Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#106
Raske päev oli...

keerasin esimesele stabikakondile ringi peale (jälle) , tuvastasin, et tagumine stabikakont naksub (jälle) - aga ei viitsinud seda vahetama hakata (järgmine nv läheb koos amortide, vedrude jms-ga niikuinii ringile)

küll aga uued märgid said külge :)
eest.jpg
eest.jpg (163.62 KiB) Vaadatud 5016 korda
küljelt.jpg
küljelt.jpg (184.01 KiB) Vaadatud 5016 korda
Pilt
P.S. Auto on eile õhtul pestud tegelikult :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#108
vahepeal siis juhtusid järgmised asjad:
- tagumised amordid/vedrud/padjad/kondid vahetatud
- käsipiduritrossid vahetatud, pidurisadulatel vahetatud kõik asjad peale korpuse; uued kettad, uued klotsid
ning vana rada pidi:
- check engine hakkas põlema (samad vead)
mõeldud-tehtud -> uus ventika teise kiiruse relee , egr maha ja puhtaks (sodi ikka oli seal; klapp sai korralikult liikuma ning solenoid ise on täiesti toimiv); uus esimese kiiruse takisti ja tule nullimine ning siis ülevaatus (täiesti puhas, nagu ikka)

ja siis uuesti liiklusse, kliima sisse ja käuks... check engine... ning loomulikult samad vead

tellisin omale seepeale hiina obd jublaka-> diagnostikat teha ei saa, vigu ei näita (nagu ikka odavad asjad)-> ainus, mida sellega teha saab on veatuld kustutada.

Tänaseks on viga tulnud kokku 6 korda ning sellisel olukorral, kus:
- mootor on jahtunud 70 kraadini ning peale uut käivitust on kliimaga läbitud 800m ning pöörded jõuavad teise või kolmanda käiguga üle 2500 ja vajutan sidurit.

Ükski teine olukord veateadet ei tekita (kui kliimat sees ei ole on kõik OK; kui sõidan ühtlaselt on kõik OK; kui mootori temp on sõitma hakkamisel alla 70 või üle 80-ne on kõik OK; tühikäigul mis iganes temp vahemikus on kõik OK jne

tuleb vist harjuda sellega (sisetunne ütleb, et kuskil releeterminali kaabelduses on mingi jama, mis tõmbab teatud tingimustel hetkeks EGR-ilt pinge maha )

nüüd nv siis uus õli, uued filtrid ja natuke roostetõrjet (katusel olev kobrutamine on jõudnud üle esteetiliselt talutava piiri) ning peaks jälle hea olema
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#109
vahepeal veerand katust pahteldatud ja värvitud ning 1000km sõidetud ning egr-i ja teise kiiruse viga ei kuskil.

huvi pärast katsetasin veel kahte ELM327 seadet ning tuleb tõdeda, et 156 diisel ei ole üldse hea auto koduseks diagnostikaks. Seadmed saadavad küll ilusti ECU-ga kontakti, kuid mingit infot peale toitepinge sealt kätte ei saa.

küll aga mingi asi hakkas krudisema (stabikas vist), mingi teine asi krigisema (arvatavasti vedru) ja üks kolmas asi vilistama (juhipoolne pidur) ning filter va saadanas oli vales mõõdus ...

seega kui 164-st natuke aega üle jääb, siis läheb 156 esisild vist lähiajal vahetusse (õõtsad+kondid+puksid+amordid+vedrud+amordipadjad)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#110
vahepeal lisandunud 1500km ja hommikune autovahetusega sõit tõi kinnitust sellele, mida ma juba enne kahtlustasin... juhiistme alumine parempoolne konstruktsioon on vigane (kui mitte lausa puruks). Nimelt on iste vajunud natuke tagasi ja alla (igapäevaselt sõites on vist harjumus sees aga otse ümber istudes annab tõsiselt tunda)

vahepeal tuleb kohe tõsine 'ei jõua enam' peale... aga nagu aeg näitab, siis see läheb üle :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#111
vahepeal on juhtunud järgmsied asjad:
- üks õlivahetus
- üks sillakontroll
- kaks miinuskraadidega päeva lekkiva pumbaga
- talv on tulemas

kuna sillakontroll tuvastas seda, mida ma juba ammu arvasin (alumised sarniirid), siis tegin tellimuse ning sain kätte paki, milles olid alumised õõtsad, ülemised õõtsad, stabika puksid, stabika kondid, amordid, amordipadjad, vedrud, läbilöögipuksid ja kõik muu vajalik selleks, et kõik oleks esisillas jälle hea. Kuna läksin niikuinii hoogu, siis võtsin korraga ka klotsid ja kettad, et kohe väga hea oleks :D
Kuni selle hetkeni, kui hakkasin püstakuid kokku panema ja avatstasin, et amordi ja vedur vahelisi kattekumme ei ole üheski komplektis- pmst pean ikkagi amordid alt võtma ja lahti kakkuma, et kummilatakateni jõuda.

