Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#166
Vahepeal kadus jõud ära jälle ja täna sai siis üle vaadatud, et kas on see kang jälle ära kukkunud - ei olnud. Seega ilmselt jäi lihtsalt quickfix vahepeal kinni.

Unitedi pakkumine on sellele tükike küll räme aga noh - maanteel 180kw autoga pedaali põhjas 20 sek 70-90 on veel hullem :P

Juhipooolne peegel sai uus (kuna mootor oli vigane), kundepoolne klaas sai samuti uus. Selgus, et kerekompuutris on mingi peeglijama kah sees, kuna süüde väljas hakkab mingil hetkel peegel ennast kokku klappima aga suudab liigutada vaid klaasi (üsna tüütu viga)

Aga peeglid klapivad ilusti kokku, käivad istmemäludega kaasas ja üldse on kuidagi head :)

Ja et igav ei oleks - peeglivahetuse järgne start tõi kaasa märgutule numbritulepirnide osas.

Nagu oli arvata, siis ei ole tegemist mitte katkiste pirnide vaid sissepõlenud pirnipesadega (remondijärgselt vahetati pirnid ära - oh oleks keegi mulle öelnud, et pesad otsas on :D )

Järgmine samm siis uue grilli ning parkimisandurite paigaldus (koos swirl flap'i kangi ning kapotiavamiskangiga).

Selle käigus siis ka põhjalik sisepuhatus ning kõigi katete kinnitus (hunnik tüübleid ootab) ja jätkuv tagumise klaasipuhasti otsimine (pluss makk siis muidugi)

Niikauaks pilt kogemata tellitud peeglikatetega (kind a nice :) )
Tegelikult ma olen normaalne....
Manused
received_2740266309429158.jpeg
received_2740266309429158.jpeg (302.14 KiB) Vaadatud 4285 korda

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#167
Mis iganes neil peas toimus sel hetkel kui 159 numbrituled disainiti aga ilmselgelt ei ole see väga hästi läbi mõeldud.

Pirnipesad ei ole vahetavad- st kogu kaabeldus tuleks korraga välja vahetada. Quickfix - küljesuundade pirnipesad, suvalisedklemmid ja vulcan tape

Ilus ei ole aga töötab - kui tagumiste andurite vahetamiseni jõuan, siis teen korralikuma lahenduse :)
Tegelikult ma olen normaalne....
Manused
IMG_20200509_170316.jpg
IMG_20200509_170316.jpg (4.29 MiB) Vaadatud 4270 korda
IMG_20200509_165200.jpg
IMG_20200509_165200.jpg (4.41 MiB) Vaadatud 4270 korda

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#171
Vahepeal siis keris viimasest õli vahetusest ette 800km ja arvestades asjaolusid (uus pump, uus turbo ja uued saaled) läks uus õli sisse.

Selgus, et kast lekib :( oh well

Sai natuke ka muude asjadega mängitud - connect2 oli vigane aga selle sai korda, facia ei istu üldse hästi (selle raha eest üsna fail, võiks öelda)

Grill sai vahetatud, esimene parkimisandur samuti

Nüüd oleks vaja välja mõelda, kuidas saaks põhjakatte korralikult kinni (stange sai sirgelt ette ja niipea, kui põhjakaare paika sai vajus see uuesti kõveraks)

Oleks mul vaid tüübid kõik koha peal olnud :)

Tagumisi andureid veel vahetama ei hakanud, kuna selleks on kindlasti rohkem aega ja paremat kohta vaja, kui majaesine lagunenud asfalt :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#172
ts kirjutas:
11 Juun 2020, 18:09

Nüüd oleks vaja välja mõelda, kuidas saaks põhjakatte korralikult kinni (stange sai sirgelt ette ja niipea, kui põhjakaare paika sai vajus see uuesti kõveraks)
oh well... see sai lahendatud 120 pealt vajus alguses üks serv vastu maad ja sellee järgnes ka teine pool.

asjad, mida ma kunagi varem teinud ei ole-> 159 põhjakatte eemaldamine kraavipervel (ma olen eemaldanud kunagi ühel poolmaasturil põhja alt veoauto tõkiskinga ja selle tulemusena tükkideks lennanud põhjakatet aga see oli palju lihtsam)

nüüd siis on vähamlt põhjus natuke parem põhjakate panna ning ka logarid välja vahetada :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#173
Vahepeal siis käisin ülevaatusel -

Peale selle toru ja turbo vahetust heitgaasidega
Lubatud 1.5, tegelik oli .5 peal

Aga nagu ikka - mõni puks ja varras tahaks uuendamist ning tulekustuti unustasin üle kleepida :D

Ja aastaga läbitud siis 10k ...

