Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#166
urmask kirjutas:Alles nüüd jagasin ära, miks sa selle auto ostsid- nimes on ju sinu initsiaalid!
onju- ega ma ainult selle pärast olengi omale hunniku TwinSparke kokku ajanud, et puhta initsiaalidega masinad ei ole nii praktilised :-D
Pilt
teada puha, et Ferrari on rikka mehe Alfa Romeo :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#168
janart kirjutas:159 juhid on jube ülbed, ei tervita vastu ega midagi :mrgreen:. Eile Kangru ristis sain käpa siis lõpuks püsti, kui juba peaaegu möödas olid.
ts'il ikkagi 156 ;)
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#169
:mrgreen:

vot ei näinud jälle (aga ma ei jäta - kangekaelselt viskan igal hommikul ja õhtul käppa ka ühele Giuliettaga tütarlapsele, kes mind juba mingi pool aastat ignoreerinud on)
urmask kirjutas:
janart kirjutas:159 juhid on jube ülbed, ei tervita vastu ega midagi :mrgreen:. Eile Kangru ristis sain käpa siis lõpuks püsti, kui juba peaaegu möödas olid.
ts'il ikkagi 156 ;)
tegelikult on see tsitaat pärit juba mingi pikema aja tagant, kui 159 omanikud olid uhked ja käppa ei visanud (siiani on see suuresti muutumatu-> ega GT, Giulietta, 159 ja Brera omanikud ikka naljalt kätt roolilt tõsta ... 147 ja 156 on 50/50 juhus; 166 lehvitab 60% tõenäosusega; GTV, 164 ja 155 lehvitavad kindlasti, kui neid juhtud kuskil nägema)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#170
urmask kirjutas:Auto sõidab, ma näen. Nägin, st, ülekäigu rajal viisakalt teed andmas, lumine müts peal :)
Aga siin küll kätt ei visatud! :D
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#172
Ega palju nagu midagi öelda pole:
- värviparandusi pole mõtet teha motipi toodanguna :mrgreen: pigipesuga voolas kogu 10.- eest värvi ja lakki ilusti pesula äravoolutorust alla :mrgreen:

sellist jama pole varem näinud... tulemus- kojamehed ja peeglid ja tiivaääred vajavad värviparandusi :clap: (s.t. tuleb ikkagi teha korraliku krundi, korraliku värvi ja korraliku lakiga)

peale selle on jäänud veel:
- summutikinnitused
- rihm
- summutisukk (kräpp)
- esiklaas


ja efekti mõttes lähevad ikkagi mõlemad alumised õõtsad (suurt loksu pole aga krudisevad), mõlemad välimised ning üks sisemine veovõlli ots ning välimised/sisemised rooliotsad vahetusse (siis on ring selleks korraks tehtud).

nice to have asjad on veel juhiukse polster (kuna kaks kinnituskohta on katki, siis nagiseb nagu vanakurat), mingi arv salongiplastikuid (väljanägemine võiks olla parem), tagumised ukselingid (töötavad aga mõlemal on serv lahti), üks uksepiiraja (mingil tingimusel hakkab krigisema)

Mootoriga on mingid kummalised lood (peab ikkagi mingil hetkel minema kuhugi lugemisse ja mõõtmisse) - surve on nagu niru, samas jälle keskmine kütusekulu on enamvähem normaalne (7-7,5) ning LÕPUKS ometi on õlitase vähenenud ca 300ml võrra (vahetusest on praeguseks 6000 möödas ja nuka simmerid lekivad)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#173
jätkame-> vahetasin rehvi... tung tungis läbi tagumise karbiserva tuppa (et siis sel talvel sai kuskilt eriti head soola)

mingi sisetunne ütleb, et ma enam ei viitsi :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#174
ts kirjutas:jätkame-> vahetasin rehvi... tung tungis läbi tagumise karbiserva tuppa (et siis sel talvel sai kuskilt eriti head soola)

mingi sisetunne ütleb, et ma enam ei viitsi :roll:
See on ju isegi ohtlik juba, kui auto iseenda raskuse all nõrkeb. Varuosadeks ei saa jätta, et kõrvale teine samasugune osta?
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#175
varuosaautodega on 1,6 puhul see pisiprobleem, et siis peaks ostma juurde 1,6TS 156 sedaani ... kuna kattuvaid osi teiste versioonidega eriti pole IMHO ei ole nagu eriti praktiline lahendus.

järgi andis sisemine karp tõstekoha ümbert (eelmisel aastal sai parandamata osad üle koputatud ja midagi kriitilist ei paistnud - tõenäoliselt on see samuti valesti tõstetud mingil hetkel ja lihtsalt ajaga alla andnud). Muidugi tavaliselt ei ole mul auto ka olnud nii kaua ühest punktist tõstetud :?

positiivse poole pealt - tuleb veidi rohkem kiirustada "uue" autoga :think:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#176
ts kirjutas:jätkame-> vahetasin rehvi... tung tungis läbi tagumise karbiserva tuppa (et siis sel talvel sai kuskilt eriti head soola)

mingi sisetunne ütleb, et ma enam ei viitsi :roll:
MannerguteMõõduvõtule minekuks hea toorik! või veel ei raatsi :)
Seitsekümmend Viis

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#177
woah...

I did not think about that yet :roll:

kui saab "uue auto" siis vaatab edasi (kuna hetkel on rihm viimase piiri peal, siis ...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#178
ts kirjutas:woah...

I did not think about that yet :roll:

kui saab "uue auto" siis vaatab edasi (kuna hetkel on rihm viimase piiri peal, siis ...)
Siis tuleb see auto ja seotud mõtted kaheks nädalaks luku taha panna. Emotsioonid on maailmas sõdasid alustanud küll ja veel.

Mis raha eest auto turvalisse ja heasse sõidukorda saab, seal juures säilitades/taastades silmailu?
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#179
Keevitus + karp + lehtmetall + värv + esiklaas + rihm- ca 400.- ja 2 päeva tõsist tööd

Vaatasin täna, et tung ei tulnud mitte läbi põhja, vaid kuna välimine karp oli mäda, siis vajus tung natuke viltu, väsitas metalliserva 15 min jooksul ära ja tõmbas välimise karbi sisse suure augu (sisemine serv pidas ilusti vastu)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#180
Eks aastaarv ja läbisõit on kaks asja, mis tekitavad erinevaid probleeme ja remondivajadusi. Uut 156'te sa poest enam ei saa :)
Iseasi, kas 1.6 mootor on seda pingutust väärt (ma ise küsin oma 1.9 diisli puhul sama tihti :D).

Samas natuke veel raha alla panna ja on nagu uus, eks? :)
--
Urmas
cron