Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#31
Täna juhtus üks väga ebameeldiv asi... Nimelt tulin töölt lõunale. Tööle tagasi minnes tagurdasin autoga hoovist välja. Selle aktsiooni käigus eemaldus (tänu lumes olevate rööbaste) autol esistange. Esivõre alumised kinnitused- puruks

Esi tulede alt liistud- puruks

udutuled- puruks

kapoti esimene serv- vaja uuesti värvida

Stange kinnitused- puruks



Elan kortermajas, helistasin siis korteri ühistu esimehele, et miks teed korrast ära. Tema vastas et temal lõunal käis just madala autoga (Oopel astra) ja temal ei juhtunud midagi. Ja sõimas mind et miks ma ültse temale helistan. Et ma maksu ise oma auto kinni. Kurat küll.. ma ütlen.. alles sai üleni ära värvitud, jälle mingi jama. Põhimõtteliselt tuleb pool nina uuesti jälle värvida, ja ega see odav ei tule :evil:

Pildid tulevad varsti, ehk siis saate aimu kah mis täpselt juhtus



Pilt


Pilt

Pilt
Pilt


Pilt


Pilt


Pilt






Kell 17.00 vaatasime koos selle amuse tüübiga auto üle. Tema küsis, et mis ma ülte ronisin siia (enda maja ette) Ma läksin selle juttu peale küll veits närvi ja karjusin talle vastu, et ma kurat elan siin. Siis rääkis mulle et mis ma ültse neid spoilereid alla toppisin. [Siit küsimus suurele ringile: kas keegi näeb kuskil spoilereid?]
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#34
Nii... Veepumbaga kohe mitte ei vea. Tellisin kolmapäeval pumba, öeldi et neljapäeva hommikul on kohal. Samal päeval lõunapaiku helistati kohalikust esindusest ja pakuti kah pumpa, kuid ma ütlesin et sain juba. Neljapäeva hommikul läksin Siis rõõmsalt veepumbale järele. Kohale jõudes aga selgus, et ei olegi minu pumpa. Pumbaga sellised lood, et ültsegi ei toodeta enam sellist- öeldi poest. Mis siis ikka. Sõitsin siis kiirelt esinduse poole, et tellin kiiresti sealt. Jõudsin siis esindusse. Seal laokutt ütls, et oleks ma kolmapäeval ära telllinud oleks esmaspäevaks kätte saanud. Nüüd aga saabub minu pumbake peale jõule. Vot nii on lood, siin pool sood.
Aga homme lähen panen mootori kokku vana pumbaga. Jõulude aeg vaja Haapsalu kanti minna.

Ahjaa.... Stange ees, tule alumised liistud vaja ära parandada ja ongi auto jälle ilus.
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#36
:icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:
Vastik, kui midagi sellist juhtub :evil:

peale peegli "pressitud ricottast loodud" jala midagi muud kannatada ei saanud?

kui mitte, siis võid kasutada vana head metoodikat (kahekomponentne plastiliinipulk abiks, tõstad peeglijala enamvähem samasse paika tagasi ning teed veel ühe ringi ümber uksepoolse tüki ning peegli korpuse)

155 peegel on ju niikuinii nii :icon_eh: ehitusega, et see tegelikult jala peal ei liigu :icon_roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#37
Eile oli jälle tore avastus. Kruttisin eile lamda-anduri küljest. Uurisin seda umbes-täpselt kolm sekundit ja minu auto lahjale küttesegule oli vastus. Lamda andur oli pilbasteks (see keraamiline jura seal sees). Kas tänapäeva Elektroonika täpselt pool aastat kestabki? Läbisõitu on selle ajaga umbes 9650km. Igatahes viisin anduri esindusse tagasi, ehk vahetavad garantii korras välja :icon_problem: JA kui ei vaheta, siis ostan universaalse :icon_censored:
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#40
Nii.. täna sai mootor kokku pandud ja isegi käima läks :icon_thumbup: Homme veel nippet-näppet kokku panna, jahutus-süsteem läbi pesta. Kõige hullem töö on muidugi garaazi koristamine :icon_crazy: Kas on vaja mingit sisse-sõitu ka nende uute kolvirõngastega teha ?
:icon_sleep:
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#41
Tänaseks juba kuu aega jalamees olnud :( Mootor laiali ja ootab kepsusaalesid... Kuuraaadi Lätlased pidurdavad. Loodan et see nädal tulevad ära... 16 juuni vaja autoga Tallinna minna. Mootor tuleb hiljemalt jaanipäevaks kokku panna ühel, või teisel viisil ja siis Läände ära minna.

