Re: Suvaline pläma Vol 2019

#376
Kui hobiautot plaan vaadata, siis kindlasti ei tasu alla 2.0 mootoriga isendi poole kiigata. Päris sellist minekut ja emotsiooni ta ei pakuks, kui 2.0 ja enama liitriga isend. :)
Ise tahaks ka juba suurema mootoriga isendit, 2.5 V6 või 3.0 V6 ei kõlaks kohe kuidagi halvasti. :D
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#377
Mul oli 156 JTS. 2liitrise kohta täitsa astus. Aga õnnetu mootor sattus ilmselt.
Nüüd on 2,5 ja mõnus vaadata, kuulata ja sõita. Jäta see alamõõduline heaga rahule ja vaata V6

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#378
Arvan ka, et kui hobi, siis otsi maksimumi. Peaks võimalikult palju erinema igapäevaautost. Ehk mida vanem, võimsam, lärmakam, ebapraktilisem, seda tänuväärsem tunne on nädalavahetusel seda käima panna.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#379
julius kirjutas:
08 Nov 2019, 12:04
Arvan ka, et kui hobi, siis otsi maksimumi. Peaks võimalikult palju erinema igapäevaautost. Ehk mida vanem, võimsam, lärmakam, ebapraktilisem, seda tänuväärsem tunne on nädalavahetusel seda käima panna.
"ebapraktilisem" - suvaline Alfa kvalifitseerub siia kategooriasse :angel:
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#380
Ehh, pole päris nõus. Kui 4C ja 8C välja jätta, siis mu meelest on kõik 21. sajandi Alfad liigagi mõistlikud igapäevaautod olnud. Kõigil on korrektne ergonoomia, mõistlik pakiruum, ruumi tagaistujatele, normaalne väljavaade igas suunas... Hullus nii heas kui halvas mõttes jäi kuhugi 90ndatesse.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#381
julius kirjutas:
14 Nov 2019, 12:06
Ehh, pole päris nõus. Kui 4C ja 8C välja jätta, siis mu meelest on kõik 21. sajandi Alfad liigagi mõistlikud igapäevaautod olnud. Kõigil on korrektne ergonoomia, mõistlik pakiruum, ruumi tagaistujatele, normaalne väljavaade igas suunas... Hullus nii heas kui halvas mõttes jäi kuhugi 90ndatesse.
Topsihoidjatega on ikka probleem :D Aga eks ma veidi üldistasin ka ;)
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#382
Nooh - praktilisusel on erinevad mõõtmed

Alfadel on alati disain üle praktilisuse olnud (giulia ja stelvio ei ole siin eranditeks)

Mito ja giulietta olid peaaegu praktilised :)

159 seevastu pakkus üllatavalt väikest siseruumi nende mõõtude juures

Imho - praktilisuse etaloniks on siiski pigem vw (igas autoklassis praktiline) ja sellest on kõik Alfad siiani üsna kaugel :)

Paremaks on küll läinud jah
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#383
vertigo kirjutas:
30 Okt 2019, 20:54
https://www.autovaruosadonline.ee/valeo-8199493.html

Keegi on sealt varem midagi tellinud?
lihtsalt märkusena- tellisin autodoc'i äpist tükid (mida mujal polnud as usual), tuli teade, et tükke pole pole ja paluvad luba need maha võtta. tükkidell tekkis ka äpis märge out of stock

nüüd ootan pakki ja kuna ma panin omale notificationi peale, siis hommikul tadaa... tükid on saadaval

hind on poole kõrgem.. vaatasin veebilehele, hind on madalam, pistis asjad uuesti veebis korvi ja natukese aja pärast tuli meilile teade, et yo- telli ära

ja hind oli täiendavalt poole kõrgem

ehk siis tellimsie ajal (11.11 supersale) äpis 25.-/ veebis 34.- selle peale tuli teade, et ei ole laos; nüüd veebis 33; äpis 38 ja meeldetuletuses 42.-, autovaruoades 75.- (sic)

