Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#181
:roll:

see on natuke teistpidine asi- kuigi mulle 156 üldiselt meeldib, siis 1,6 ei ole kõige edulisema jõudlusega mootor. Jah võiKS teha selle viisakaks ja puha aga ... mis seal salata- auto nina on ammusest ajast juba veidi viltu, auto on vist ka käinud põllal (või mingist suuremast lumehunnikust üle lennanud) ja kiire ei ole see auto tegelikult juba tehasest saati olnud.

pannes sinna juurde praktilise poole (vahel vaja ju midagi vedada- sel autol pole suusaluukigi) ning kütusekulu mis on jõudmas tehase poolt määratud piiri ( 8l/100) juurde, kliimatorud külma ei pea jne...

oleKS tehtav, kui mul ei oleKS teisi autosid, mida teha.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#182
Sellega läks siis nüüd nii, et tegin südame kõvaks ja läksin ülevaatusele...

Klapikambrikaane vahelt lahmab õli ning küljekarbis üllataval kombel auku pole ... karp vajus lihtsalt keskelt kokku.

Kokkuvõtteks 10 min ja asi selge. Veermik perfecto, heitgaasid ja pidurid enam paremad olla ei saaks ning klaasi mõra jääb alla määruses märgitud tsooni - rooli kõrgeimast asendist allpoolning ei sega oluliselt juhi vaatevälja.

Umbes sellist tõuget vaja oligi-

Lugu siis nüüd selline, et ostan natuke värvi, teen karbid korda, võõpan koledamad kohad üle, vahetan välja veovõlli otsad, kambrikaane tihendi (võibolla ka kambrikaane enda, kui selgub, et sel veel mõni pragu sees on), taastan karbilaiendid ära, vahetan ukselingid ja liistud välja ... ja panen müüki... väga lähiajal (kes soovib võib juba märku anda )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#184
156sw ikka :)

Lähiajal peaks asi ühele poole saama...

Sellist piina nagu on õige auto ostmine ei tahaks enam meeldegi tuletada
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#186
Update...

Võõbatud, lingid vahetatud, liistud vahetatud, laiendid küljes, klapikambrikaas vahetatud ja muud kah tehtud...

Veovõlliotsad on olemas aga vahetamata, karp ootab keevitust ning käiguhoovastiku alumine plastlullu tahaks kah vahetust ning tagastange tahaks pahtlit.


Ja juhipoolne tagumine kesklukk hakkas jonnima
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#187
Luuuuumi tuli maha ja....

parempoolne ülemise (vist) õõtsa sarniir on jääs :shifty: ei saa aru, mis kurat selle auto parema poolega lahti on (järjekorras siis teine õõts, mis täiesti korraliku kattekummiga krigisema on hakanud- teisel pool on kriuks tekkinud ühe korra ja selleks hetkeks polnud kaitsekummist miskit järgi)

positiivse poole pealt- polegi ammu teinud midagi (ukse kohendamisest on möödnud juba paar nädalat) :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#188
nii- vahepeal oli külm... -16 näitas kraadiklaas ... ning nagu ikka tekkis käivitamisel viivitus umbes 3 sek läks aega. Positiivse poole pealt... tundub, et üks kahest allesjäänud pisikesest boschi küünlast andis järgi (tuttavat turtsumist on autos kuulda) :mrgreen:

Homseks lubab natuke inimlikumat ilma - eks siis paistab, kas on küünal keraamika küljest lahti või ei ole.

Midagi jäi ikka kirja panemata kah-> oktoobris sai rihmad ja rullikud vahetatud, senine plaan oli kulgeda rahulikult kuni suveni ja siis vaadata, mis edasi.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#189
2500 km peale vahetust hakkas rihm külmana veidike kiuksuma, soojana kadus kiuks ära, kallasin veidi vett peale- vaikus...
selge - tavaline rihmakiuks; keldrist v-belt spray (millest teistelgi autodel libiseva rihma puhul abi olnud), surts rihma peale


ossavanakurat... suur kevad käes kohe...

täpsem uurimine tuvastas, et ümbersuunamisrullik on mingil põhjusel viltu vedanud ja rihm jookseb kiiva

kokkuvõte-> MA ENAM EI VIITSI... keegi autot ei taha omale?
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#190
Niisiis ... Minul igatahes enam 16V twin sparke pole (see oli viimane)

peaaegu 6 aastat ning ca 120 tuhat... veidi kurb kah aga mis seal ikka
Tegelikult ma olen normaalne....
cron