Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#151
informational update:

esisilda jäävad ikkagi originaalamordid ja vedrud (autodoc väidetavalt suudab vedrusid tarnida)- jeee (vaatasin üle 30mm madaldust on ikka nõks palju; 20 oleks talutav.


praeguseks on siis uute asjadena olemas/tulemas:
esimesed õõtsad, 1 tagumine pikiõõts, stabika otsad, kõik kattekummid, summuti, poolraam, vedrud, pidurid, rooliotsad, filtrid, regulaatorid, mõned andurid, sidur, tuletoru, summuti esimene ja tagumine osa, mootori pistikud, pistikukatted, mõned andurid, amordilaagrid, rattalaagrid, rattarummud, 15m vasktoru, sadula remontkomplektid ja hunnik tüübleid ja polte. Lisaks ketid, ketipinguti ja kõik mootoritihendid (kui mootor lahti saab, siis paistab, kas piisab rõngaste vahetusest või on vaja ka kolvid-hülsid vahetada); vahepeal on kaubandusvõrgust sujuvalt otsa saanud klapid ja klapivedrud, seega :think:

lahtine on veel küsimus, mis puudutab amordikausse, ülemisi vedrupesasid (üks on pooleks kuna vedru suutis selle ära lõhkuda) ning grilli raami [kõik detailid on olemas aga ...]

EDIT: just avastasin, et stabika pukse ning ülemisi mootorikinnitusi ei tule :( seega uuele ringile :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#152
niisiis- jällegi selgus, et esivedrusid ei ole (pergel küll - mitte kuskil ei ole mitte ainsat kohta, kus oleks võimalik leida 2 twinny vedru)

variant a: panen vanad vedrud ja ootan kuni pooleks lähevad
variant b: otsin maa alt ja maa pealt uusi velgi, millega saaks veidi madalama rehviga ikkagi 30mm madaldust lisada (suht lootusetu tundub-> 15" vabalt; 17" vabalt... 16" mitte midagi.. võta ja vaheta või rummud 5x98 vastu välja)

hmmmmmmm :think:

EDIT: õige jah... 5x98 tahab 28 hambaga veovõlli (mida pole kuskil võtta) ning tagaratta laagreid pole enam saadaval ...
:mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#155
vahepeal on hunnik asju jõudnud (ja talv samuti)

puudu on veel:
1. amordid/vedrud/kausid - senised katsetused jooksevad kõik liiva sellega, et promotavaid tükke ei ole või on need kuni 92 164 omad -> 1 põlve amorti uue laagri sisse ei kruvi (ehku peale ei taha imelikest nurgatagustest 4 nädalase ooteajaga asju tellida lootes, et asjad jõuavad kunagi kohale). Hetkel jääb siis nii; et läheb korrastatud originaalmudru alla tagasi ning kui veljed ja korralikud madaldusvedrud leian, siis lähevad kogu täiega vahetusse

2. summuti, mis jõudis eestisse ja peale kättesaamise andmete täpsustamist sõitis mingil põhjusel Poola transiidikeskusse. Ju siis saadi aru, et kui ma ütlen "kodus", siis see tähendab Poolas :/ HEa, et ma ei pakkunud neile välja, et lähen ise jaotuskeskusse järele (siis oleks saanud korraldada pakirallit mööda euroopat :D )

3. mootori ja sisu detailid
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#156
Vahepeal on jõudnud asjad niikaugele, et summuti saabumisega vist on nüüd kõik asjad olemas.

Üks tellimus on veel ootel aga enne oleks vaja mootor lahti kangutada.

Kuna tervis on vahepeal taastunud ja midagi saab jääle tegema hakata, siis nädalavahetusel siis läheb suuremaks puhastamiseks, lihvimiseks, nühkimiseks, kruntimiseks, et saaks hakata asju uuesti külge kruvima.

Edit : sisu oleks peaaegu lahenduse leidnud... Peaks homme 159 asju uurima jälle (kui nii edasi läheb, siis enne kevadet seal selle mootorit lahti ei saa )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#157
nii- vahepeal on jube palju aega möödunud ja polegi nagu muud jõudnud, kui natuke autot nühkida (pmst pool on puhastatud) ning võtmetele ringe peale keerata

ehk siis - oskab keegi anda mingeid häid näpunäiteid, kuidas amordimutter lahti saada? Toksimine ei aita, kangutamine ei aita, peksmine ei aita, ropendamine ei aita.

kuna nii amorti, kui amordipatja läheb edaspidi veel vaja, siis leegiheitjaga läheneda ei saa ning külmashokki kah teha ei kannata.
Tegelikult ma olen normaalne....
cron