Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#136
Weeeeeee.....

uus aasta, uued üllatused...

seoses asjaoluga, et hommikul oli veidi jahe ning auto juba pikalt seisnud, siis krudisin viisakalt puhuri akna peale... maanteele jõudes segus, et need kuradi rehvid ikka ei ole mõeldud meie kliimasse, seega läks kogu tähelepanu auto tee peal hoidmiseks...

Kuniks järsku meenus, et kurat- puhur jäi klaasile ja umbes sekund pärast seda oli kuulda krõksu (või siis oli krõks samaaegselt või oli murdosa sekundist enne)

Igatahes andis eelmise suvine kivitäke nüüd ilusa viisaka kriipsu esiklaasile :oops: (ehk siis aasta algas ilusti)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#138
ts kirjutas:Weeeeeee.....

Igatahes andis eelmise suvine kivitäke nüüd ilusa viisaka kriipsu esiklaasile :oops: (ehk siis aasta algas ilusti)
Ära muretse sa ei ole ainuke

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#139
noh- need numbrid on vahepeal muutunud-> aga õnneks ei ole tegemist 300 raha maksva asjaga

muudel teemadel... üleeile sai tehtud -20-ga pisike ring, aidata autosid käivitada jms... ning tulemu:.

hommikul autosse (-24) süüdet ja ainult ketrab :thumbdown: ei tea, kas on kütus kehva või midagi kinni külmunud aga igatahes vilgutab tulukesi ei luba kah mitte (kurat oli siis seda talve vaja nüüd)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#141
andur on paar aastat tagasi vahetatud, pump nagu toimiks (mingi piirini vähemalt)

kuna paak on ääreni täis, siis ei saa ka kondents olla- tundub nagu oleks kuskil kehva ühendus (käiata ja siis natuke seista lasta läheb hääl reipamaks...) või kõige nõmedamal juhul- tühikäigumootor kinni külmunud (mu sisetunne ütles teisipäeval, et teiste aitamine läheb kalliks maksma :D )

eniveis- aku laeb praegu ja kui temperatuur normaalseks (-15 näiteks) muutub, siis vaatab edasi (-20 juures ei taha kohe mitte akut peale tõsta- juhtmed on nii kanged, et vähe pole)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#142
Sul on see auto nagu Tallinna linn mis kunagi valmis ei saa. Ega meie bensiin ka kõige parem pole. Vändaandurit ei kahtlustaks, see teeb temperatuuriga trikke ja vahepeal laseb ikka käivitada.

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#143
ts kirjutas:..
eniveis- aku laeb praegu ja kui temperatuur normaalseks (-15 näiteks) muutub, siis vaatab edasi (-20 juures ei taha kohe mitte akut peale tõsta- juhtmed on nii kanged, et vähe pole)
Aku juba täis saanud äkki? :p Põnevusega ootan, mis sinu auto lahenduseks saab.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#144
oojaa- ammu laetud.

probleemi lahendus->-10 kraadi aku peale, 1 pööre ja tuld :-)

ja peale 600m läbimist hakkas auto tegema lop lop ja õnneks piirdus asi vaid sellega, et juhipoolne rehv oli otsas :mrgreen: ehk siis - põrguvärk küll... ma olen läbinud ca 350 tuh km mitme-mitme aasta jooksul mitme mitme erineva autoga. Ja katkist rehvi olen kohanud 4 korda (1 kord oli 164 ca 200km läbinud esirehv, millele sain bauhofi parklas kruvi), ülejäänud kolm on 156 all (parem tagumine, parem esimene, vasak esimene- järgmine on vasak tagumine üsna varsti). ja seda kõike umbestäpselt 6 kuulise intervalliga :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#145
Juhuu- saaga jätkub.

käisin siis rehve vahetamas-> kõik tore ja kena kuniks avastasin, et kurat tilgub midagi. Töökojas muidugi kohe ei vaadanud- näha oli, et kuskilt ülevalt.

Paar päeva sai siis lihtsalt kärutatud ja eile kui temperatuur juba inimlikesse piiridesse hakkas kerkima, siis hopp auto juurde, kapott üles, pilk vedelikele ja vandesõnad valla...

