Re: Suvaline pläma 2021

#108
Pagans vahele jäin...
Poleks arvanud, et keegi siit sellist muusikat kuulab :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2021

#109
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93648 ... sportautod

Tsitaat artiklist:
Üüratu ehk 150% hüppe on teinud ka Alfra Romeo müük. Kui 2020. aastal osteti esimese viie kuuga kaks seda marki autot, siis sel kevadel on neid sama ajaga soetatud juba viis. Märkimisväärse ehk 125% hüppe on teinud ka Bentley müük. Kui mullu osteti esimese viie kuuga neli seda marki autot, siis sel kevadel oli mai lõpuks soetatud neid üheksa.


Irw. Alfa Romeo on ka siis luksus sportautode hulka pandud. Giulia Q ja GTA seda ka on, kuid artiklis räägiti Ferraridest, Lambodest, Porschedest ja Bentlyst ...
Naljakas, et ei ole mainitud ka Alfa Romeo mudelit, mida osteti :)
Äkki osteti 2020.a esimese viie kuuga kaks Giulia 2.0 diislit ja nüüd sel kevadel viis tükki.

Suht masendav tegelikult.

Re: Suvaline pläma 2021

#110
Noh - Alfa käibki sinna ultraluksus kategooriasse, kui bentley on samade müüginumbritega :D

Tegelikult on masendav jah - hõigati (jälle) lineup välja ja (jälle) ei ole ühtegi autot 4 aasta jooksul lisandunud.

Gammas on uuesti tervelt kaks mudelit (tõsi küll, natuke teise kaliibriga, kui 10 aastat tagasi aga ...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2021

#111
Mina olen isekas isiklikus plaanis sellise asjade käiguga täiesti rahul. Kui Alfat tahad, siis valid kahe mudeli vahel ja kõik. Ja mahutadki lapsi-ämmasid-pesumasinaid nii nagu oskad. Rendid kärusid või kaubikuid, pakid maale kaasa vähem kola või teed mitu otsa, ühesõnaga – ise teed kompromisse oma valikutes. Alfa ei tee. Ja see kompromissitus ongi võluv, see on igapäeva tühjasttähjast kõrgemal seisev puhas idee, millega iga mugav kodanik kaasa tulla ei suuda. Ning veeretab oma päevi ilma Alfata.

Tulemusena on Alfad tänavapildis oluliselt haruldasemad kui Porsched ja Jaguarid. Ja vahitakse järele aina enam, lapsed näitavad näpuga, sikutavad vanemaid käest, naised vaatavad pikema pilguga, mehed... ei saa seda endale alati lubada, aga silmanurgast ikka.

Re: Suvaline pläma 2021

#112
natuke teine teema aga umbes 10 minutit vaatasin täna ES-30'ga tõtt nagu lollakas :D

uskumatult koleilus auto ... pesueht Alfa (kompromissitu) ja veel ehtsam zagato (äärmuslik)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2021

#114
Hüpoteetiline küsimus - kas kohalik Alfa turg kiratseb tänu eestlase leigele huvile või suures osas ka viletsale saadavusele e. pole lihtsalt midagi osta?
Alfas are for nice people...

Re: Suvaline pläma 2021

#116
Slicer kirjutas:
01 Juul 2021, 13:39
Järelturg või värske letikaup?
Pigem järelturgu mõtlen jaa. Kui uut ostetakse vähe ei saagi järelturg õitsvaks kujuneda aga kas näiteks sissetoomist pärsib pigem müügipotentsiaali olematus või lihtsalt automüüjate vähene viitsimine?
Lätlaste autofficina näiteks ei olegi minu imestuseks pille veel kotti pakkinud. Kas on asi selles, et lõunamaa rahvana(pun intended) läheb Alfa seal paremini või taandub asi ikkagi sellele, et mehed oficinas tahavad ja viitsivad rohkem?
Meil siin Eestis vaid Hiiu Autod paistab olevat mingil määral Alfalembesem...
Alfas are for nice people...

Re: Suvaline pläma 2021

#117
Ise arvaks, et vähese müügipotentsiaali tõttu ei tooda neid Eestisse. Pole ju mõtet tuua autot, mis jääb platsile kuudeks või pead müüma odavalt ilma vaheltkasuta.

Re: Suvaline pläma 2021

#118
Samas lätlaste Autofficina on nii tuntud, et isegi Itaallased ise ostavad sealt. Kuna kvaliteet ja kontroll on hea.
Kuid kõik algab kliendilähedasest teenindusest ja ka kindlasti peavad asjaga tegelevad olema ka margi fanatid, mitte lihtsalt "businessmanid", kelle eesmärk on võimalikult suurt vaheltkasu saada mingite kahtlase taustaga Alfade müügiga.

Re: Suvaline pläma 2021

#119
Hiiu autod on koht, kust hämmastaval kombel ikkagi keegi neid ostab. Klienditeenindus on jah võlusõna ;)

Aga tegelikult on Alfadega jah pigem nii, et kui ostad odavalt, siis peale kerimist ja vahatamist ikkagi kolm korda rohkem raha ei saa ( jupid on kulukamad ja vigu ei ole nii lihtne peita, kui tavalisel hallmetallikdiislil)

Ja muidugi ega tegelikult eestlased valivad ikkagi ju pigem omale "suure premiumi" või mingi praktilise punni ...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2021

#120
Huvipärast vaatasin kasutatud autode turult Brera V6'te millel Q4 ja automaat kast ning ideaalis musta värvi... ja oh imet, leidsingi ühe (mobile.de ja autoscout24).
Päeval oli olemas ja vaatasin õhtul uuesti- MÜÜDUD!

Läbisõit oli ka ainult 77000km ja aasta oli 2008. Lisadena uuemad sportlikud istmed, uuem sportlikum rool, Skyview jne...
Hinnaks oli suhteliselt soodne 10900 eurot. Ning diiler müüs, mitte eraisik.
Oleks selliseid pakkumisi rohkem ostaks kolmandaks autoks :)


...krt mul oleks eramaja koos suure garaaziga vaja...
Antud juhul oleks Põhja Tallinnas ühe suvalise väikse maja ümber 3 Alfat :D
Mis minul teeks aknast välja vaatamise ilusamaks, kuid parkimiskohtadega on lood kehvasti ülejäänud korteriomanikel...
cron