Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#1
Tere siis siinsele rahvale ka minupoolt. :icon_hi:

Sai siis omale ka muretsetud elu esimene alfa.

Tegemist tahab natuke ka aga ei midagi hullu.
Masin siis aastast 94 eestis arvele võetud 2005.
läbisõit on hetkel 292000 km
Mootori ülemine osa kapremonditud ja kaaned porditud.
Peale remonti masin siis liikunud 600 km enne minu kätte sattumist, mina sellega hetkel 400km maha uhanud juba ja rahul igati.
Hetkel siis peetis õliröhuandur, ja temp andur ka, kuna hetkel näitab koguaeg et temp on üle 110-ne, aga reaalselt ei kee ega midagi. Uued andurid tellitud ka juba, kohe teen ka vedelike vahetuse.
Ka mootori rihmad ja rullid vahetatud mootori remondi käigus.
Peetis ka kliima paneeli näidik, ehk mõni üksik pixel on näha ülejäänu kutu. :D
Juhipoolse esiklaasi nurk kergelt katki, kroom on kellegi poolt kunagi ära rikutud ja mustaks värvitud, loomulikult ikka nii, et värv nüüd koorub kenasti. :?
Sisu on ülihästi säilinud, nahk saab kohekohe hoolduse ja siis rool saab uue naha ja käigukangi nupp tuleb ka uus tellida.

Masin mõnusalt madal ja parasjagu jäik.Teel püsib ülihästi, eriti kurvides. :icon_roll:

Eks kui aega saan teen uued ja korralikud pildid.
Seni saate näha masinat siit:
http://www.auto24.ee/used/758465
Ja liigub masin siis Haapsalus tavaliselt.

Päikest kõigile!
Priit
Viimati muutis KaSS666, 30 Sept 2011, 13:24, muudetud 1 kord kokku.

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#2
:icon_hi:

kongrats! Loodetavasti saad palju muretuid kilomeetreid odomeetrile :icon_thumbup:

pikslite pärast ära muretse- neid ei ole ja ei tule (ja pole 99% Superite tabloodel- Boschi geniaalne paberkaabel)

Õlirõhuandur on samuti tüüpviga ja kahtlustan, et temp andur on valesti ühendatud :roll:

P.S. Teel püsib hästi, kui rööpaid ei ole- rööbastel ... oh jummal :banned: Kuigi kitsama rehviga on asi vast parem :wink:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#5
Tere Jällegi.

Eile siis sai tegeletud masinaga jälle.
Kroomi sain puhtaks kooruvast värvist, aga kroom on enamus ikkagi rikutud. Eks tuleb millalgi uuesti siis üle värvida terve ring, aga seekord siis korralikult pulbervärviga.
Siis sai ka korra tõstukile aetud masin, uskuge või mitte aga mitte ühtegi peetis puksi ei leidnud masinal, lisaks on ka põhjaalt nagu tuttuus masin.
Nüüd ka selge miks tal hea hääl on, summ ongi tehtud täiespikkuses ümber tallinnas, alguses ei uskunud seda juttu kui eelmine omanik seda rääkis, nüüd aga veendusin oma silmaga selles, et tõesti on custom summ masinal.
Hääled pole liiga valjud aga samas ka liiga vaiksed pole, täpselt parajalt uriseb kui vajutada.

Ka koopaäärtega sai tegeletud, neil oli värv maas kergelt, kuna millalgi ilmselt suurem ja laiem velg all olnud, sellest värvi maha nühkinud.
Ei olnud hullu, korralikult puhtaks, roostemuunduriga üle, värv selga ja ilus jälle.

Nüüd ootan Baktist vastust,et kas ja kui palju jne..., kuna vaja uusi esitule klaase, sest juhiomal nurk katki a kui juba vahetada, siis mõlemad ikka, jääb ilusam.

