Re: Xenon tulede automaatse reguleerimise asendi andurid sildadel läbi

#5
Oot - kas regulaatord ei toimi (st tuled ei liigu üles alla või siis kõrgus ei toimi?)

159 paneb tuled ühe korra paika ja rohkem ei reguleeri neid (minu teada vähemalt) enne kui süüde uuesti sisse panna.

Kui regulaator ei toimi, siis on probleem pigem hoovastikus (purunenud munakad) või kaabelduses (kaabrl puruks, pistil vigane)- vaevalt, et kõik detailid läbi on.

Tasuks minna ja lasta sel diagnostika teha, kuna vigased andurid tulevad seal välja
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Xenon tulede automaatse reguleerimise asendi andurid sildadel läbi

#9
Kõrgust reguleerib vastavalt sellele kaalule, mis autos on - kui laod pagassi 200kg tsementi, siis on tagasild madalam esisild kõrgemal ja valgusvihk on sama kõrgel kui tühja autoga.

Kõige lihtsam viis testida seda on tungrauaga - tõstad auto kõrgemale, raskuskese muutub ja valgusvihk muutub.

Kui käivitades käivad tuled ilusti alla-üles, siis kogu süsteem töötab. Kui kaalu muutmisega valgusvihk ei muutu, siis on kuskilt kas munakas lahti vms. Sel juhul on see suht mittekeeruline remont (võtad hoova lahti, puhastad ja määrid ja vaatad kas on parem). Kui tegemist oleks tõsise probleemiga (kaabel lahti või andurid ise tuksis), siis valgusvihk ei liiguks süüte sissepanekul.

On ka variant et esisilla juhipoolse ülemise õõtsa vahetusel on pandud kont valepidi tagasi - sel juhul on tuled täiesti vastu maad ja ei saagi midagi regullida (mul on seda korra tehtud)
Tegelikult ma olen normaalne....