Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#1
Tere Alfa Romeo Foorum.

Nii, eile sai kogemata ka üks Alfa siis muretsetud. Pidurid kehvad, ees sööb miski vasakut rehvi seest poolt ja tagaklaasi soojendus ei tööta.
Selle muretsemine oli paras juhus ning asjade kokku langevus. Siia maani tundub, et tehnika on aus peal aga surmkindel pole veel, mõned väiksed tiirud juba tehtud.
Kütusekulu tundub mega suur olema aga selle eest ka 170kw ja nelivedu.
Auto on paras peldik seest, viinapudelid ja siidri purgid istme all, suitsupakid igas võimalikus augus jne.
Väljast koopa ääres mõned värvi kahjustused, peegli plastik robustselt liimitud kokku ja paremal ees väike mõlk. Tungub ka, et kapott värvitud kunagi.

Mõned pildid ka: http://img522.imageshack.us/g/dsc00104s.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui keegi selle auto kohta ajalugu teab, siis kõik siia oodatud :)
Samas ka see, et mida selle autoga ees peaks ootama mind, mõni üllatus vms. !?

Liikuma hakkab see masin Tartus ja Lõuna-Eestis, kui kõik kevadeks korda saab.

Pikemalt siis mõni teine kord :)



Siim

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#2
Õnnitlen siis Alfa ostu puhul. 164 Q4 on üks mu lemmikuid mis puutub välimusse ja küljes olevasse tehnikasse. Kuid kui seda pole hooldatud siis võib remondiarve üsna suureks osutuda. Aga kindlasti üks selliseid masinaid mille alla ma kindlasti raha paneks ja korda teeks :icon_thumbup:

Ma olen täitsa kindel, et selle auto kohta on siin foorumis juba infot. Vähemalt need pildid on küll siit mitmel kohal läbi jooksnud. :icon_think:

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#3
Õnnitlused!
Vanasti oli see kasutaja VML auto, tema käest saad ehk kõige adekvaatsemat infot. Vahepeal ostis 1 mu tuttav tammelinnast selle ära (suvel äkki) ja nüüd siis sinu käes. Sain isegi kõrval istudes talverõõme nautida ükskord selles. Vinge aparaat on! Loodan, et uus omanik armub korralikult masinasse ära ja kannab head hoolt. Midagi kapitaalset nässus ei tohiks olla, aga kindlasti oli seal asju mis tegemist tahaks. Mäletan, et eelmine omanik rääkis midagi õlilekkest. See on suht nõme kui karter lekib, sest karteri kaant on päris nilbe kätte saada. Aga noh.. kõik on tehtav :). Võibolla on see kütusekulu normaalne, aga mins uuriks seda asja siiski, sest minul suht sama mootor (3.0 24v 155kw) ja üle 12l sajale pole nagu tähele pand et võtaks.

Edu ja kannatust igatahes :grandpa:
:lol:

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#5
Mingid andmed ütlevad alljärgnevat 170kW Q4 kütusekulu kohta

Fuel consumption combined: ca 13.4 l/100km
Fuel consumption (urban): ca 20.0 l/100km
Fuel consumption (extra-urban): ca 9.6 l/100km

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#6
:roll: no mul võttis ta kuskil 10 sajale, kui vähegi mõistlikult sõitsin, aga linna sõitu oli suht vähe... ja kui end vähegi vabamalt tuntsin, siis 12-20l 100km kohta pole mitte mingi küsimus, kuid kokkuvõttlikult: KÕIK VÕTTAB ÄRA, MIS PAAKI PANED JA TIBA ROHKEMGI! :icon_thumbup:
Muidu enamvähem korralik auto, aga vedrustuse jäikuse reguleering ei toimi ja iluvigu on ka omajagu. Muu elektroonika jebib ka nii vahelduva eduga, loobib ka nellikveo tuld põlema, nellikvedu see siiski ära ei kaotanud seega pole järelikult tähtis :lol: Sidur pole ka enam esmases nooruses, kuid toimib. Väike vihje juhuks, kui nellikveo eluga väga kursis pole (esmalt auto liikuma ja sidurilt jalg ära ning alles siis gaas põhja) tüüp kellelt me ostsime selle kunagi, kurtis siduri libisemise üle, kuid libisemine tema kasutamise juures oli loomulik(mootor piirajasse ja siis alles sidur lahti). Muidu hea auto eriti talvel või kruusateel! Ja olgem ausad, pea aegu tasuta saadud võrreldes hindadega mujal maailmas 8) Üks asi mis näiteks nellikveo tuld ja vedrustuse jäikust mõjutada võib on rooliasendi andur(rool peal vähe viltu ka) kuid seda sättib ainult esindus sul ilmselt paika...

