Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#47
hulk aega möödas ja suurt midagi juhtunud ei ole.

Raske südamega sai võetud vastu otsus, et 3 155-te on ikka palju :oops: ja tundub, et läheb tagasi selle plaani peale, et üks sinine enam ellu ei ärka :cry: eks see paistab juulis täpsemalt... hetkeplaan-> WB-d laiali, parematest tükkidest üks kokku (2,0 mootor+1,6 kast + reguleeritavad amordid + suuremad pidurid+ kogu juhtmestik nulli ja uuesti peale) ning peale seda tuleb vaadata, mis jäi üle ja kas ühest ökoauto tuleb või jääb rajale või ei jää üldse

punane läheb kogu mahus värskenduskuurile ja siis juba vastavalt kas müüki või kasutusse
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#48
:mrgreen:

niisiis- kahe auto jagu on tükke olemas :thumbup: kui mingeid üllatusi kuskilt ei tule, siis on tööd graafikus ja puhkuse lõpuks peaKS vähemalt üks liikuma...

hetkeplaan on punane taastada originaalist veidi paremasse konditsiooni (viskaks pool aegade jooksul lisatud porri välja; tuleb arvatavasti Super-i sisu ning originaalist mugavama vedrustusega) ning sinine originaalist palju nobedamasse konditsiooni (tuleb väike madaldus, kollased amordid, 2,0 mootor+ 2,0 pidurid; 1,6 kast ning Superi sisu)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#49
:(

üllatused üllatused...

nagu selgus, siis oli ilmataat kogu ürituse vastu- punase tükid on kõik ootel aga tööriistad laiali ja tööriistad kokku meetodiga suurt midagi tehtud ei saa

155-tele on projektiplaan lõplikult paigas (jääb kaks masinat, sinine jääb alles, punane läheb peale taastamist müüki) kuid suurt mingit arengut kuskil ei toimunud... hulk mittevajalikke tükke on autolt eemaldatud ja järgmine tähtaeg tuleb kuhugi sügise kanti (ajutine varjualune sai veel viimasel puhkusepäeval valmis, seega saab seal vaikselt edasi nokkida)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#50
Plaan muutus, kui selgus, et keredega on ikkagi väga kummalised lood ja 16v kered ja mootorid vajavad rohkem aega ja raha, kui hetkel võimalik. Pealegi- kaks 155te 4 autolises pargis on palju ja reaalselt ei ole võimalik ühte neist hilisemalt ka müüa.


Pühaduserüvetus küll aga punane skinny on nüüd arlekiinikarva WB ning pooleldi Superi sisuga.

Pildid protsessist hiljem.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#51
oi jummel, kuis aeg lendab

kalendrisse vaadates ilmnes, et kuigi punane on ainsana alles, siis pole ka see juba kaks aastat häält teinud.

nädalavahetus avaldas, et käes on now or never- seega vajutasin raske südamega now nupule ja saatsin sõbralikku kaubandusasutusse minema tellimuse viimastele vajaminevatele osadele, et tuleval nädalavahetusel saaks need autole paigaldada.

on tulemas tore puhkus :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#52
Kunagi ammu maja ees vastu ööd vahetatud stabikakondi eemaldamine - 3h (täielik müstika, kuidas mõni pisike asi nii kinni saab olla), ülejäänud detailid 1h, laagri vahetus 1h; parem esimene pool veermikust on uus; vasak esimene ootab kuniks 164 tehtud saab;

Tagasillaga saab veel põnevam olema...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 3xAlfa Romeo 155 (2x1997WB +1993NB) TS & Alfakass

#53
Vasak esimene nurk tehtud, parem esimene pooleli (pimedaks läks)
mootor käib nagu siidi- ainult, et lekib hirmsasti (lekkiv kütusevoolik vahetatud, lekkiv õlifilter vahetamata ja lekkiv vaakum osaliselt vahetatud)

ABS tuli põleb :( täna siis diagnostika :) ja siis vaatab edasi

Esialgsed pildid protsessist kah

https://photos.app.goo.gl/qOv4SWwQjsZda3U13

Edit- ah jaa ... Tervitused tartu kandi ülevaatajatele, kes märkisid parema esimese sarniiri ülevaatusel peetis olevaks - selle asemel, et vaadata, kas sarniiri polt on kinni :/
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 (2.0 1993wb) TS & Alfakass

#54
Palju aega möödunud...

Esisild tehtud, tagumine parem pidur tehtud, tagumine vasak hakkas jonnima, ja enne lõpetamist läks pimedaks, seega jätkab täna.

ABS annab kolm viga 45, 47 ja 48 - mõlemad tagumised andurid not connected ning tundmatu kood - peab kaabelduse kallale minema.

Kaabeldus korrastatud - hetkel on elektriosas pooleli veel kõlarite vedamine. Praeguse plaani kohaselt jääb kaheksa kõlari setup (ees armatuuril 1"+4" ning ustes 6,5"; mütsiriiulile läheb 6,5 2 way)
Loomulikult nagu ikka on ustesse minevad kõlarid natuke liiga suured ning sinna on vaja ehitada korralikud põhjad.

Tehnilise poole pealt on vaja veel karterile uus keere välja mõelda ning summuti täies pikkuses vahetada.

