Alfa Romeo Arna Ti

#1
Autoks on siis Alfa Romeo Arna Ti aastast 1985 must 3 ust

Auto seisnud siis üle 10 aasta kuivas garaazis.
Kere seisukord rahuldav.
Keevitustöid vaja teha kõikide amordi püstakute juures, kuid mitte midagi ulmelist.
Küljekarpide ja põhjaühendused vaja üle käija. Mõlemad ääred.
Mootoriruumis vaja pisut keevitustöid teha.
Ees mootori all käiv tala ja õõtsad vajavad keevitust. Talasi isegi olemas 2 tk.
Kütusepaak vajab lõpuni puhastamist ja üle värvimist (paak ise peaks terve olema)
Kindlasti vajaks auto üleni värvimist.

Keredetailid: tuled, peeglid, stanged kõik olemas. Puudu ainult antitiib.
plekkveljed 5 tk.

Sisu seisukord hea.

Auto algne mootor oli 1.3/63kw kahjuks antud mootorit tänaseks enam ei ole.
Mootor mis hetkel 1.5/70 kw ja karpad peal Dellortto DHLA 40, (samad mis keegi siin foorumis otsis), hooratast treitud kergemaks, aga ei mäleta kui palju :)
Väljalaske püksid (kollektor) nii 1.7 oma, olemas ka 1.3 mootori oma.Käigukast pärit 1.7/84kw mootori küljest.
Lisaks mõned uued andurid, uued küünlajuhtmed, uued Golden Lodge 25 HL küünlad 4 tk.
Uus õhufilter K&N matt originaalfiltri kasti.

Veermik: esimesed supportid ja kettad pärit 905 seeria 33 pealt. Kõik amordid 4tk uued, uus piduritorustik, välja vahetatud nii vask torud, kui ka kummist vollad.
Viimaste asemel Goodridge metallrüüga vollad.
Lisaks kaasa ka uusi pukse.

Kuna teemast käib läbi 1.7 mootoriga 905 seeria 33, siis kunagi sai selline isend ostetud varuosade saamise eesmärgil. Kahjuks olen selle 1.7 84 kw mootori maha müünud ja ka kere läks vanarauda. Aga päris palju juppe jäi ka alles, mis tuleks kõik kaasa.

Paar küsimust on ka tänaseni veel lahendamatta.
Kas 1.5 mootorile sobib 1.7 mootori käigukast ja sama lugu on ka jagaja -ga.


Puudu olevad asjad:
sidurikomplekt (ketas, korv, laager)
puudu ka esisilla esimeste õõtsade puksid.



Põhjus miks üldse pakun seda autot.
Kuna ma ei ole jõudnud seda autot korda teha rohkem kui 10 aasta jooksul, siis hetkel usu et seda juhtuks ka lähima 5-10 aasta jooksul.

Auto toodud Eesti 1997 aastal Hollandist


Lähiajal panen ka pisut pilte.
Auto asub muidu Pärnumaal.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis rizto, 27 Apr 2016, 21:51, muudetud 5 korda kokku.

Re: Alfa Romeo Arna Ti

#4
:think:

sõltub mis seisus see aparaat on ja mis tingimustel see võiks omanikku vahetada.

Liikvel seda asja enam vist ei leia (aastaid tagasi räägiti, et inglismaal on veel üks Ti alles ning Šveitsis pidi üks liikuma, hetkel on Itaalias üks 1,3 müügil ja ongi kogu muusika)

Negatiivne on see, et kuna neid ei ole, siis ei ole kellegi mingit arusaama ka selle kohta, kas nendega midagi peale on hakata- müügiks seda teha ei ole mõistlik (vaevalt, et see kunagi üle 2500.- maksma hakkab-> kuigi tehniliselt peaks see ütlema hästi sõitma-> 850kg; 70kW; sõltumatu tagasild; madal raskuskese... kuid...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo Arna Ti

#6
nojah, nüüd oleks huvitatud mis sa selle kupatuse väärtuseks loed, üldiselt on mul autosid rohkem kui vaja ning endalgi vaja mõnest vabaneda, aga arna on nii lollakas masin, et mind võib tabada meeltesegaduse hoog ja kui asjaolud sobivad, siis ma olen nõus seda masinad omastama
cron