Tanklate küsitlus

#1
Viimase kütuse teema raames tekkis küsimus: kes kus ja mida tangib?

Mina tangin automaat tanklates 98-t(lootes, et see on sarnane euroopa 95-le).

Tanklate küsitlus

#2
Ma olen siiani pannud oma 8v rida nelja(2,5l) Statoili 95 Euro Ultimat. Ei tea , kas ka mingit vahet tavalise 95ga on , aga omal ikkagi hea meel. Seni olen lähtunud , et kui mootoril 4 või rohkem klappi silindri kohta , siis kütuseks 98 ja 8v mootoritele 95.

Tanklate küsitlus

#3
MA olen olude sunnil seotud Nestega, kuna tööandja poolt on antud selle firma kaart. Enda masinasse võtan aga enamus ajast Statoilist. JA põhiliselt 98ikka. Aga samas panen ka UnoX-ist, kuna Tõrvas käies on see ainus arvestatav tegija teel. Väldin aind väikseid kohalikke tanklaid. Kui vaja st kui juba tuluke põleb, tangin tegelt igalt poolt.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Tanklate küsitlus

#4
tangin Nestes 95. aga vahet ei ole nendel, ikka samast tunnist tuleb, venemaalt. :D vahemalt neste ja statoili oma.

Tanklate küsitlus

#5
kunagi sai alfat joodetud UnoX - nitroga... 95 aga ei haisenud külmast peast käivitades nagu lahustit põletaks... tagumikudüno olulist tõmbevahet ei tundnud... tava 95 ja 98 kippusid jahedatel homikutel haisema...





vag 5 klapi tehnikas turbokaga oli vahe tunda... 95 ja 98 vahel...

95 käivitus pikemalt ja külmast peast kiirendusel oli ka väike auk sees...

98 oli kõikidel reziimidel toimiv (paagiluugile oli ka loomulikult kirjutatud punaselt ja suurelt et alla 98 ei tasu pana... see 95 oli katsetamislustist)







hetkel pole ülerõhku, pole kilowatte, ja 5 klappi per pea sobivad neste automaat 95-ga hästi :)

Tanklate küsitlus

#6
neste jääb koduteel ette nii, et tangin sealt, vahel olen võtnud ka lukoilist. kuna olen traktorist siis diislil pole küll erilist vahet teinud kust olen tankinud.

Tanklate küsitlus

#7
Enamasti Alexela...

nüüd viimasel ajal olen katsestanud paakide kaupa erinevaid kütuseid...persedüno kohapealt tundub 95 nitro olevat parim saadaolevast.
155 Q4 / 159 jtdm / Kappa 16vT

Tanklate küsitlus

#8
Üldiselt valikuks on ikka Statoil ja ainult 98 beniini tangin, vahel olude sunnil on ka Nestes käidud. Siiani pole veel kummastki mingit solki saanud, samas mingite külatanklatega katsetada ei julge.

Tanklate küsitlus

#9
Kuna Raplakandi meha, siis loomulikult küllaltki tihti Hepa!! (Jeee, siiani pole suurt midagi kriitilist öelda:P)



Kui valikuvõimalus, siis enamasti Neste (Hinna & kvaliteedisuhe paigas..)



Kodule lähemail on Lukoil, mistõttu tihti sealgi, kuid teistele ei soovitaks. Ainus koht, kust saadud bensiin ei ole tahtnud mootoris põleda.. Ja mitte ainult üks või kaks korda... :evil:



Edit: Ja enamasti 95.. kui tasku tundub tugevam, siis ka 98.

Tanklate küsitlus

#12
Statoil. Kõik sai alguse sellest, kuidas üks mu autodest kohe kuidagi madalate pööretega edasi käia ei tahtnud. Sai teist igasugu spetsidele näidatud ja näpitud ja torgitud ja suurt mitte midagi kasu polnud. Pappi ka nagu tol ajal väga polnd, sai ikka odavamat kraami võetud, Neste automaatjaamad siis. Ükskord sai tehtud üks pikem ots, mis mulle kinni lubati maksta. Sai siis paak pärast sõitu Statoili 95 ultimat täis lastud ja ennnäe imet, autol polnud enam viga midagi, ei puterdanud, ja käis kõigi pöörete juures ilusti. Siiamaani käin Statoilis, kuigi vahepeal on 2 autot vahetunud...
Eesti Saabiklubi ja foorum

Tanklate küsitlus

#13
oscar58 kirjutas:Ikka vana moodi edasi : Mac Donalds.
Kui ei oleks isiklikult näinud- ei usuks :)

Tanklate küsitlus

#15
a kas keegi on veel märganud, et Tlnas mõnikord osades Neste jaamades mingi 50senti vms liiter soodsam, kui teistes Neste jaamades? ei tea millest see tuleb?



Bensiiniga selline nali... ma küll ei tea, mis tanklast see tangitud oli, aga muruniidukisse jäi sügisest mingi pool paaki sisse. Kevadel võtad niiduki ja jälle vaja pügama minna, aga võta näpust... tiri või starter pooleks, aga käima ei lähe. Sai siis karbussid laiali lapatud ja kõikvõimalikud filtrid ära puhastatud... ei aitand miski... kõik ilus puhas. Juba mõlkusid mõtted, et vaja uus masin osta, aga keegi tuttav pakkus, et pane uus bena sisse. Uue bensuga tirlimpsti esimese tõmbega masin käis.

Pulli pärast sai proovitud vana bensiini põlema panna, aga tikku kustus sisse ära. Kui lapi ära immutasid ja tulemasinaga tükk aega soendasid, siis läks tahmase londiga aeglaselt põlema... no mis krdi bensiin see selline on!?



Ahjaa... enda Alfas siiani ainult 98 kasutanud. Ühe korra panin 95 olude sunnil, kuna muud polnd. Kui mul veel Honda oli, siis sellega oli vahe tuntav... 95 sõitis 200km vähem paagitäiega... paak oli 40L
Viimati muutis vedruseib, 21 Mai 2008, 02:23, muudetud 1 kord kokku.