see nädalavahetus vast paistab.

teisel teemal kah-> pilk kalendrisse kinnitas, et unistada ju võib aga neverever ei jõua ma pumba remondini, seega võtsin ühendust ühe toreda töökojaga, sain neil hinnangu remondi kohta ja raske südamega jätsin auto hommikul sinna (uskudes seda summat ja ajaluku, mida mulle öeldi); nüüd siis ootame...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#112
update:
* puff* ei olnud ainult tihendid- pumba võll on kah kulunud (jumal tänatud, muidu maksaks niisama lihtsa töö eest jube palju raha)

eniveis-> kuna autol on peal boschi cp1 pump, siis tuleb taaskord tunnistada, et itaalia autode kõige nõrgemad tükid on pärit Saksamaalt [ei saa nüüd teha pumpa, mis pool milli vastu peaks ...]

praegu tuli mõte, et peaks laskma neil korraga ka rihma ära vahetada (vahetatud küll 2 aastat tagasi aga 75 tuh on ette kerinud vahepeal).

P.S. lahti sulanud tagatulede pesade osas sai siiber- ostsin uued tuled. Peale seda ei ole kordagi juhtunud, et raam plastiku küljest lahti sulaks.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#113
*puff*

kahtlane värk-> kulunud võllist ja tihenditest sai kiirelt uus vajaminev pump. For f* sake-> ma ei saa aru, mis kuradi pärast nad seda kohe ei öelnud, et remont on näe nii ja nii aga vahetusremondi pump maksab nii ja naa selle asemel, et mingeid sajaseid kaks korda päevas juurde kerida ja siis lõpuks ikkagi kasseerida pumba kontrolli raha ( :evil: )

ma viisin üldse auto tegelikult sinna selleks, et lubati õhtuks auto kätte anda (müts maha, et pump maha ja peale oli mõistetava ajakuluga vähemalt)

P.S. hetkel on esialgne plaan järgmisel aastal auto maha müüa veidi kaugemale nihkunud (nädalavahetusel saab vist enamvähem 2/3 autost uueks)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#114
positiivne-> parem pool on kõik uus

negatiivne-> aega läks neli korda rohkem, kui normaalne oleks ja vasakut poolt ei julgenud puutudagi :D

kuna parempoolne vedru oli pooleks, siis oli kogu ülejäänud veermik ära vajunud ning mitte üks sarniir normaalselt ei käitunud (ülemist õõtsa sai külmutatud, kuumutatud, kangutatud, põletatud jne jne jne enne, kui seee lõpuks lahti tuli; alumise õõtsa sarniir selle eest käis pesas vabalt ringi...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#115
positiivne- TRK tegi vasaku poole uueks

eriti positiivne- kui nüüd kuskilt uue sisu saaks, siis oleks auto nagu uus :D; miinuskraadidega ei tule mingit diislilehka kuskilt ega midagi

negatiivne- detsembri õlivahetus tuleb koos rihmavahetusega teha ja siis on ainult positiivne

välja arvatud see, et auto värvkate ja esistange (ning üllatus-üllatus märgid) on ütlemata nirus seisus. Nagu needus- kui tähtsamad asjad kõik tehtud saab, siis hakkavad pisiasjad (täkked ja siit-sealt veidi koorunud värv) närima

uued märgid on tellitud, seekord lasen mitu kihti lakki peale :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#117
wohoo-> viimane vahetamata tükk tagasillas andis saba. Natuke aega on laager unnanud ja eile pisike klõps vastu ringi kivipiiret ja boom...

ühistransport
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#118
Jäid kuhugi tee äärde siis? Valus.
Ma ise suutsin ükspäev siin oma 159TI 19" velge kraapida kui oma maja ette keerasin.
Kuna oli just esimene päev kus oli korralikult lund maas siis ei näinud asfalti kiviäärt lume all ja kui siis parema esimesega sisse keerasin ... oli kuulda kuidas mõnusalt hinge kriibib. :|

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#119
ei jäänud tee äärde :)

kuna see oli suhteliselt kodu lähedal, siis sain kodu ära ... (õigemini tuntav loks tekkis siis, kui auto oli juba veidi aega maja ees seinud)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156, JTD 2002 ts

#120
Sups ja tehtud ... Ca 3-4 mm lõtk oli sees - kusjuures tundub, et laager oli juba mõni aeg tagasi otsas - peale vahetust enam see nurk kurvis nii vedel ei tundu ...

Muidu ütleks, et nüüd on kõik veermikus vahetatud aga .. ei julge :)
Tegelikult ma olen normaalne....