Ja lisaks käisin siis eile masinaga pesulas, tegin talle jaanipäeva puhul kingi. :icon_roll:
Täiesti puhtana näeb ikka sigahea välja see alfa.
Muidugi sõbrad kohe küsima, et kas ma olen hull, et alfaga pesulasse , et pärast ei saa käima jne, jne...Polnud ullu ühti, peale pesu kohe võtit ja toimetas.
Niiet pole see alfa romeo midagi nii jonnakas apastraat nagu kardetakse. :butt:

Ja küsimus ka targematele: mille järgi saan aru, kas mul 164 super või tava 164? Kas kroomliistu järgi või mille?

Lahedat jaani kõigile!!!
Priit

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#6
KaSS666 kirjutas:Muidugi sõbrad kohe küsima, et kas ma olen hull, et alfaga pesulasse , et pärast ei saa käima jne, jne...
Pilt
Muidu tagantjärgi õnnitlused! Mis Superisse puutub, siis su masin peaks Super olema. Tehnilisi pisiasju on veel, aga kõige üldisemalt - 24-klapilisi sai 164 peal mu teada ainult Superile ja ülespoole.

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#7
no super iseenesest on ümarate stangedega, ega seal muud vahet polegi :roll: seal all on olnud mesa veljed, mis sinna koopasse sugugi mahtuda ei tahtnud. Oleneb kui kvaliteetselt see mootor kokku on laotud ja mis õli kasutusel on, kuid sport nuppu ja gaasipedaaliga vallatlemise korral kippuvad saaled vahelt pudenema (uuri kas see kap remont nende vahetust ka sisaldas) mõistliku kasutuse korral peaks käima pikkalt. Kui kast peaks ära pudenema, siis mul üks siin olemas, kuna enda sama isendi teen 2,0 ts manuaalkastile ringi. Üldiselt edu!

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#9
Nii, üleeile sai siis tellitud ära 10liitrit 5w50 õli mootorisse, ja ka kõik temp andurid mis vaja.
Targematele küsimus, kas sellel isendil kastis ka mingi filter on?
Plaanis ka sellel õli ää vahetada, et veel parem oleks.

Ja siis küsimus, kuskohast saab mõistliku hinnaga esituleklaase???
Mul juhipoolne veits katki, ja tahaks mõlemad ilusad uued panna, aga mitte hingehinda maksta klaasi eest.
Muidugi oleks tänulik, et keegi, kellel vedeleb atm kasti käigukangi nupp, võiks teada anda, kuna mu omal nupp pooleks ja kole. :oops:

Ja kui kellegil pakkuda ok 15" 205 50 rehve 4tk, siis võib ka märku anda.
Või kui kellegil norm hinnaga müüa 16" velgesi koos rehviga, siis ka teada anda.
Auguvahe siis 5x98.

Priit

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#10
kastis on sõelfilter, mis on pestav, kolme poldiga luuk kasti all oli ligipääsuks vist. Tule klaase pole siiani ei ise, ega ka ükski tuttav kuskilt saanud, vähemalt mõistliku hinnaga mitte. Siiski see kast pidi vähe veidralt toimetama aegajalt, nagu ühelt kunagiselt omanikult kuulnud olen, ning õlivahetusest vist tolku polevat olnud, värske õli kuluks sinna sellegipoolest ära.

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#11
Jah, kast veits uimane tagurpidi käigu lülitusega küll, aga seda vahest, mitte koguaeg.
Muidu toimetab viisakalt see kast.

Tule klaase jah pakutakse küll,aga 1500 vanataha tk, seda päris välja käia hetkel ei tahaks.

Alfa Romeo 164 3.0l v6 24klappi atm. KaSS666

#14
Tere, Kalapea!

Tead, lausa sularaha eest ostsin omale selle alfa!!!
Läksin kohale tallinna, vaatasin üle ja andsin tagataskust xxxx eurot omanikule peopeale selle auto eest!!!!

Kui midagi asjalikku pole küsida või õelda, siis selleks on ps, mitte autoteema.
Ja kui midagi kripeldab, siis võid alati ka helistada 53866697,see teema on autojaoks mitte suvalise mõla jaoks, ja sinu uudishimu rahuldamiseks, siis teiste autodega on ka kõik klaar.

Priit
Viimati muutis KaSS666, 30 Sept 2011, 13:24, muudetud 1 kord kokku.