tere alfaromeo 159 1.9 tdi ei lähe käima enam millegipärast

#1
tere asi siis selles, et vaatasin kaitsmeid ja yks service kaitse oli läbi põlenud 7.5 mootori tuli põles panin siis uue 7.5 ja järsku jäi auto seisma ja enam ei võta isegi võtit omaks vaikse saab seda sisse ja välja tõmmata et milles võib asi olla raadio töötab aga armatuuris tulukesi ega midagi tööle ei hakka ja aku on täis laetud milles võib olla viga .. ja selle 7.5 põletas ka kohe läbi on mingeid varjante kuidas seda võimalik käima saada v ongi mingi suur elektri probleem?

Re: tere alfaromeo 159 1.9 tdi ei lähe käima enam millegipärast

#2
milline 7.5A kaitse see oli? kapoti all kaitsmekarbis või salongis?

alustuseks- vaata üle, et akuklemmid korralikult kinni oleks ja ühendust annaks. Siis vaata ülejäänud kaitsmed ka üle- kui see on kapoti all olnud 7,5 A, siis panustaks, et kuskil on veel midagi lühises ja mõni kaitse on veel läbi (kui armatuur sisse ei lülitu, siis on kas armatuuri 10A kaitse läbi või siis immo 15A kaitse läbi- need on mõelmad salongis vist).

ja siis edasi- mida Sa tegid enne seda, kui kaitse läbi läks (uued kõlarid, uus makk, hooga läbi porilombi vms)? 99% juhtudest on lühise põhjus valesti ühendatud/katkenud kaablid või vesi.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: tere alfaromeo 159 1.9 tdi ei lähe käima enam millegipärast

#3
ühesõnaga lakkas töötamast sigaretisüütaja ja siis salongist seest hakkasin vaatama kaitmeid ja siis vaatasin lollipeaga service kaitset ja see oli maha põlenud... ja järsku enam ei toiminud auto siia ei saa videot panna muidu paneks ka video siia ja kohe lähen vaatan kas kapotiall on mingi kaitse läbi põlenud v mitte aku korralikult peal ja klemmid kinni laadisin veel täis ka selle eemaldasin f35-7,5A ja siis korra tootas panin uue ja siis lakkas töötamast ja lõo veel kaitse läbi kah selle 7.5 ja nyyd panin uue ja ei midagi

Re: tere alfaromeo 159 1.9 tdi ei lähe käima enam millegipärast

#4
F35 on cruise, tagurdustuli ja väliõhu sensor - kui sigaretisüütaja kaitsme välja lõi siis on tõenäoliselt keskkonsoolis kuskil mingi suurem kaablijama VÕI siis on kuskil tagatuledes mingi probleem (immo ja suunatuled on sama kaitsme all, samamoodi ka pidurituled ja päevatuled)

kirjelduse järgi tundub, et armatuuri ei tule piisavalt voolu peale- kui kaitsmeid läbi peksab, siis võib olla tegemist lihtsalt sellega, et kuskil on niiskus vahel kuigi (pime armatuur ja läbipeksvad kaitsmed igatahes justnagu viitaks puruks kaablitele tagaluugi/ukse ühenduses- kuid siis peaks kogu tagaosa lühises olema ja enamik salongi kaitsmeid läbi lööma)

Teoreetiliselt võib ka stardilüliti ise vigane olla või siis kerekompuuter on ilma toiteta/massita (kui võti sisse panna ja starti vajutada, kas siis auto ütleb,et tunne võtit ära?)
Kuna aku peal on ka eraldi kaitsmed, siis äkki on mõni nendest läbi (need kolm suuremat liistakat on kaitsmeplokkide omad ja vist ilma testrita ei mõõda neid).

Kaitsmete otsimiseks abiinfot ka: https://fusesdiagram.com/alfa-romeo/fus ... o-159.html (kõik neli plokki on kirjas koos releedega)

ma tegelikult soovitaks leida keegi, kes saab autole diagnostikaaparaadi järgi panna- pool 159'st on seotud kerekompuutriga ja arvutiga saaks kõige lihtsamini/kiiremini pildi ette, mis seal puudu on
Alternatiiv oleks jah hakata diagrammi alusel kaitsmeid ja tarbijaid üle käima
Tegelikult ma olen normaalne....
cron