Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1008
Teeks eraldi teema "liiklusalane pläma?"

Krt, täna ajas hommikul hinge nii täis see maanteeameti tarkurite väljakäidud muudatusettepanek, et keelata tuisus möödumine seisvast autost ja kolonnist- ka liikuvast. JA nüüd iga kuradi raadiojaam muliseb sel teemal ja kiidab takka. Mul tekib viimasel ajal juba tunne, et riigiametisse pääsemiseks tehakse IQ test ja kui oled alla miski väärtuse, siis kõlbad.
Kes määrab selle ära, millal on kolonn ja millal lihtsalt uimerdaja. Mis hetkest hakkab tuisk? Kerge lume tõmbavad kõik autod ilma tuuleta ka üles, st lumepilv on taga. Raske lumega võib puhuda ka 10ms tuul, aga tuisku ei teki, samas -15kraadiga sadanud lumi tuiskab juba 1ms. OK- paneme kirja, et tuisk on siis, kui ilmajaam seda ütleb. Paneme kirja ka selle, et kolonn algab 8-st autost. Aga kuidas ma nn kolonni viimase auto tekitatud lumepilvest näen lugeda, kas ma olen nüüd 7. või 9. auto, ehk kas ma tohin mööduda või mitte. Mis juhtub, kui näitatakse suunda, et mine mööda? Kuna idee oli ka seisvast autost möödasõidu keelamine tuisuga, kas siis lumesajus tee ääres põit kergendavate või suitsetajate seljataha jääme nüüd kõik ootama?
Sama ka selle vestiga. Ärge saage valesti aru, ma olen täiesti selle vesti poolt. Küllalt on juhuseid, kui tee ääres seisvate masinate ümber käivad miskid musta riietatud tondid ja neid märkad juba siis, kui oled mööda sõitnud. Eriti hull on lugu siis, kui vastu tuleb ka masin ja ei saa kaugtulesid kasutada. Aga see nõue, et ainult juhil peab olema vest- seega kui jälle tee ääres teevad remonti 3 meest rekale, siis üks on nähtav ja teised võivad kasutada tavalist helkurit, mis end painutades ei paista riietelt välja. See nõue peaks olema kuidagi kordades paremini lahti kirjutatud.

Vahel tundub, et oleks vaja üht kõikvõimsat restart nuppu. Eriti kui vaadata kõike seda jama, mis käib ümber uue LE.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1010
spark kirjutas:uus M1 tundub kuidagi isuäratav (tänases Autolehes)
... kuskil räägiti ka sellest, et Eestisse jagub seda ainlt 1tk.

räägimata siis uuest Stratosest ...

ilastame terviseks
stratos :icon_crazy: :icon_thumbup:

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1011
Kogu see uue LE teema on jura.. Näiteks on sääl kirjas, et möödasõit on ettejõudmine eesolijast oma rajalt väljumisega vms... igal juhul saab möödasõiduks ka kaherealisel teisest möödumine. Kuna aga möödasõitu tohib teha ainult vasakult, siis jõudes järgi kellelegi, kes arvab, et teine rida on sõiiduks nii mõnus, et esimesse tagasi ei tahagi minna, siis temast mööduda ei tohigi. :icon_clap:

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1012
MorzokMan kirjutas:Kogu see uue LE teema on jura.. Näiteks on sääl kirjas, et möödasõit on ettejõudmine eesolijast oma rajalt väljumisega vms... igal juhul saab möödasõiduks ka kaherealisel teisest möödumine. Kuna aga möödasõitu tohib teha ainult vasakult, siis jõudes järgi kellelegi, kes arvab, et teine rida on sõiiduks nii mõnus, et esimesse tagasi ei tahagi minna, siis temast mööduda ei tohigi. :icon_clap:
Mujal euroopas on see juba ammu kasutusel.

