PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#121
segusilm kirjutas:No aga kas keegi on kusagil kuulnud põhjendusi kah miks alfat eestis ei osteta, 147 ju on sarnade omaduste poolest Golfist nõksa odavam, aga näed ikka ei lähe kaubaks - väljapool foorumi spetsialiste ma mõtlen. Niipalju kui mina tean siis kiidavad - ja et ilus on - aga konkreetsemalt keegi ei taha isegi kasutatud alfat osta. Isegi saabi kohta on arvatud et parem jah kui neid panne ei toodeta enam.

see on hea küsimus. diskuteerime. ::itpnt:: (mulle nii meeldivad need vuntsid)

mina arvan et alfa näeb välja natuke ebaturvaliselt teistsugune kui keskmine eestlane on harjunud.
tojotsid ja kiad ja muud sellised asjad on sellised mõnusad keskmised maitsemeeletule inimesele (autode osas).
ja jällegi.. eestlased on selle poolest kummalised, et ühest küljest tahavad eputada, aga teisest küljest eputavad pigem sama margi kõvema versiooniga kui teistel (BMW, MB) , kuid erineda ei julge - "see on teistsugune"," äkki teistele ei meeldi", "kas kiidavad heaks", "räägitakse (näiteks alfadest) igast jama jutte ja saan sõpradelt sõimata kui siukse auto endale ostan"... jnejnejne..

kui ma alfasse tulin siis Passione ütles mulle, et Juta, vaata et sa alfat massidesse ei lase..
aga praegu kui tehas ütleb et me saame Giulietta nii hilja siis on kurb meel :(

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#122
No Alfat ei lähe keegi ostma firmaautoks või suvaline inimene, kellel on täiesti poogen, milles ta istub. Aga teadliku inimese jaoks on 147 veits vana juba... olgem ausad. Ja eriti nüüd, kui Giulietta on välja kuulutatud, siis vaevalt see 147'e müüki buustib.

Üldiselt ma pakun, et ikka ja jälle jõuab ostja selleni, mida me kõik siin oleme oma tuttavatelt kuulnud et "alfa pidi ropult lagunema". Iga foorumiliige tõenäoliselt omab mingit kogemust ka mitte-alfaga ja võib öelda, et lagunevad kõik autod ja blablabla.. aga kui mingi "kuulsus" on külge jäänud, siis seda ei andestata :) Nagu bemm on juba aastaid "rullnokkade" auto (mul on sõber,kes on petrol-head ja oskab sõitu nautida, võiks soetada põmst ükskkõik millise bmw, aga tema põhjendus on sama.. vastik kuvand). Ja kui sa ikka käid välja ütleme pool milkut korraliku 159 eest ja siis värised, et millal otsad annab.... Tehtagu nagu Kia, et 7 aastat garantiid (mis iganes see garantiilepingu "small print" ka poleks).

Mingi selline mõttekäik...

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#126
spark kirjutas:... aga aru ma ei saa, kuidas on prantslased suutnud need müüdid kummutada
tegelt need ju sama S...D, kohati hullemadki veel kui itaalased.

sobilikud tooted sobiliku hinnaga?
firmadele suunatud pakkumised jne. :roll:


No Renault saavutas edu vähemalt meil küll ju suuremalt jaolt ainult hinnaga...ja Peugeot jälle pakkumistega firmadele(nii sai päris pikalt parimaid müüginumbreid näidatud)

Eks ta ole natuke ka selline massieffekt et kui sõber ostis toyotsi eks siis ongi ka kindel värk ikkagi!


Aga Cinquecento müük samas annab lootust, et eesti inimene lootusetu ei olegi. Kuigi jah ilmselt päris paljudele oli ostu aluseks emotsioon , et oi see väike valge on nii nunnu tahan kaaa.:P
'12 Giulietta QV/ '06 Brera Q4 / '96 GTV V6 TB

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#127
spark kirjutas:... aga aru ma ei saa, kuidas on prantslased suutnud need müüdid kummutada
tegelt need ju sama S...D, kohati hullemadki veel kui itaalased.

sobilikud tooted sobiliku hinnaga?
firmadele suunatud pakkumised jne. :roll:
Justnimelt. Võta C4 näiteks - alla 200K eest saad täismõõdulise Golf-klassi auto, automaatkastid jms. Pikk garantii jne. Mis seal salata, ise läksin ka selle õnge, et ükskkõik kuidas hing ka ei ihanud 159 SW'd pereautoks, siis hinnavahe tuli umbes 200K :) võrreldes Picassoga. Nii simpel ongi. Money talks.

Siin ju mitu aktiivset forumanti, kes on reklaami ja brändingu pisnessis. Mis trikke tegema peaks, et 300-500K hinnaklassis inimene ostaks 159 mitte 3nda seeria või A4'a? :)

Ja Renault kohapealt täheldasin ükspäev just, et kui vaadata umbes 10 lk'd googleist otsinguid "rendiauto", siis valdav osa rendiautofirmasid pakub Renoobleid.

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#128
alfagirl kirjutas:see on hea küsimus. diskuteerime. ::itpnt:: (mulle nii meeldivad need vuntsid)
Vuntsid sobivad sulle
:icon_roll:


Starfield...

Tavakodanik perekonnaga ostab saksa auto olles suht veendunud selle jääkväärtuses... Alfa puhul meenub kohe Top Geari lõike kus tüübid irvitavad Alfa hinnalanguse üle. Lisa sinna veel metsik lagunemine, kehv koostekvaliteet (legend peale siestat langevast töömoraalist), kaheldav juhitavus (ei ole kiire sõidu autod), tänu jäigae vedrustusele suht ebamugav sõit (mis oleks andestatav, kui juhitavus oleks eeskujulik)... jne

156 ja 147 tegid müüginumbreid omal ajal veidi - ilmselt tänu AASTA AUTO tiitlile 1998... (ja 147 tiitel ei meenu)...
disain oli ka oma aja kohta eeskujulik...

-

krt koosolek - lähen eemale.

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#129
E.T. kirjutas:156 ja 147 tegid müüginumbreid omal ajal veidi - ilmselt tänu AASTA AUTO tiitlile 1998... (ja 147 tiitel ei meenu)...
disain oli ka oma aja kohta eeskujulik...
btw.. alfal on tiitleid omajagu juba.. paljusid te peast teate ja palju neid tegelikult on? :icon_problem:

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#130
alfagirl kirjutas:
E.T. kirjutas:156 ja 147 tegid müüginumbreid omal ajal veidi - ilmselt tänu AASTA AUTO tiitlile 1998... (ja 147 tiitel ei meenu)...
disain oli ka oma aja kohta eeskujulik...
btw.. alfal on tiitleid omajagu juba.. paljusid te peast teate ja palju neid tegelikult on? :icon_problem:
mina tean seda tiitlit, et "alfa romeo, kõige lagunevam auto eestis" hõk-hõk-hõk :lol: oih :icon_silent: :icon_silent: :icon_silent: ...atta-atta, plaks plaks, paha poiss :oops: :oops: :oops:

PROGETTO 940 ehk 2010 Giulietta

#135
Ütleks, et see valge värv teeb masina tõesti õudsaks.
Lisaks salongi ei meeldi, äkki liiga palju läikivat materjali.

Antud video masinat ei sunni ostma, isegi ei sunni tähelepanu pöörama, kahjuks.
Reklaampiltidelt nägi kõvasti parem välja. Võib-olla asi lihtsalt selles värvis. Ja salongis ka erinevaid variante tulevikus?
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)