Re: Suvaline pläma 2022

#91
Alfa Romeo 33 kirjutas:
07 Okt 2022, 08:47

Okei. :)
Omaniku jutust sain aru, et auto liigub ilma mingisuguste piirangute-probleemideta. Hetkel kasutavat igapäeva sõitudeks. Huvitav... :think:
Nädalavahetusel lähen vaatan asja oma silmaga üle ja viskan diagnostikaseadme ka sappa, ehk saab teada miks ka airbagi tuluke põleb. Kas siis tegu 156 tüüpilise esiistme all olevate pistiku veaga või midagi suuremat.
kuidas siis paistis?
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#94
hmm...

mulle see statistika meeldib :D - parim näide, kuidas statistikat ei tehta-> "minu arvates", "mulle tundub", "oinamöödasõit" jms

igapäevaselt samal ajal ühte ja sama trassi vurades ma ütleks, et nelja kuu jooksul 95% riskantsetest möödasõitudest on tehtud bemmide, mersude, kaubikute ja volkarite poolt (riskantne on siis möödasõit pimedas kurvis, keelualas või sellise vahemaaga, et vastutulija tõmmab tee ärde)

ja täpsustades, et mustade mersu, sinise ja musta bemmi ja halli passati ning ühe -kahe pisikese kaubiku poolt. See, et tegemist on samade autodega, kuna ma sõidan samal kellajaal sama marsruuti on statistika mõttes ebaoluline.
Samaoodi ka see, et kuna ma sõidan ca 95km/h, siis ma ei kohta kunagi neid tüüpe, kes veel võiks hulle möödasõte teha (kui ma sõidaks spido järgi 90-ga, siis saaks kindlasti suurema listi). muuseas- 95'ga sõites teen tavaliselt nädalas 500 km peale umbes 5-6 möödasõitu... enamjaolt traktoritest.
Seega selleks, et teha statistiliselt hea tulemus, siis peaks panema GPS'i järgi paika kiiruse 90kmh ja piirangualasse sisenedes vajutada julmalt pidurdades 70 või 50 ja saaks sellise listi, et vähe ei ole :D

Aga õnneks ma ei ole nii kibestunud, et kirjutaks paljusõnalise sisutühja traktaadi teemal "sõidan bemmiga, olen korralik aga ikka mind keegi ei hinda- selle eest vaadake, mida teised teevad ".

so - pseudouuringuid võivad kõik teha... Minu samasisulise paarikümneaastase dokumenteerimata uuringu tulemusena võin väita, et peamiselt ületavad kiirust ja teevad riskantseid möödsõite natuke ebastabiilsed inimesed, kes ei taha olla autos minutitki kauem, kui peaks.
Eraldi klass on veel need tüübid, kes kolonnis möödasõite teevad :D selleks, et jõuda kohale minut kiiremini - neil on ebastabiilsus eriti sisse kirjutatud.

ja siis on üks teine klass juhte, kelle möödasõidud on natuke vabandatavad (need on need 50kw kaubikud, ülekoormatud veokid jms millega saad kiiruse üles ja siis püüad täie hooga mäkke jõuda enne, kui kiirus otsa saab :D )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#95
julius kirjutas:
13 Okt 2022, 10:20
Põen, et olen ise ka sinna panuse and, sest sõitsin suvel Tln-Haapsalut üksjagu ja pigem oli GPSi järgi 97 püsikale pandud kui 95. Nii et 95-ga ettejäänust sõitsin lõpuks mööda küll.
"Huligaan!"

Kes mööda Haapsalu mnt sõidab see teab et seal ongi Ääsmäe ja Risti vahel unbes 5 sirget lõiku ...
Rivis sõitmisega olen ära harjunud, kui on pikk rivi siis pole mõtet punnitada, eriti veel siis, kui käru sabas on. Muidu on püsikas tavaliselt 95 ... 97 peal.
Saabi loendis ei ole, küll on Chrysler, eelmine oli auto millega miskipärast ei tahtnudki kiiresti sõita, samas uuemaga seda "muret" pole :)
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma 2022

#96
Millised on failide formaadid-suurused, tüübid mida foorumisse saab postitada. Alati kõik liiga suured ja lõpuks ei jää neist midagi järele. Niigi on ääretult raske kirjutada

Re: Suvaline pläma 2022

#97
500 kb peaks pragu olema ja kuni 5 faili
Mõõtude piirangut justnagu pole lisanud.

Pildiformaadid jpg, jpeg, png jms on toetatud.

Kusjuures ma ei ole vaadanud mis mahuga see pakett nüüd juba on ( piirasin mahte viimati kui see oli mingi 5gb või midagi, et lisaraha mitte maksta) :D

...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#101
Head ja rahulikku pühadeaega kõigile! :)

Kas keegi 156l on paigaldanud tweetereid esiustesse originaal tweeterite asemele? Samasse avasse, kus on originaal tweeterid ilma suurema modimiseta. Kui jah, siis mis firma tweetereid olete kasutanud ning mis suuruses? Väidetavalt vist peaks olema 1" suurusega?
To: ts, Sa vist paigaldasid ka Hertz Uno komponentide komplektis olevad tweeterid 156le?
Kui jah, siis kas paigaldasid need 156 originaal tweeteri aukudesse? Oli vaja neid originaalauke kõvasti modifitiseerida?
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#102
Olid hertz unod ja läksid originaalkatete alla - vist isegi kattekinnitused sobisid (keerasin originaalid pesast välja ja ma nüüd ei mäleta kas pressisin või keerasin unod asemele - igatahes mingit suurt ümberehitust ei teinud sinna ...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#103
ts kirjutas:
26 Dets 2022, 09:24
Olid hertz unod ja läksid originaalkatete alla - vist isegi kattekinnitused sobisid (keerasin originaalid pesast välja ja ma nüüd ei mäleta kas pressisin või keerasin unod asemele - igatahes mingit suurt ümberehitust ei teinud sinna ...)
Väga hea. :)
Oli tuntav vahe tweeteri helikvaliteedis võrreldes tehase originaal tweeteriga? :)
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma 2022

#104
kusjuures väga tuntavat kõrgete osas ei olnud ... 156 originaaltwiitrid on suht head aga nõrgavõitu (mul on need secondhand ringil 164 peal... mille originaaliga võrreldes on need öö ja päev aga seal ka ei ole ka võimendit taga). Terve seti osas oli vahe märgatav.

AGA - arvestada tuleb, et mul olid ka uued kõlarid ilma võimendamata originaalmaki taga ... Oleks ma sinna ehitanud normaalse helisüsteemi, siis oleks jutt teine ma arvan :D (originaalkõlarid kannatavad maki 25-30w välja, päris võimendit enam mitte)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2022

#105
Ma ise ka võimendit taha ei hakka panema, kuna hetkel on Hertzi koaksiaalid ees ja taga ning olen ka otse läbi maki kõlarite helikvaliteediga rahul. On kristallselge ja paras heli. Mõtlesin, et esimesed asendaks siis komponentide ja uute tweeteritega aga siis ma vist ei hakka tweetereid ja esimesi kõlareid välja vahetama, kui märgatavat helikvaliteedi tõusu originaal tweeteriga võrreldes ei ole. :)
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.