Lihtsalt tuututad ja vilgutad tulesid, et eessõitja sind märkaks ... mõne "oinaga" läheb vbl. kauem aega ...
Seitsekümmend Viis

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1013
Mulle on Eestis näidatud, et mine paremalt mööda- rada ju vaba, siis on keskmist sõrme näitatud, rusikaga vehitud kui olen taga vilgutanud. Reeglina saavad aru ja kobivad kiiresti esimesse ritta. Probleem pigem pealtkeskkealistega, kellel puudub kogemus piiritaguste maadega. Saksas näiteks võid saada 5000eur, kui kiirteel paremalt möödud (olen kahjuks seda teinud, kiiruselt 270kmh on suht raske hoogu maha saada, kui miski clio teeb ka kellesti möödasõitu)
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1014
bnd... käbedad modepäkapikud panid müügitopiku kinni ja vastan sulle pläma all, nagu ikka :mrgreen:
ei läinud 156 tartusse, läks soome, väga heasse alfa-ducati perekonda... oli mees kes tahtis just sellist autot, ei kaubelnud hinda, ega ajand mingit jama... mul on väga hea meel, sest enamusele, kes huvi tundsid auto vastu, ma seda müüa ei tahtnud, sry ...esimese 2 minutiga saab ikka väga palju selgeks... asi sai ka tehniliselt heasse korda ja uus omanik on väga rahul (maksis ka kuulutsel näidatust kõrgemat hinda paidevei)... mul on hea meel selle üle, et seda siin eestis peeneks ei jahvatata (kes see ikka väga viitisb neid 156si hooldada) ja keegi mulle sellega vastu ei tule suu kõrvuni... 8) niiet :doublefu: kõik kes hiljaks jäid :mrgreen: ...soome viib eesti varsti alfadest päris tühjaks, kõik 156 Tid on nüüd seal nagu ma aru olen saand :)

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1015
Must sedaan (numbrimärginumbritega 516 vist) kihutab kindlasti eestis ringi. Talvel küll koleda ilukilbiga, ehk mitte eriti silmapaistev. Ja vist peaks üks punane sw ka olema. Viimane oli hiljuti müügis ka.
A kuhu sa nüüd lumelaua ja perekonna paned? :icon_angel:
Pilt
a.k.a Anthrax

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1018
täna oli ... (kestab kapraegu) huvitav hommik...
mingid (ütlen otse välja ... ) idioodid, ajukääpikud, parkimiseeniused ... jne :icon_hi:
olid tänava nii kitsaks parkinud, et veokad ei mahtunud mööda ja ka üle tänavakivi ei saanud sõita

ja siis nii mõnedki külmema kõhuga vennad sõitsid küljed maha

ja ajuinvaliididest veel
üks töötab MB Autoteeninduses Mustamäe tee 50 (vana Auser) kes pargib pohhuilt korralikult seisvad autod kliendi autoga kinni - oi kuidas olekst tahtnud omada rauast stangega autot - pärast selle "klienditeenendajaga" suhtlemist
pärast seda kui oled 5min oodanud ja mööda poode otsinud - öeldakse "oota 2 min veel" :guns:

Edit: vaatavad nüüd õnnetult oma autode külgi - aga ära ka ei sõida :evil:
Seitsekümmend Viis

Auto Teemaline Suvaline Pläma VOL 2

#1019
Jaaa. Laupäeval parkisin vähe suurema autoga Rotermanni kvartalisse majade vahele. Tagasi tulles oli mingi vend oma mersu jeebiku parkinud nii, et mina oma autoga mahtusin TÄPSELT valli ja jeebiku vahelt läbi. Täpselt siis antudjuhul tähendas seda, et kui kõrvalistuja läks autost välja ja lükkas küljepealt minu autot, et too valli servast alla ei libiseks, siis jäi meie autode vahele ruumi u 2-3mm. Sõrm sinna vahele kindlasti ei oleks mahtunud.
a.k.a Anthrax