kuidagi veider asi...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#384

lihtsalt märkusena- tellisin autodoc'i äpist tükid (mida mujal polnud as usual), tuli teade, et tükke pole pole ja paluvad luba need maha võtta. tükkidell tekkis ka äpis märge out of stock
...
ehk siis tellimsie ajal (11.11 supersale) äpis 25.-/ veebis 34.- selle peale tuli teade, et ei ole laos; nüüd veebis 33; äpis 38 ja meeldetuletuses 42.-, autovaruoades 75.- (sic)

kuidagi veider asi...
Selline sopredamine teeb meele mõruks küll

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#385
ja küsimuse peale selgus, et tükki etgelikult ikka laos ei ole :D

selles suhtes mulle meeldib allcar'i süsteem kõige rohkem ja tihedalt selle kannul on ladu24 (pole kummamagi kordagi juhtunud, et asjad jääks saamata )

allcar'i puhul muiudi on saatmise osas jätkuvalt jubedus (kullerid üldiselt on 50% ulatuses alla igasugust arvestust :D )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#386
ts kirjutas:
15 Nov 2019, 16:14
ja küsimuse peale selgus, et tükki etgelikult ikka laos ei ole :D

selles suhtes mulle meeldib allcar'i süsteem kõige rohkem ja tihedalt selle kannul on ladu24 (pole kummamagi kordagi juhtunud, et asjad jääks saamata )

allcar'i puhul muiudi on saatmise osas jätkuvalt jubedus (kullerid üldiselt on 50% ulatuses alla igasugust arvestust :D )
Vaatasin jah, et meeletu trikitamine seal nende hindadega käib ja lõpuks sain aru, et Aeromotorsis on jupid ikka autodoci -30% hindadest soodsamad... :crazy:

Lisaks pakub vähemalt minu autole puhta valesid tükke ka kui lihtsalt mudeli järgi otsida.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#388
ajendatuna tänasest 50 F430 jutust :shock: riigikogus kiikasin korra mnt lehele (noh ütleme siis nii, et ligemale on õige sõnakasutus), kes siis ikka viitsib kontrollida, millest räägib

mis seal salata võhikule on see keeruline maailm millest aru saada aga mittevõhikule

teemakohane väljavõte:
registris on hetkel 798 Alfat (porsche'sid nt on 1638)
ja oma mätta otsast vaadatuna-> 164-sid on 9 (2 tk on teadmata, ülejäänud on teada)
pre 99 masinad
155-sid on 3 (samapalju, kui F430-id)
75-tesid 4 (üks nendest siis 2,5 Milano)- 2 tk teadmata
33-sid 1

GTV-sid 11 (ka FL-id)
Spidereid 18 (105/115/916)
145-6
146-3
105 seeria kupeesid 3
alfetta gtv 1



ja uutest huvitavatest QV-sid 4 giuliat ja 4 Stelviot
8C-d 2 (wow)
4C spider on tervelt 1

ülekaalukas võitja on 159 spordivagun, mida on tervelt 108 võrreldes 88 sedaaniga
giuliettad lähenevad 100-le

ning üllataval kombel on meil tervelt 10 krossivagunit
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#389
Maailm on hullumas oma SUVidega. Fordil elektriline SUV ja nimeks MUSTANG 😆
Päris "geniaalne". Kuigi Mitsubishi tegi seda endisesportautonimegasuvi triki enne seda "Eclipse".
Tea, kas mõni Alfa SUVidest tuleb ka Giulietta või GTV vms 😁 Õnneks vast nii tobedalt seal pukis vist ei mõelda.

Aga Alfa Eesti registri osas, põnevad numbrid. Eriti hämmastav tõesti, 2 x 8c mudelit.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#390
tehniliselt tegi ju Alfa seda 156 croswagoniga :D

ja veelgi enam 33-ga (originaalne 33 oli ju nõks midagi muud, kui 905/907 :lol: )

GTV crosswagon oleks muidugi äge [pic related]
Pilt
Tegelikult ma olen normaalne....