Käigukasti ei hakkanud kah lammutama kuna ennem üritasin vana laiali võtta... käib ikka kuradi keeruliselt lahti. Ei hakka praegu riskima sellega, et veel midagi ära lõhun.. Septembris Rakvere tagasi tulen hakkan käigukastiga tegelema.

Kõige sitem lugu on see et jäin töökohast kah ilma... kuna oli sellises kohas kus bussid ei käinud.... :icon_shifty:
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#43
Oeh.. Täna hommikul mingi vana mõtles, et hakkab hoovipeal trimmerdama. Läksin käbe alla, ajasin auto teise kohta, kuid eilsest autopesust pole küll midagi enam järgi... Ühtalselt roheline. Kurat mõtlesin juba et vana hakkab vasta kukalt saama. Nüüd käbe uuesti pesema lootes, et jõhvi jälgi tagastangel ei ole. :icon_censored: Aga muidu auto liigub ilusti praegu. Sillastendis sai kah käidud ja kokujooksud paika krutitud.
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#44
Tere .. kas keegi oskab öelda kuidas saab 155-el täistulesid reguleerida. Põhimõtteliselt näitavad mõlemad tähtede poole.
Mingi aeg eelmine aasta üritasin .. siis reguleerisin läätse läätse kinnituse juurest seibide abil ülespooole.. aga see pole vist kõige õigem variant?

Peale selle sai veel igaks juhuks fiati testr järgi ühendada.. istus ilusti kolme klemmilise pistiku otsa. Vigu ei olnud... sai testidud igast solenoide ja pihusteid.. Suht huvitav värk :icon_roll:

Paar päeva tagasi kruttisin ka uued udukad ette.. vanad said siis viga kui stange eest ära sõitsin. Ja udukatele läksid ksenontsikud sisse... :icon_shh:

Pilt


Pilt

Keegi oskab öelda mis värk seal numbri keskel jookseb...?

Ja veel... Kuidas klapi reguleerimis seibi õhemaks teha? Üks rääkis et olevat 3000 paberi peal lihvinud.

ps. Reedel võib mind Tallinnas näha... üritan järveotsa tee üles leida :wink:
155, 2x166, 159 ja 75?

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#45
:icon_eh:

kaugtulede reguleerimiseks ei ole nüüd luupi vaja küll puudutada :icon_roll:

tegelikult muidugi reguleeritakse lähitulesid kas salongist või siis automaatse reguleerimise puudumisel tule küljes olevast "lullust"

kaugtulede reguleerimisega pole kunagi kokku puutunud (pole vaja läinud)- küll aga peaks vaatama, et Sul tuled korralikult paikas on (kui tuli ise on viltu, siis saad lähitule küll paika reguleerida, kuid kaugtuli jääb ikka valesse suunda vaatama)
Ja udukatele läksid ksenontsikud sisse...
:mrgreen: vaata, et Sa neid pidevalt puhastad ja reguleerid või siis vastutuleva auto korral need maha võtad... vastasel juhul võib sügisel märja asfaldi korral surma saada (olen pimedas ühega kohtunud, kelle kaugtuled olid kökimöki võrreldes udutuledega- üldiselt olen suht rahumeelne inimene, kuid tõesõna tekkis tahtmine talle järgi sõita ning udutuled puruks peksta :twisted: )
Tegelikult ma olen normaalne....
cron