Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#182
Lühidalt - tellisin uue nukaanduri, vändaanduri ja temp anduri :D

Peale hommikust tsirkust rohkem jonnimist ei olnud - tõsi küll ega ma ei lasknud ka temperatuuri enam üle 80-ne.

Ah jaa - eile sai lõpuks vahetatud ka swirl flapi hoob ja tagasi pandud suurem aku.

Praegu siis on ootel värviparandused, tagurdusandurid ja kasti otsakaane tihend.

Huvitav, kas auto saab enne uueks või mul kannatus otsa :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#183
Saabusid külmad ja selgus, et aku hakkab väsima vist - enne käivitumist kukub pinge üsna maha ja armatuuris läheb abs'i tulegi põlema.

Põhjust otsides selgus, et aku on küll 5 aastat vana (vist) aga laadimispinge on taaskord 13.7 kanti (dämn) . Ootame siis natuke soojemat ilma, et uuesti otsima minna.

Ja rehvid tuleks vahetada, auto ära pesta, tihendid silikoonist (ja muidugi ka andurid ära vahetada )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#185
Niisiis - käitumisega probleeme pole (aga pinge tõmbab ikka maha)

Küll aga nüüd jäi pikalt seisma ja selgus, et uksed kas jäävad kinni või siis lahti (juhiuks töötab probleemideta, kõik teised teevad mingeid imelikke trikke - ühe tagaukse sai ilusti lahti ja nii see jäigi kuniks ukse lahti kakkusin, teine tagauks selle eest on ilusti kinni - kui veidi soojemaks läheb , siis pean kõik lukud ja trossid maha kakkuma ja ära puhastama vist :))
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#186
ja nüüd siis on olukord selline, et juhipoolse külje pealt on tagumise ukse tagant kadunud umbes 4cm2 värvi... :eh:

lihtsalt nii- sulas ära või midagi. Varasemalt olid seal mõned kivitäkked ja nüüd siis niimoodi.

all vaatab vastu täiesti puhas metall puhta ja terve kruntvärviga- I do not get it :D

lukud on nüüd sulanud kõik ilusti lahti/kinni (vastavalt eelmsiele olekule) ja käivad korralikult ning täna-homme püüan leida viisi, kuidas neid suletud lukke õlitada oleks võimalik ja kruvin uuesti polstrid tagasi.

Vahetamist ootavad siis mootoritöö juhtimise andurid (nii nukk- kui väntvõlli omad + jahutusvedeliku temp oma) ja tõenäoliselt ka termostaat - tõsistel miinuskraadidel liikuvas autos sooja eriti ei saa (kuigi võiks)

Siiani on ootel veel parkimisandurid. Ja ootel on tagumised silikoonpuksid, mida ei ole ja ei tea ka kuskohast võiks saada (TRK otsib juba mitu kuud neid)- libedaga annab tunda, et asi on tegelikult ikka väga hull - auto ujub ikka lausa tuntavalt.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#188
TS kirjutas: Ja ootel on tagumised silikoonpuksid, mida ei ole ja ei tea ka kuskohast võiks saada (TRK otsib juba mitu kuud neid)............... Ma küll ei tea mida 159 tagumiste silikoonpukside all mõeldakse aga Strongflex`i kollaseid ja punaseid pukse on leida nii siit kui sealt. Kas ei sobi, pudenevad laiali? Eeldan et jutt käis tagumise sillatala neljast puksist.

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#190
Midagi kuskil nagu oleks, kui õigesti aru sain on see: https://www.strongflex.eu/en/spider-05- ... 33415.html ....... ........Huvitav et ei lase siia allegro.pl vastavat linki panna. Allegrost isegi tellisin. Tegin konto, vajalik poola aadress läbi ostaeu.ee, maksin pangaülekandega arve alusel, transport siia läbi leedukate. Abiks google`i tõlkemasin. Veel oli meil keegi Topmotosport? https://topmotorsport.ee/product/011877 ... rt011877a/ Otsekontakt poolas ilma Allegrota: https://sklep.mastercarss.pl/login/
Manused
allegro 1.png
allegro 1.png (205.21 KiB) Vaadatud 2755 korda

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#192
emsaspäeval anti teada, et originaalpuksid on kohal, eile hommikul siis jõudis auto TRK'sse eile õhtul polnud veel ükski puks vahetatud :D eks need aastad meie suurepärases teelögas on oma jälje jätnud

[note to myself- ära kunagi enam planeeri ükshaaval pukside vahetamist ... siiani olen kõigil autodel lähenud sellega, et kõik korraga vahetada... oleks teadnud, et tagasilla ülemisi pukse saadval ei ole, siis oleks veel oodanud]

on lootust, et täna ehk saab auto tagasi mitteujuva tagasilla ja vahetatud andruritega

käivitusprobleem vist on samuti selge- starterikaabel on vigase isolatsiooniga ning seest oksüdeerunud (wohoo)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#193
Niisiis - auto käes ja kohe hea sõita :)

Esmane katsetus näitas, et vanad andurid olid üsna laisad ajastust sünkima ning mõnikümmend kW on peale vahetust 2500 + pööretel lisandunud ning pedaali reaktsioon on samuti kiirem

Tõsi küll - to do list on jälle pikenenud starterikaabli osas

Huvitav, millal ma nii jätkates ükskord jõuan tagumiste parkimisandurite vahetuseni :D

Ah jaa - talverõõmud -> kütusekulu keskmine linnas on kuskil 20 juures , maanteel umbes 6.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#194
vahepeal on selgunud, et akul pole häda midagi... Starterikaabel on veel tegemata aga nühkisin natuke klemme vahepeal..

nädal seismist (külmaga) ja hoolimata sellest vedas ilusti -14 kraadi juures käima; 12h seismise järel hommikul -12 juures ei viitsinud isegi käukssuda vaid läks sujuvalt 4 pöörde peale tööle :D

aga maanteel kipub alla -10 temperatuuri juures jube jahedaks minema
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#195
Niisiis - eile sain kõikvõimalikud veateated seoses abs'iga.

Täna hommikul katsetades oli olukord sama, kuid lisandus spidomeetri jõnksumine 0-20 ja vastavasisuline pingimine koos käigukasti veaga

Kõik märgid näitavad, et abs'i plokis on mingi jama.

Vahetasin praegu aku välja, midagi ei muutunud ja peale ühte ebaõnnestunud käivitamist (jalg libises pedaalilt ära enne, kui auto käima läks ) uuesti katsetades oli järsku kõik korras...

Seega hüpotees on, et mingil kombel on niiskus sattunud kuhugi rattaandurisse...

Ehk saab homme- ülehomme kuhugi diagnosti :)
Tegelikult ma olen normaalne....