Millest 7 tuh siis uuendatud mootoriga ...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#174
ts kirjutas:
11 Juun 2020, 18:09
Selgus, et kast lekib :( oh well
vahepeal ei pasitnud midagi, nüüd eile siis ülevaatuse eelselt hakkas kuuma mootoriga 3-4 vahel pöördeid kerima, eile ülevaatusel vaatasin, et põhjakate on õline kah
ning kuna täna tegi samuti ebamäärase lülituse, siis nüüd ootan, kas keegi on võimeline kiirelt selle üle vaatama.

kasti õli sai eelmine aasta vahetatud, peale seda mainiti korra kevadel, et "kast lekib, aga valasime peale" ja "tundub, et keegi on seda remontinud juba"

sel hetkel ei pannud korraga kokku asjaolu, et tegemist on sealed unitiga ja sinna ei saa lihtsalt "peale valada" - pagan seda teab, mis seal tehti või toimub
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#175
Vahepeal käisin ühes kohas, kus vaadati ja uuriti ja jõuti järeldusele, et otsakaas immitseb õige natukene ...

Tegemist on siis selle kasti tüüpveaga - küll aga kuna erinevalt peugeotist, volvost ja opelist Alfa kapoti all liikumisruumi ei ole, siis kaanetihendi vahetus ei ole tunnine töö, vaid läheb ikkagi nõks rohkem.

Keegi oleks võinud seda leket muidugi mainida, kui kast pool aastat auto kõrval maas oli aga noh...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#176
vahepeal siis - 1 vedru läks pooleks, juhipoolne esimene rattalaager suri ära, juhipoolel jääb esimene pidur natuke peale (kiuksub vastikult), tagumised stabikakondid on pehmed (katkise vedru poolne ka koliseb) ning tagumiste rummude alumised puksid vajavad vahetamist.

positiivsema poole pealt- siiani ei ole vist keegi tagumisi vedrusid/amorte puutunud, kuna poldid on ikka veel valepidi sees (159 tagumise amordi poldid pandi esimestel aastatel sisse valepidi- st tuleks arvatavasti ka uued poldid muretseda)

Ja negatiivse poole pealt-> esisillas alumiste õõtsade sarniirikattekummid on purud (ma ei tea kes ja kuna ja kuidas need ära lammutas) - puksid on e perfecto, sarniirid ise samuti.

Kas keegi teab mingit head viisi, kustkohast kattekumme osta saaks (või kuidas neid taastatakse) :D või on kellelgi äkki teada, mis mõõdus need võiks olla [ei ole midagi masendavamat, kui mõne eurose kummiluti vahetamise asemel 400.- eest uued õtsad paigaldada :D ]
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#177
Uus laager paigas, tagumised puksid ei ole paigas, tagavedrud ja stabikakondid vahetatud.

Täna vahetasin tagumise kojamehemootori kah ära ja nüüd näeb jälle natuke tagaaknast välja (see 6.5v ongi vist normaalne signaalpinge :D )

Praegu võiks jälle mõni aeg hea olla :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm AT - ts

#180
Veakoha leidmine - 5 minutit; kogu mootoriruumi laiali kakkumine, et voolikuni pääseda - 25 min.

Ja loomilikult oli tegemist spetsvoolikuga, mida ei saa kuskilt - ajutisena pandud voolikujupi mõõtu ja paikasaamine võttis pmst 1.5h ( kui lõpuks sai kõik korda ja läbi käima)

Ohtul sai veel korra kõik lahti võetud (surve all andis ikkagi natuke lekkima) ning uuesti klambrid üle keeratud.

Täna hommikul suri auto tammsaare teel foori all välja :D

Mitte üle korra, vaid kaks- mingit jama ei paistnud, siis startisin uuesti ja lendasin lähimasse parklasse (nagu ma ei teaks, kuidas väntvõlli asendiandur ära surema hakkab :D - tõenäoliset uppus see jahtusvedelikku ja nüüd siis kuuma mootoriga mämmedab - temp alla 80 pole mingit probleemi)

Lahe... polegi ammu teinud midagi auto juures
Tegelikult ma olen normaalne....
cron