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#7
j6nks kirjutas:See 12 on maanteel või kuidas? Palju reaalne maantee kulu võiks olla? Pole veel testima jõudnud :D
Mina arvestaSIN (viimati oli aktiivselt liikluses 2008 suvel :lol: ), et maanteel 10 ja linnas 12 ja tulin sellega välja. Samas ma ei väida, et kui sidur poleks nii kõvasti libistanud nagu ta libises, siis poleks old võimalik veel mõned liitrid rohkem ära põletada linnasõidul. Nõus VML-ga, et sõltub sõidustiilist, aga 12 ga on võimalik hakkama saada FWD puhul vähemalt küll :).

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#9
Eks seda kütte kulu ole näha jah. Siduri esimese nooruse jutt on ka õige, varem või hiljem tuleb see ka ilmselt üle vaadata.
Neliveo kaitset lööb vahel välja.

Täna siis mõnus üllatus: tagumine sadul pilbasteks suht ja lahmab õli, lootsin paranduskomplektiga pääseda aga ilmselt ei.
Samas teisel pool käsipidur nii peal kui peal.

Iluvigu on tal jah ka piisavalt aga ausalt öelda see mind ei morjenda väga. Midagi väga suurt pole, paar väiksemat mõlki, koopa äärtest värv maas ja kapott teist värvi. Muu nagu enamvähem.
Keegi on kunagi ühe velje ääre ka lääpa sõitnud.

Eks nokitsemist oli, esmased asjad korda ja see rõve suitsu lehk vaja välja saada ning saab vast paar tiiru teha.

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#10
:roll: sadulat on juba näppitud mingil ajahetkel, lahtivõetud ja uus puks ja tihendid kui õieti mäletan, see oli siiski ammu juba. Teha sai juhupoolset sadulat, kas see sama ära uuesti?

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#11
Ah ja siis see sidur,hind suht krõbe ja keegi mainis, et ennem ei tea milline sidur sisse istub, kui lahti võetud on(TRK olevat vähemalt ühe vahetanud). Trk-s vahetati sellel ka hammasrihm ja veepump(ükski hea kulukas asi, mis sellel autol tehtud on, umbes aastakese tagasi).

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#12
Ei, vasak sadul oli lihtsalt kinni aga parem see kord laiali.

Aga hea teada, et rihmad ja veepump vähemalt vahetatud :D


EDIT: Okei... nüüd ma küll ei saa enam aru, kes seal auto kallal varem käinud on...
Taga paremal puudus tihend ja lahmas õli sealt ka :S
Nüüd kõik koos ja korras lõpuks aga pidurid ikka lahjad.
Varsti siis peapidurisilindri kallale.

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#13
:roll: kalduks arvama, et vajab veel õhutamist! Hmm siis tõesti kahtlane, kui isegi tihend oli sealt ära likvideeritud :lol: ega jah enamus inimesi ei teadvusta endale, et auto remont pole nagu Bauhofi reklaam, et ``igaüks saab hakkama`` elu on näidanud, et ei saa ikka küll. Muidu meenus veel, et roolivõimu pump ka remondis käinud! Ja mis õli sul seal nüüd sees on roolivõimu/nellikveo süsteemis? kas keegi punase ATF-i sisse suranud jälle? kui vaja siis mul liitrike olemas sinna mõeldud spetsiaal õli. Nimelt peale siin teostatud remonti sai uus nõuetele vastav õli sisse, kuid seal vahepeal torusi vahetatud nagu kuulda oli, sellest ka see küsimus, kuna tavaline atf seal originaal vahetusvälpa vastu ei pea.

Alfa Romeo 164 Q4 1995a.

#14
No õhu koha pealt nii palju, et loodetavasti sai välja, nipplid muidugi puru keeratud aga sai sadul maha ja lahti jne. õhutatud teda. Vaatab ja uurib seda õhu asja täna, äkki peab niplid läbi puurima ja vaatama, mis siis saab. Kui nii sadula ära rikub, siis ma ei kujuta ette küll, kust ma uued saaks :D

Roolivõimu rihm vahel viliseb natuke aga seda õli asja peab vaatama seal jah. Plaanis kõik mahlad ikka ära vahetada kuu jooksul.