... Ja 4c lausa tasuta, 300e/öp .
Kas see oli see
https://italyluxurycarhire.com/

Seal öeldi, et min päevade arv on 15 päeva!

Seega kui sealt võtta Giulia QV 15 päevaks ja päeva hind on 350€, läheb kokku 5250€.
Siis mõistlik juba kohapealt mingi 156 osta ja sellega tiirutada, ning pärast maha jätta :D

Re: Suvaline pläma 2022

#69
Tekitaks siia arutluse rehviteemal. Nimelt sai ostetud kasutatud Continental VikingContact 7 rehvid, mille tootmisaastaks 2019 ja rehvid alla panekul juba vaikselt mõrasid täis. On sama probleem ka 2016 aasta Michelinide ja Pirellidega ette tulnud.
Kas tõesti toodetaksegi tänapäeval sellist saasta, et rehvid kestavad paar aastat ja siis hakka vaikselt uusi vaatama. :thumbdown:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#70
Alfa 159 otsustas sõidu ajal sellist hüüumärk ja nool ümber hoiatustuld armatuuris vilgutama hakata. Samal ajal kadus autol jõud ning pöörded üle 2000 ei läinud ning auto hoog hakkas raugema. Kohalt minnes seda probleemi ei esinenud aga jõudes kusagile 40km/h juurde hakkas see tuluke vilkuma ja autol jõud kaduma. Mingi 5-10 minuti jooksul see probleem kadus ja auto hakkas uuesti normaalselt liikuma.
Ehk oskab keegi öelda millest selline sümptom? Mingit muud hoiatustuld ei süttinud.
Tahtsin täna autoga ühe pikema otsa teha aga enam ei julge. Kardan, et süttib uuesti see tuluke ja auto otsustab koostöö lõpetada... :roll:
P.S: Proovisin sõidu ajal traction controli välja lükata aga tundus, et see ei aidanud - ikka tuluke vilkus ja auto kiirust üles ei võtnud.
Selline hoiatustuli siis, mis number 4 märgitud:

Pilt
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#71
See on VDC system failure ja on tingitud Abs'i süsteemi veast. AGA ma ei ole varasemalt kuulnud, et see limp mode'i tekitaks. Mingi loogika võib sellel muidugi olla (eriti, kui see ei ole katki vaid annab valeinfot- nt 1 ratas liiigub aju jaoks 30km/h ja teised 50/km/h, siis võib plokkima küll hakata). tõenäolsielt on viga selles, et ABS'i anduril on kaabel-pistik v,ms viga saanud.

VDC saab täiesti välja lülitada sellega, et hoiad veojõukontrolli nuppu all ca 3 sekki (alguses lükkad ASR'i välja ja siis VDC välja). Selle järel peaks kohu elektroonika väljas olema.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#72
ts kirjutas:
30 Aug 2022, 10:30
See on VDC system failure ja on tingitud Abs'i süsteemi veast. AGA ma ei ole varasemalt kuulnud, et see limp mode'i tekitaks. Mingi loogika võib sellel muidugi olla (eriti, kui see ei ole katki vaid annab valeinfot- nt 1 ratas liiigub aju jaoks 30km/h ja teised 50/km/h, siis võib plokkima küll hakata). tõenäolsielt on viga selles, et ABS'i anduril on kaabel-pistik v,ms viga saanud.

VDC saab täiesti välja lülitada sellega, et hoiad veojõukontrolli nuppu all ca 3 sekki (alguses lükkad ASR'i välja ja siis VDC välja). Selle järel peaks kohu elektroonika väljas olema.

Tänud, viskan ABS anduritele pilgu peale, vaatan kas mõni juhe on viga saanud. :thumbup:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#73
Ega keegi ühtegi varuosadeks Mitot (või Fiat Stilot) pole silmanud?
Üks sõber otsib tagavararatast koos sisuga.

Re: Suvaline pläma 2022

#74
ts kirjutas:
30 Aug 2022, 10:30
See on VDC system failure ja on tingitud Abs'i süsteemi veast. AGA ma ei ole varasemalt kuulnud, et see limp mode'i tekitaks. Mingi loogika võib sellel muidugi olla (eriti, kui see ei ole katki vaid annab valeinfot- nt 1 ratas liiigub aju jaoks 30km/h ja teised 50/km/h, siis võib plokkima küll hakata). tõenäolsielt on viga selles, et ABS'i anduril on kaabel-pistik v,ms viga saanud.

VDC saab täiesti välja lülitada sellega, et hoiad veojõukontrolli nuppu all ca 3 sekki (alguses lükkad ASR'i välja ja siis VDC välja). Selle järel peaks kohu elektroonika väljas olema.
Nii, tuvastasin vasakpoolse esimese ABS anduri, millel oli juhe viga saanud. Vahetasin uue anduri vastu. Läksin proovisõidule, sain kiiruse 40km/h peale, kui viskas tuled armatuuris põlema, nii ABS kui selle hüüumärgi millel nool ümber. Armatuurile kuvas, et nii VDC, ASR, kui ka hill brake on unavailable ning keskkonsoolis ASR VDC nupu valgustus põleb, seega nupule vajutus ei tee enam midagi. Seekord ka enam limp mode'i ei läinud vaid saab edasi sõita. Panin diagnostika seadme taha, mingil põhjusel ei andnud lugeda ühtegi veakoodi, kuid ära kustutada sai. Proovisin uuesti sõita ja sama nali samal kiirusel ning nüüd viskas ette kirja, et EBD failure ning lisaks jäi põlema ka käsipiduri hoiatustuli.
Diagnostikaseadme näidu põhjal viskab uus andur mingi hetk sõidu ajal täiesti suvalisel ajal vasaku ratta kiiruse hetkeks ~35km/h juurde ja siis tagasi, parempoolsel esirattal, kus vana andur küljes näitab kiirus samal ajahetkel ~55km/h.
Kui esirattad näitavad ~60km/h, siis tagumised ~56km/h. Esirehvid on 205/45 ja tagumised 205/55, sellest peaks kiiruste vahe olema.
Tuvastasin, et sel ABS rõnga plastikkattel on ühest kohast tükk väljas ja selles kohas ka sügavam lohk sees plastikul. Võib see seda tekitada või hoopis uut andurit kahtlustama? :think:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#75
Kui rõngas on vigane, siis annab täoselt sama tulemuse - vaheta ka see välja. Kui abi ei ole, siis võib olla viga kuskil kaablis või kontaktides :)

Kõik ülaltoodud asjad töötavad üle abs'i ja selle puudumisel lülivad ennast välja
Tegelikult ma olen normaalne....
cron