Klapikambrikaane alumine parempoolne nurk on poldi ümber puruks ... WTF? nagu päriselt WTF-> viimati vaatasin detsmebri lõpus- kõik nagu korras, vahepeal keegi võtmetega kah mänginud pole - mingeid suuri temeratuurimuutusi kah ei meenu :? kuradi jama rsk...

vaatan edasi-> kasti peal suur loik (WTF?) otsin mööda nähtavat rada edasi... kurat... termostaadi plastkorpus on niiske :shock: ja kasti ülaservas paistab immitsemise jälg :shock: pilk jahutusvedelikule on saadan langenud

vedelikud uuesti normi ja eks täna paistab, mis kurat seal toimub

ja et asi täiuslik oleks-> enne töökotta minekut jätsin auto korralikult lumast puhastamata (noh, et neil niikuinii läheb tunnike aega) ja laupäeval avastasin, et kõrvalistujapoolne tagumine link on kuidagi viltu... natuke sulatamist ja uurimist ning voila-> mõlemad tagumised lingid on pees... ja juhipoolne tagauks teeb avamisel laudaukse häält ....

ah jaa- esiklaas on koos paigaldusega 205.- (jääb hetkel ootele-> isu hakkab nagu ära kaduma vaikselt :roll: täna hakkas midagi krigisema kah veel)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#146
Kirjelduse järgi oleks nagu auto salaja käinud jäärajal ning korra üle katuse õnnelikult "terveks" jäädes.

Kus kohas sul see klaas nii kallis on, et kust sa hinda küsisid? 159'le sain klaasi hinna vahemikus 105-250€ + vahetus (jaburalt suur hinnavahe). Lõpuks võtsin 70% tooniga klaasi ja koos vahetusega 251.40€. 123autoklaas.ee pakkus soodsaima hinna, aga ma lõpuks tegin Carglassis, kuna tahtsin päikese eest veidi kaitset.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#147
Toetan kohalikke töökodasid (rehvide ja sillastendi osas)- üldjoontes saaksin klaasi võibolla mingi 10.- odavamalt aga sellevõrra läheks vahetus kallimaks (kokkuvõtteks päikesekaitsega klaasi eest ei ole palju). Võib muidugi ka ise paigaldada aga kuna tegemist ei ole kaubikuga, siis pigem mitte :-)

Muuseas- sama koha pealt sain ka 164-le klaasipakkumise-> summa sama... ja 164 klaase on võimalik valida tervelt ühe pakutava vahel erinevatest kohadest :crazy:

kuram - 155 tahab kah klaasi saada (peaks mingi bulk pakkumise võtma)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#148
Pane oma terviksoov sinna: http://www.varuosakeskus.ee/
Saad päeva-paariga hulgi pakkumisi, mille põhjal otsustada.

Autod on ikka ühed uskumatud raharöövlid. Samas ma tean palju neid, kes minu muretsemise põhjuseid isegi viitsi märgata ja sõidavad muretult edasi.

Eks see autodega tegelemine ole nagu kapis olemine- oled küll, aga ei julge öelda, et oled- auto***e. :D

Su telefon pilte oskab teha? Vaatasin teema läbi ja leidsin ainult 1 pildi su auto kohta.
--
Urmas

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#149
telefon oskab küll aga omanik on laisk ei ja ei viitsi neid siia riputada (see, et esialgsed pildid kadunud on tuli praegu üllatusena aga kuhugi nad läinud on jah)

kui leian aega, siis laon mõned pildid üles-> niikauaks...
338045_359306587429905_1723464035_o.jpg
338045_359306587429905_1723464035_o.jpg (190.54 KiB) Vaadatud 5508 korda
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#150
mida effi onju

sulavad veed, natuke jääd, tundmatu tänavalõik pisike kraater ja tümp tümp :silent:

ei taha midagi ära sõnada aga oleKS olnud 16" papudega, siis oleks ka rehvid läinud... jällegi oma viga muidugi (esmasel vaatlusel tundus kõik hea, maanteel hakkas auto ujuma... ja rool kah viltu).

sisetunne ütleb, et kuigi suurt kolinat ei ole, siis esisillas kõrvalistujapool vist ühtegi puksi meenutavat asja alles pole (fff.....) eks siis nagu ikka-> sillatükkide järgi
Tegelikult ma olen normaalne....