Välimuse poolelt on plaan jätkuvalt sama- peale ülevaatust läheb valge kile peale ja mingi hetk kaugemas tulevikus läheb sellele peale tricolore

Pilte lisan eelmise posti lingile jooksvalt:)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 (2.0 1993wb) TS & Alfakass

#55
Saabus ootamatult puhkuse lõpp ja auto jäi pooleli viimases lõpus (kaks päeva keretöid veel käänud). Karteriga lahenes siiani asi ootamatult hästi - tuleb välja, et keegi on kunagi vist vale punni sinna paigaldanud-> originaal jäi hetkel pidama.

Osad keremutrid tuleb välja vahetada, siduri silindrid andsid peale pisikest ringitamist saba ning röövisid täiendavalt niigi nappi aega, ühtlasi ilmnes kaks kolksu, millest esimene oli tingitud valest sarniiripoldist (mõlemal pool olid poldid kunagi vahetatud tavaliste poltide vastu, mille keere ulatas sarniiripesani)

Käivitamine on väga vaevaline - põhjuseks tõenäoliselt 100 aastat vana kütus ning arvatavasti ka temp andur (külmana ujutab üle)

Sõita on aga oi kui hea :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 (2.0 1993wb) TS & Alfakass

#56
+2 päeva.

Kereplekid vajavad veel ühte pahtliringi, abs vajab ühte või isegi kahte tagumist andurit (mida loomulikult enam ei toodeta ega kuskilt peale alfisti.net'i saada pole), pagassi põhi oli esmasel vaatlusel korralik, peale pisikest kolkimist õnneks kukkus paar tükki põrandale (need on nüüd uued).

Karta on, et pehmet pinda on seal veel (tihend oli nii kutu, et iga ämbri kohta on pool ämbrit pagassis)

Küünlad vahetasin vanade aga korralike golden lodgede vastu välja ja peale 5l värsket kütust käivitamine muutus paremaks (hea ikkagi veel pole - meenub, et ka enne polnud)

Siiski tundub, et kuiva ruumi puudumise tõttu ja seoses meie talvehooldusega see masin sel talvel veel sõitma ei saa (kui ruumi leiab, siis vahetaks lae välja pigem )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 (2.0 1993wb) TS & Alfakass

#59
pisike ringvaade laias maailmas viis tõdemuseni, et tegemist on klassikalise autoga :)

summuti on peale pikka otsimist leitud - ülejäänud asjad tuleb siiski kõik ise meisterdada ...

projektiplaani muudatus viis hetkel nii kaugele, et ehk äkki võib-olla on pühapäevaks keredetailid kinnitatud, auto lõplikult pahteldatud, lihvitud, krunditud, tihendid vahetatud ning mootoriruum korrastatud.

ah jaa- ABS-i koodi 48 leidsin teisest kataloogist üles-> insufficient voltage (kunagi ammu on peaterminal maha põlenud- ehk on probleem seal kuskil).

juppe on vaja veel:
temp andur näitab ajule imelikke suurusi (vahetusse)
4 plekitüüblit on õhtal (need peaks riiulist saama)
küünlad ja juhtmed võiks vahetada (küünlad on küll olemas aga juhtmeid ei leia kuskilt... kuna küünaldel pead ära ei käi, siis olemasolevate juhtmetega pole samuti midagi peale hakata :D )

korrastamist vajab veel:
lagi (uus olemas)
esituled- reflektorid tahaks uut katet (kui ma neid just välja ei vaheta)
udutuled - arvatavasti võõpan koos stange alumise servaga üle
suunatuled - tellisin kunagi ühe uue aga need tyc x-kategooria tuled on nii kohutavad, et proovin ikkagi boschi omad kuidagi viisakaks saada
cuore- kroom on hakanud lahkuma mitmest kohast, arvatavasti proovin teise cuore kroomvärviga katta ja asemele istutada

ja muidugi elektrisüsteemiga saab palju nalja arvatavasti:
stereo kaabeldus on enamjaolt uuendatud, oleks vaja korralikud lõppühendused teha kõlarikohtade juurde
check paneel ei näita mitte midagi peale uste (arvatavasti on paneel vahetatud aga kaabeldus ühendamata)
mootoriõli temp andur ei näita midagi
kütuse tasemeandur käib mingi ülelöögi tõttu üles-alla nagu jumal juhatab
istmesoojendustele on vaja uued kaablid vedada (kaitsmed on olemas, plokis on otsad olemas aga vot istme alla pole viitsitud kaableid vedada (või siis on need kuskil põhjamati all peidus)
mootoriruumis on mingi kapitaalne segadus
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 155 1993 (1.8 TS nb Sport -> 2.0TS wb Super) TS & Alfakass

#60
ah jaa- uus spec on siis 1993 Alfa Romeo 155 2,0TS FL WB Sport Super (1,8 Nord on vahetatud 2,0 Nord-i vastu; sisu ja cuore on Superi pealt ning pamperid ja keredetailid on faceliftitud, kuid vedrud on jätkuvalt 1,8 Sport alt pärit-> seega istub auto madalamal).

kuidas laiad veljed koobastesse mahuvad ja kuidas ma logarid alla panen on veel müstiik

Kui saaks veel kuskilt viisata quick racki, siis oleks eriti lahe... viimati manööverdades oleks peaaegu aia maha sõitnud, kuna sisseharjunud 2,2 pöörde asemel teeb rool servast servani umbes 20 pööret :D
Tegelikult ma olen normaalne....
cron