Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#196
Tungist üksi on natuke vähe abi - sinna oleks mingit risti vms peale vaja, kuna paagi toestamiseks on vaja natuke suuremat pinda - ainult ühe koha toetamisel vajub see viltu

Aga see kõik lähitulevikus :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#201
eile vedasin siis mootori TRK-sse... nüüd jääb ainult oodata.

Fun fact- ütlesin mootori läbisõidu hinnangulsielt 400 tuh, millest 300 minu käes- ei olnud usutav mootori seisukorda vaadates (olevat hämmastavalt hea).

praegu hakkas kripeldama ja vaatasin üle-> eksisin jah... odomeeter on mul viimati märgitud 270 tuh juurde (tegelikult on läbisõit ca 40 peale, kuna alates 2014 sõitsin peamiselt GPS-iga ja alles 2018 sügisel jäi auto puhta paikseks), seega on minu käes ca 220 tuh sõitnud ja seega teoreetiliselt ongi võimalik, et ma sain omale Itaaliast võileivahinnaga 12 aastat vana 90 tuhat sõitnud masina).

ma olen üldise seisukorra alusel kogu aeg eeldanud, et sealt on oma 100 tuh treileril maha keritud

ja kiire kalkull näitas, et olen kahe 164-ga kokku umbes 300 tuh läbi vuranud :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#203
-taf- kirjutas:
12 Aug 2020, 21:47
Ootan, et see auto jälle hääle sisse saaks
:D

Ma ootan rohkem ...

Nädalavahetusel plaanin tagasilla ja tagumised pidurid ära teha; siis jääb veel vaid sisu uuendamine, tulede viimistlemine ja välimuse sättimine.

Ja muidugi asjad, mis tulevad välja siis, kui kõik nagu tehtud on juba :D

Velgedega sel aastal vist pingutama ei hakka - kui just kuskil midagi head välja ei ilmu... jääb hetkel plekkidele arvatavasti ....

Veel huvitav asi - ma ei ole julgenud siiani isegi selle kulude suurusjärku kokku arvutada...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#204
Hea, et siiani ei arvutanud ...

Kolvid ja hülsid on ikkagi 400k läbinud , lihtsalt nii ühtlaselt , et kohe ei paistnud välja.

So... Uus kolvigrupp + uued saaled + ketid + tihendid ja on järgmised 300 tuh jälle hea ...

Edit: eelarve hakkab 159 omani jõudma vaikselt :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#206
Long day short

Sillatala tahab tegemist, osa põhjast paistab läbi (mitte kunagi ei tohi arvata, et autol on "natuke pinnaroostet") ja tagumist stabikat ning pikihoobi kätte ei saa - kere kinnitused on karpide tegemisel vedelmetalliga põhja küljes kinni. Poldid aga väljapoole ei mahu - uued karbid on ees)

Põhjast - pmst oli pasuna all olnud mingi aeg ilus basseinike vist - nagu urgitsema hakata, siis oi-oi

Sama ka rattapesas

Aga ei hullu miskit - ilus sirge pind ja metall on ümberringi alles. Seega laseb lapid peale ja on jälle hea :)

Küll aga peab terve põhja veel üle vaatama - ma kardan, et need pagana veeväljastusaugud võivad ka mujal sellised olla.

Tagumised amordid aga on koos ja kõik puksid on korras. Funny thing - tagaamordid on nii pikad, et punaste vedrude jaoks ei ole tõmmitsaid vajagi.

