27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#18
Nii... üritus tehtud. Loodetud meeldiv elamus jäi minult kogemata, sain ainult pettumuse osaliseks.

See et ma põlvist saati kuskile mülkasse vajusin tuhamäe juures oli suuresti enda viga, aga muidu jäid mõned asjad mida oleks korraldajad paremini teha küll kripeldama:

Esitesk see kordinaatide jama. See tõmbas ikka tuju suht nulli ja lihtsalt enam ei viitsinud otsida, sest kui sul mingit gepsu käepärast ei ole, siis sellest kui kodune mees sulle seda seletada üritab, pole just suuremat kasu. Nii et pool võistlusest ühe vidina olemasolule taandada oli minu arust halb idee, rääkimata sellest, et nagu ma aru sain, olid need ka valesti esitatud.

Teiseks see nii öelda iga autoga normaalselt läbitaval rajal suutsin mina enda autol umbes 10 korda põhja vastu maad saada, vaatamata sellele, et ma väga hoolikalt enda trajektori valisin.

Kolmandaks, see Saabikute kokkutulek oli natukene liige Alfameeste jaoks, vähemalt meile.

Üldiselt mulle endale meeldis see variant, mis tallinnas toimus rohkem, asi oli kuidagi kompaktsema ja ei olnud vaja mööda suvalisi kruusateid põhjapidi sõita, teadmata, kas see üldse sind kuhugi viib.

Ja et mu jutt ainult etteheidetest ei koosneks, siis pakusk ka väikse ideena selle, et see teine vihje võiks mitte olla kordinaat, vaid antud kohas suht konkreetne kirjeluds sellele, kus punkt asub, nii et sa sellest ainult siis aru saaksid, kui sa juba õiges kohas oled. Ja siis võiks saada näiteks valida, kumba vihet tahad, kas seda, mis suunab õigesse kohta, või näitab ära, kus on selles kohas see punkt. Sest tihti tuleb ette nii, et koha paned küll kohe pihta, aga seal kohas on punkti leidmisega probleeme, ning siis on suht mõtetu seda esimest vihjet küsida, vaid küsid kohe kaks korraga.



Usun, et korraldajatel on asju mida teisiti teha järgmine kord. Nii, et kui asjad paranevad, siis tuleks järgminegi kord, aga kui kogu mängu mõte jääb geps näppus mööda võsa joosta, siis ma vist väga ei viitsi enam....

27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#19
Panen siia ka väikese seletuse selle koordinaatide jama kohta:



Selle koordinaatide jama võin vist enda "kalaks" kirjutada. Esimene kord mõõtmas käies, oli mul mingi BT GPS telefoni otsas ja see näitaski justnimelt stiilis 59.xxxxx, 24.yyyyy. Eile üle mõõtmas käies oli meil aga üks teine GPS. Kuna mina kirjutasin ja teised ütlesid, siis kirjutasin automaatselt üles asjad nii, nagu esimesel korral. Tegleikkuses olid need aga kujul 59.xx.xxx,24.yy.yyy. Mingil hetkel (võis olla täitsa see hetk, kui Aerosport pasundama pistis..:) ) hammustasin asja läbi ja viisin teise vihje juures läbi parandustööd kujule 59.xx.xxx, mis peaks olema siiski täiesti õige koht. Ehk, teine vihje peaks siiski olema täiesti õigesse kohta viitav, mida tõestas ka see, et teise vihje peale punkte mõnedki korrad üles leiti.



Selle GPS-i punktidega ülesande juures oli see punkt A koordinaat teise GPS-i järgi (Vasalemmas, Haapsalu maantee ja Ranna tee ristmik) ja B kahjuks esimese (tegelikult küll http://kaart.otsing.delfi.ee järgi suht suvaline metsapunkt). Noh, minu kala, aga samas kõigile sama kala..:)



Teise vihjena GPS-i koordinaadid olid täiesti taotluslikult pandud. Seniste võistluste käigus pole ühelgi meeskonnal õnnestunud võtta kõiki punkte, vaatamata sellele, et punktide arv on vähenenud. Seega ei olnud mingit "vähem vaeva nägemist". Teine asi, see saabiomanike eelise jutt... No korraldatakse ju saabneti rahvale seda..:) Ja see üks punkt oli leitav siit foorumist (teema ja juba teisel lehel on paar linki. Võibolla tõesti puhtalt Alfa tiimile võis osutuda pisut üle võlli.



Me ei suuda ilmselt kunagi teha mängu, kus kõik rahul oleks..:) Kord liig raske, siis liig kerge..:)
Eesti Saabiklubi ja foorum

27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#21
Meil läks ka kuidagi väääga aiataha... Mitte muttigi ei leidnud üles ja siis kadus isu ära ka. Võib olla ei peaks Murru vangla ümbruses pimedal septembriööl kondama, aga see vist maitse asi ... 8)



Aga igatahes, jätkake samas vaimus. Loodame et järgmine kord läheb meil paremini :)

27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#22
mul ei ole ühegi punkti osas pretensioone

väga sheff

Verde tuli lustima ja osalema ja seda ka sai. koht polnud vähemalt minu jaoks seekord tõsiseltvõetav teema.



siiski

kui mäng vormistatakse võistlusena, siis ei ole mõtet visata automarki ninale ja luua ebavõrdseid tingimusi eri automarkidele. vastasel korral on lootust peagi ilma alfadeta seda üritust ajada.

vihjan siis sellele, et saabneti kasutajate hulgas oli kindlasti inimesi kes sõitsid kokkutuleku kohale mälu jrgi 120-ga... aga alafatiimid alustasid kõigepealt kohalseismise ja foorumi lugemisega ning siis pidid jätkama kaardi kasutamise ja otsingutega...



mida verde muudab:



Järgmiseks korraks peame omale toimiva GPS muretsema... siis on mõtet vihjeid võtta... hetkel läksime esimese vihje peale kohale. teise vihje alusel saime teada et oleme õigel kohal ja kolmanda peale saime gepsu koordinaadid mis ei aidanud mingil moel (MEIE VIGA et geps oli refreshimata kaartidega :lol: )



ei suuda leida teekonna alguspunkti

ei suuda leida teekonna alguspunkti



pööra vasakule

pööra vasakule



ei suuda leida teekonna alguspunkti

jne



:lol:



IKKAGI VÄGA HEA oli üritus



KORRATA

KORRATA



ja palume ikka väljaspool tallinna taas. vbla lühemte vahemaadega - kodutiim kurtis igavust sel ajal kui sõideti punktile.

27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#24
Linnas oli see parem, et punktid olid kompaktsemalt koos ja nende vahemaad olid väiksemad. Praegu saime viimase punkti vist umbes 45 min. enne kontrollaja lõppu, mõtlesime küll koha välja, aga ka parima tahtmise juures ei oleks suutnud seda ilma tõsiselt kiirust ületamata ära võtta, nii et loobusime ja lõpetasime veerand tundi enne aega.

Eelmisel etapil otsustasime veel punkti võtma minna kui meil oli 25 minutit kontrollaja lõpuni jäänud ja punkt sai ka võetud.

27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#29
eks seal ole nii ühte, kui teist... Orgunn topib kuhugi sildid koodidega, kirjutab nende kohta mõistatused, mida keegi ära ei arva ja siis mingid hullud kaarutavad ringi, üritades siis vigaste andmete järgi üles leida..:D Kui veab, saab ka vihjeid küsida.
K.Kotkas kirjutas:see on mingi dozori taoline mäng ve ? või siis vana hea autoorienteerumine ?
Eesti Saabiklubi ja foorum

27 sept - Öös on asju 2008 vol.3

#30
Minu kaasvõitlejatelt tuli selline kommentaar, praegu jätab orienteerumine kohati mulje, et otsi silti. Orienteerumise, kui koha leidmise mõte jääb nagu tahaplaanile. Peamine tähelepanu keskendub "märgi" otsimisele. Tegelt võiks selle koha otsimine keerulisem olla ja märgi leidmine lihtsam :)



...või oleme me kogu mängu mõttest valesti aru saanud .. :shock: