Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#1
Tervist :icon_hi:

Tuli Siis ka endal soov kirja panna millega ringi uhatud saab. Jah tõesti Pressin läbi masuuti. Mis sellest, vähemalt ei jää täpiks maha, Esimene diisel millega on selline mõnus tunne kui vajutad oma pedaali vasta põrandat. Auto ostu puhul ei olnudki kaua vaja mõelda. Sai minna autot vaatama ja uuritud ning temaga ka koju sõidetud. Esimene õhtu oli suhteliselt huvitav. Kiirendasid siis jälle püsikiirusehoidja peale ja rahulikul tempol edasi, möödasõiduks ei pidanud Diislipunnil käikugi alla tõmbama oma 2.4 liitrine Diisel vedas ka vabalt viiendaga ennast edasi. Mille 100kW on täiesti piisav :icon_thumbup:
jah muidu esimene hommik uue autoga oli vaja siis kekutama minna :captain: sai siis tehtud sõitu ka sõpradele ja ka emale ja vanaemale ja tüdruksõbrale 8) Kuid ei läinud kaua kui tuttav tahtis sirgele panna masinad.

Olin siis tuttava Bmw 525 TDS 105kw 98' masinaga ilusti ennast ühele joonele sättinud ning kiirendus maaks oli meil ala 500-700 meetrit. Hehh ei oskagi kommenteerida :D Masinad tundusid võrdsed ja nii seal siis olimegi.
*1. Käik sees Sidur all gaasiga kergelt Turbot peal hoides seal valmis, vaatamas tõtt Musta Bmw mehega.
* Noogutades, andsin märku stardiandjale et olen valmis
* Pinge kasvas
* Jäänud olid veel mõned sekundid kui kuulda oli kerget kummivilinat ja läinud me olimegi
* Pisut pabistasin, kartsin oma 150 eegu pärast :P
* ja Start Käis
* buiaaaka :shock: Alfal Käis paar Kiuksu rehvide alt ja niimoodi ta süstis, Bmw oli temaga koos
* 2. käik Allu lihtsalt liikus suurepärastelt ei saanud olla võimalik lihtsalt et saan kotti
* 3. Käik Bmw juht oli väga rahuloleva näoga juba gaasi vast kergitanud kuna enam ei andnud midagi päästa
* ning lasin ka mina siis hoo maha. ning keerasime otsad ringi ja läksime seltskonda tagasi.
* Autod olid kõrvuti ja nii nad seisid, mis siis ikka võtsin välja oma rahakoti piilusin sinna sisse, ning võtsin vastu bmw'd juhtinud juhilt vastu 150 eeku :D, aa vabandust :D ma unustasin mainida et peale starti :D oleks olnud selline tunne et Allu lihtsalt hüppas naq S2 kohalt minema Bmw kõrvalt :) kusjuures . Ma olin uhke :)! :twisted:

Pisut muud informaatsiooni ka , need olid mu elus ilusaimad päevad :) asume siis asja kallale

Mark: Alfa Romeo 156
Mootor: 2,4 JTD Reas 5-ne
Võimsus: 100 kW
Vedav sild: Esivedu
Käigukast: 5 käiguline Manuaal
Värvus: Tumeroheline mettalik

kliimaseade, 17" valuveljed, abs pidurid, roolivõim, standard vedrustus, karterikaitse,tekstiilsisu, puitdekoor, mehhaaniliselt reguleeritavad istmed, juhiiste kõrguse reguleerimine, käetugi (taga), toonitud klaasid hetkel ainult külgmised tagumist pole olnud aega ette võtta.kesklukk, 2 X el. aknad, elektripeeglid, stereo, cd mängija, mp3, kiirusehoidik, dvd, Heli mängib siis mingi LCD ekraaniga, signalisatsioon, immobilaiser, ksenoontuled, udutuled, esituledepesurid, tulede kõrguse regulaator (manuaalne), tagavaraks on ka originaal tuled mis on siis vahetatud autol eesolevate nn tuuning tulede vastu- saab ka pildi ;)


Vahetatud enne kevadet esisillas olevaid pukse ja igasugu muid vidinaid. uued tagumised vedrud, äsja vahetatud õli mootoris,
20.04.2011- sai vahetatud autol Pumba andur varuosa näol 210 EURI :reading: - Väga Suured Tänud Kasutajale "mrt" kes koheselt reageeris minu probleemile kui mootor enam ei töödanud nii naq oleks pidanud. :thanksspin:

Lisainfoks veel seda et Esimesed Tiiivad oleks vaja natuke tegemist. kuna natukene värvi on lahti tiivaäärtel 17'' Tollised veljed on Flanssidega ja need natukene siis järelikult kahjustanud neid tiibasid, peale talve lõi selline asi välja, naq me teame läheb vesi kusagile sinna värvikese alla kui oli varem natukene vahe sees... ja külmaga lõi värvi lahti. Rooste puudub tiivaäärtel

Mõned pildid ka ehk loodan et meeldivad:
Pilt
See olev stange on eest ära nüüd. aga on ka Mingi Replica vist mingist masinast keegi oskab aidata kellele see stange tegelt kuulub
Pilt
Muidugi on auto must. need esimesed pildid kui auto tuli enda käsutusse ning lähen pesen ta kohe puhtaks ja viskan pilte juurde
Pilt
Pilt

Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#3
Slicer kirjutas:Alfal on jah selline omadus omanikule suur naeratuse ette manada. Aga see esistange on siis 156 GTA mudeli look-alike. Päris sama pole, kuid umbes nii 90% ulatuses.
Selged pildid. vaatasin üle ka milline sinu masin on ja lugesin teemat siis GTA on ikka päris iluuuuuuz :icon_clap: Kahju oli muidugi edasi minnes lugeda ja ka videot vaadata. Kuid arvan et Diislist sellist asja juba ei saa. ei usu et tahan nii väga GTA-le lähedale saada lihtsalt hoian autot orignaalsena ja nii on ta ka ilusam kui hakata lisama spoilereid ja pärast too värv ei sobigi üldse nendega kokku.

EDIT: Naeratus on koguaeg kõrvuni kui lippan liikluses, kusjuures vaadakse järgi ka, kujutan ette palju su masina taustal pildistamas on käidud :D :twisted:

Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#4
Muidugi oli mul eile öösel uskumatult tore insitent. Sõitsin siis rahulikult mööda metsavaheteed igaksjuhuks 70-80km/h kardan metsloomi. seega siis ükshetk .. kaks kitse keset teed. minul junn jahe.. Reageerimis aeg oli mul. :icon_thumbdown: seda sellepärast et vältida neile otsasõitu ei jälginud ma ülejäänud teed ja panin hopsti neljast järjestikusest august läbi. Löökaugust :S...

Siin on ka tulemus piltide pealt!!!
Kusjuures mind ei aja üldse selline asi naerma :icon_censored:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Selline on siis hetkel lõpptulemus!
Pilt
Siit ka järgnev küsimus! Et äkki keegi teab kedagi soovitada kus saaksin oma velje taastada. hea hind ja tööle kuluv hea aeg. ei soovi väga kiiret tööd sooviks korraliku! Tegu Endiselt 17" Velgedega Mitte see punane :D

Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#10
Muidugi eile autot pestes tundsin kerget diisli haisu. algul ei pööranud asjale tähele panu. Ning kui sai õhtu poole minne rehviboxi et võtta 2 plekkveljelt ära talvekad ja panna siis ajutiselt alla ette plekkveljed suvekatega. kuna naq me teame siis 17 tolline ja 15 tolline oleks lihtsalt pikkade sõitude peale lõpuks käigukasti ära lõhkunud :(. nüüd siis olen oma 15" ees ning 17" taga- velgedega tänaval liiklemas.

Kuid probleemiks polnud see nii kui auto sai garaazi aetud ning auto oli paigas, küsis rehviremondi mees, et miks selline diisli hais küljes on. Kehitasin ma õlgu ja ütlesin et ei tea. et eks ma pärast vaatan. Kui jõudsin koju. ajasin auto garaazi. vahtisin siis natukene kanalis et mis värk on. leidsin uue vea. nimel poolassi kaitsekumm oli katki ja sealt ligane. muidugi kõige nõmedam asi oli et kartsin koheselt et vb käigukasti simmerling läbi ning tänu sellele sealt alt selline õline tunduski. Jätsin siis selle hetkel tähelepanuta ning uurisin kus mult seda diislit tilgub. ning kui meenutasin oma remondi käigus võimalikke vigu. ning kui meenutasin et kui uurisin pihusteid .. kui masin tõrkus jne.. siis ma ju ei saanud koheselt omale uusi vaskseibe vahele panna, kui lappasin pihustid tagasi oma kohtadele ja nende voolikud jne.jjne. ei olnudki siis midagi muud kui TÕmbasin mootori katte maha ja ohh üllatust mulle . Pihustite juures pisike anum ning seal natukene diislit.

kuivatasin diisli siis ära. Panin auto käima. ootasin minuti, ootasin kaks, läksin auto alla, mitte midagi, lisasin siis gaasi ning läksin uuesti uuurima et milles asi siis olla võib. ja seal mu suur avaretk lõppes. pihustite juures oli jällegi Kütust. Järgmine etapp on siis peaks vahetama oma vaskseibid ära :) kas keegi teab mis möödus need seal on. siis ma ei peaks minema Autoasjast tellima vaid ostaks kohe suvalisest autopoest kui on. Ei viitsi hetkel maha võtta pihusteid kui pole seibe ennem olemas. päris maru on sõita 11 Sajale :icon_eh: mis peaks tegelt hetkel olema nii 6-7 :P

Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#11
Nii Vahepeal sai siis ka autot näpitud töö kõrvalt.
Tegu oli siis nende vaskseibidega. Jah Tõesti ei viitsinud ma nende seibide pärast sõita edasi tagasi ning sai pihustid lahti võetud ja Kuumapuhuriga lasin vaskseibid kuumaks. ning siis panin kokku tagasi pihustid. ning keerasin uuesti kinni ja vaskseibid võtsid oma uue kuju ilusti soojast peast sisse ning enam mingeid lekkeid ei ole :) Lust sõite kohe :) :icon_roll:

Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#12
Jah pole kaua siin olnud ja suhelnud mis sõidukist saanud on. Midagi pole hullu, peale pumbaanduri vahetuse ja Velje sirgeks saamise polegi naq mingeid muid toimetusi teinud. autoga naudin endiselt muretuid kilomeetreid. Korras autoga ikka maru mõnus sõita.

Kuid oli ka huumorit autoga. Nimelt läheb tal kõrvalistuja poolt küttetorustik. millel on mingi plastik osa peale esimest ratast kohe :icon_censored: otse loomulikult hakkas sealt lekkima. Ja nii ma siis nautisin sõitu täis paak, 300 muretut kilomeetrit! :S :icon_clap: Ega osanud algul´vaatadaki Näidikut kuna Salongis olev LCD ekraaniga makk on suht koguaeg lahti siis ei näe paratamatult seierit.. ja nii ma siis seisin järsku...
Tuli helistada :phonecall: ja auto koju garaazi sikutada... ja uuritud mis värk oli.
Kõrval istuja poolne külg kahtlaselt liiga tolmune ju juhipoolt kõik ok. nii kui panin kütte sisse. lasin autol käija veits siis kanalisse ronides oli minu üllatus umbes sellinee .. MIDA :butt: !!! :icon_censored: sai uuritud ja puuritud nin et rohkem seda viga autole ei tekiks lendas plastikust osad minema sealt ning said täiesti uue lahenduse omale,
siin kohal saan tänada Rakvere Auto Asja klienditeenindajat :) 8) nimelt oli plastik veits puruks ja sealt lekkis ja oli veel nipetnäpet. kõige nõmedam on see et .. ei teinud mingit jõnksu august läbi et kere vastu maad käinuks. ega ei ajanud ka kedagi alla.. suhteliselt lambist..

See vist oligi ainuke viga mis vahepeal oli. hetkel naudin jälle sõitu.

Alfa Romeo 156 JTD Germo89

#15
Muidugi meenus mulle veel üks asi. Nimelt oman ees xenon tulesid. ja naq välk selgest taevast Otsustasid jaanipäeval Paide Politsei mind kinni pidada ja kontrollida mis tuled mul ees. kuid kahjuks ei vastanud Tule klaasid(plastik) xenon tulede sobivusele, ning kutid andsid aega Nädal et panna sinna õiged pirnid :D siis Juhm naq ma olin otsustasin uurida tuttava käest kes tegeleb nende paigaldamise ja müümisega. et mis värk on ja mis Kirjad olema peavad siis ta vastas et tema on sõitnud 6 aastat ilma probleemideta keegi tuledega ei noki et korra oli olnud ülevaatusel, aga siis ka ainult momendiks oli kuti silm peatunud ja kõik kes selle jutuga tulevad tema käest küsima :D siis on nad ka saanud hoiatuse Paide politseilt :P. niiet illlegaalsed xenoni omanikud ;) Hoidke madalat profiiili sealkandis :D :icon_clap:
cron