Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#1
Detsembris siis langesin lõpuks ja ostsin sõbra 156'e ära. Ise ta otse salongist ostis ("appetiser" auto ehk see, mis salongis väljanäitusel on).



Kena kindel ost, et ajalugu teada ja vahetatud jubinad. Hetkel probleemid rattalaagritega. Muidu masin nagu muiste! Tegelikult peaks midagi mõistlikumat ostma a la universaalkerega Avensis (lapsevankrid jms :)), aga kurat KUI raske see otsus on tulema. Esialgu jääb Alfa.



Pildid siin: www.starfild.pri.ee/pildid/alfa

Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#4
Aku läks jaanuari alguses vahetamisele. Salongituli oli päev otsa põlenud ja kutu ta oligi. Aastaid ka teisel turjal, siis sai uus ostetud.



Numbrituli jah? Üks stopp oli läbi, arvasin, et sellest, aga peale vahetamist jäi ikka põlema. Kas muidu pime udukas ka lights failure'it süütab?

Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#6
Hakkab pihta :).



Tänane halb uudis siis, et kuskil 2000-2500 pöörde pealt tuleb kõrvaga kuuldav lõgin/klõbin mootorist. Tundub, et mootorikatte alt kuskilt. Eks suund Pirni tänavale mõnipäev, aga seniks pakkumisi, et mis see VÕIB olla? Või ma ei taha teada... klapid?

Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#8
Enda omal oli kunagi sarnane probleem, mul muidgi klõbin oli kuulda ka tühikäigul, samas ta vahel oli ja vahel ei olnud. Faktos aeti mingit jama lõdvast õlipumba ketist, aga tegelikult olid lihtsalt geneka laagrid läbi, nagu pärast pirni tänaval selgus. Peale geneka vahetust igal juhul pole enam mingit klõbinat kordagi kuulda olnud. Aga siis kui esimest korda seda häält kuulsin käis endal ka kohe peast läbi, et seda häält teevad klapid, aga õnneks pääsesin odavamalt. Nii et ehk on ka sul sama probleem.



Aga jah, ega sul muud ilmselt üle jää kui pirni tänavale sammud seada ja küll ta sul seal korda tehakse :wink:

Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#9
Oh oleks siis ükski neist asjadest olnud. Väntvõll, saaled, kepsud... ühesõnaga kogu video sellisel määral, et remont mõttetu. Kõne Tartu-Janole, kellel just üks sama läbisõiduga 2.0 TS matsuga masinalt oli olemas. Hetkel mootor paigaldamises. Näis-näis...

Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#11
No mina panin, sõber pani. Aga küllap siis mingi hetk ikka tekkis, kus liiga kuivale jäi. Natuke heidaks Alfale ikka ette, et kui teada, et neil selline nõrk koht, siis tehku õli märguande tule põlemaminek natuke varem. Mitte siis, kui kepsud kotis on :). Harju Loogilise sõnu kasutades: Lihtne!

Alfa Romeo 156, 2002, starfild

#13
jee! arendus!

mul läks ka oma samasuguse 156 selespeedi mootor õli puuduse tõttu peeti ja märgutuli süttis ka samuti täpselt siis kui enam midagi sees pold ja mootor tiksus nagu vana diisel.

ma muidugi tegin siis korda, kuna oli üsna uus auto veel siis ja jälgisin pärast maniakaalselt õlitaset ega ole enam mingit probleemi...



ja mitte väga kaua aega tagasi panin nö. matsu ka selle oma 156 selespeediga. külje pealt sõitis sisse üks. ei tea, kas jano tõstabki nüüd minu endisest punasest mootorit sulle üle? kui jaa, siis on praktselt uus mootor sul :)