Liikuvad osad on seega kõik head (käsipiduritrossini jõuan muidugi siis, kui rattad maas on ja otsapidi salongi jõuab)

To be continued
Tegelikult ma olen normaalne....
Manused
IMG_20200815_193803.jpg
IMG_20200815_193803.jpg (4.15 MiB) Vaadatud 4158 korda
IMG_20200815_193728.jpg
IMG_20200815_193728.jpg (4.18 MiB) Vaadatud 4158 korda
IMG_20200815_193822.jpg
IMG_20200815_193822.jpg (4.61 MiB) Vaadatud 4158 korda

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#207
eile oli jälle tore päev:

käisin kõik agregaadid üle - starter on üsna ok; genekas on vajaminevad asjad vahetatud, lõtke jms ei ole, seega on samuti hea. Roolivõimupump on korrastatud (lekkeid jms ei paistnud); kliimapumbaga on 100 häda-> GTV pump ei ostu mitte mingi valemiga paika. Positivne on see, et leidsin pika ja põhjaliku otsimise peale koha, kus väidetavalt saab originaalpumba :)
edasi siis tuleks teha uus torustik kliimale ja roolivõimule

väljalase on ette valmistud kokku panekuks (v.a. see, et tahaks ehitada kati ümbr täiendava katte- nagu originaaliski)

hunnik asju tellitud- hunnik tuleb vist veel

elekritöödega läheb lõbusamaks, kui ma arvasin-> vist on vaja kõik pistikud ja klemmid üle käia ja korraga siis ka kõik kaitsmed ja osad releed välja vahetada (et nagu uus või nii)

ja funny thing kah- ma olen praeguse seisuga sellel autol 99% mutritest ja poltidest vähemalt ühe korra lahti keeranud - erandiks on paremal pool olevad tagumise pikihoova külge kinnituvad stabikapoldid... tõstukit oleks vaja sinna :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#208
just avastasin, et ei ole vahepeal midagi kirjutanud :)

jõudis kohale kohalikust kaubandusvõrgust esimene väike hunnik juppe (andurid ja küünlad jms)
order nupu ootel on euroopa kauvandusvõrgust üks teine hunnik juppe (mida siin müüakse kas üle müõistuse kallilt või ei müüdagi)
buy now nupu taga on veel kolmes kohas korvitäis asju (kliimapump, hülsid, sisselasketrakti kummilullad jms)

pea kohta veel migit infot ei ole- sellepärast ei ole ka veel viimast kahte tellimust tulnud
sillatala liikus pärnusse taastamisse (õigemini esmalt siis taastamiskatsesse)

Sügis saabub- umbes 2 päeva on hädavajaliku tööd veel ja siis jääks veel vaid aega pikemalt nokkida ja puhastada jms
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#209
Käisin suts Pärnus :) ja tõin "uue" sillatala ära- 20 paika on peal ja kaalub juba poole rohkem, kui enne. Nüüd siis veel värv selga ja kaitsekate peale.

Nädalavahetusel peaks saama tagasild kokku, pidurid tehtud ja ka osa muud mudru tehtud (eesmärk oleks saada auto veerevaks ja pidurdavaks ning nii mõnegi koha pealt oluliselt läikivamaks)

Plaan on ka mootoriruumis ja pagassis kõik kaablid, pistikud, kaitsmed, voolikud, torud, klambrid puhtaks teha ning kõik, mis ei ole heas korras välja vahetada :)
Tegelikult ma olen normaalne....
Manused
received_770545400365192.jpeg
received_770545400365192.jpeg (172.3 KiB) Vaadatud 4048 korda
received_984363361989134.jpeg
received_984363361989134.jpeg (333.99 KiB) Vaadatud 4048 korda
received_923095221511885.jpeg
received_923095221511885.jpeg (343.96 KiB) Vaadatud 4048 korda

Re: Alfa Romeo 164TS '94 ts

#210
vahepeal siis sain info, et vahetusse peaks mienma vaid sääretihendid ja kaks juhtpuksi :D

pole paha tulemus :D

saksamaalt hakkavad liikuma ka kolvid-hülsid koos ketiga :) itaaliast peaks hakkama liikuma kliimapump ning kuskilt autodoci avarustest ka viimased kliima ja elektroonikatükid...

nädalavahetusel ehk pääseb auto ligi ja saab põhja ning sisu kangutama hakata. Tahaks hirmsasti oktoobris enne külmasid natuke ringi sõita :)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron