Soome sari

#1
Kuna Ahvenistol kohalkäinud inimesed avaldasid VÄGA SÜGAVAT MULJET Soome Alfaklubile (ma upun kirjadetulva, erinevalt muhvist), siis kas järgmisel aastal paneme ekstreemi ja sõidame soome sarja niipalju kui jaksu on?

Ahvenisto
Alastaro

vist ka Botnia Ring

Lihtsamalt küsimus: kas hakkan ettevaatlikult infot uurima või las lohiseb?

Soome sari

#2
Täna on veel aasta 2009 ja tuleva aasta teemadel on äge kõvatada :D

Samas kui vaadata selle sõidu eelarvet, siis tõesti ei kutsu eriti Saugale sõitma.
Kui laevaga saad edasi-tagasi, köös ööbimisega 1000 + mõni kroon, kulub paak bensiini (Pärnu-rada-Pärnu) , rajamaks erinevalt Eestist aind 10 euri, lisaks eine (saun 5eur- see pole aga kohustuslik)- need kokku lüües ei saa miskit kosmilist summat. Tallinnlasel päev Saugas maksb samas suurusjärgus. KUID - rada on raja mõõtu ja ei ole täis löökauke ega pidurdusmaad treppi sõidetud. Lisaks saad korraks rutiinist välja ehk siis välismaale :mrgreen:

Mina olen sellel seisukohal, et sihime sommide sarja, kuna on ebatõenäoline, et saame eestis veel järgmine aasta kokku 30-40 masinat, millega kataks Sauga üüri. + lisaks veel ajavõtt. Kui peame Sauga korraldamise eest mõni tuh peale maksma, siis ma juba läheks hea meelega soome sõitma ja sõitjana, pole mingit korralduslikku muret.

PS- see masu peaks ka ikka tagasi hakkama tõmbama, ehk siis on otsus soomes sõita äkki kergem tulema?
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Soome sari

#3
OK, saadan soome siis õhtul kirjakese uurimustöö alustamiseks.
-

Soome sari

#4
Mina olen igati ideega päri!
Hea oleks kui saaks nende aastakalendri võimalikult varakult kevadel kätte, siis teaks suveks üritusi planeerides nende aegadega arvestada.

Majandusliku poole pealt on Soomes vaat et odavam käia, kui saugal, sest kütet läheb sama palju, lihtsalt laeva eest tuleb 1keek juurde maksta, aga selle raha hoiad juba selle pealt mitmekordselt kokku, et reaalselt ei pea sa peale kahte rajapäeva rehve minema viskama. Ahvenistol ei juhtundud rehvidega suurt midagi ühe sõidupäevaga.

Nii et igati väärt idee :icon_thumbup:

P.S Loodetavasti lubatakse ka järgmine aasta Maseratisid rajale :icon_angel:

Soome sari

#5
Laevapileti hinda tasuks planeerida järgmisel korral hoolikamalt / vältides olukorda, et 1 inimene 4 inimese kajutis on...
siis on ca 500 eek per nase transport üle lahe :P

Räägin juhatuse inimestega su Maseratist - loodan ka edaspidisele mõistmisele.


-erki-

Soome sari

#6
Luman kirjutas: Ahvenistol ei juhtundud rehvidega suurt midagi ühe sõidupäevaga.
kas seal on kurvid laugemad või asfalt siledam, et rehvide õgimine väiksem on.
või on rada "ohtlikum" ja ei julge täiega tallata :roll:
Seitsekümmend Viis

Soome sari

#7
ma olen suht loll sel teemal aga kus need Alastaro ja
Botnia Ring ka asuvad ?

Soome sari

#8
Jutud käivad, et saugal on lihtsalt kole abrasiivne asfalt, aga õige on ka see, et Ahvenisto on võrdlemisi aeglan rada ja erinevalt Saugast, seal ei koosne sõitmine pedaalida põhja tallamisest.

Alastaro on nii 200km Helsinkist, Botnia kohta peast ei tea, aga usutavasti google aitab :wink:

Soome sari

#10
E.T. kirjutas:Botnia Ring - http://www.botniaring.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ca 373 km Helsinkist
(Botniaring oli vaid vestluses Soome klubi juhatajaga mainitud rada, see ei ole veel võistluskalender)

-

Alastaro moottorirata - http://www.alastarocircuit.fi/" onclick="window.open(this.href);return false;
ca 171 km Helsinkist

Ahvenisto moottorirata - http://www.ahvenistonmoottorirata.fi/" onclick="window.open(this.href);return false;
104km Helsinkist
Alastaro -We offer ideal conditions for several motorsport areas. Our circuit is 3000 metres of length and it has wide safety areas even for truck tests. Service areas are measured for 300 teams. Acceleration straight includes own service ares. We have parking space for thousands of cars
(alfamehed peaks isegi ära mahtuma :mrgreen: )

Soome sari

#11
kõik need tuhanded osavõtjad :P
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Soome sari

#13
Peab tunnistama selle aasta eriti kiirete aegade taustal, et ringrada on endiselt....