Sportwagoni tõstmine

#1
Sooviks veidi tõsta alfat maast kõrgemale, kuna kohati on vaja sõta natuke karmimatel teedel.

Kas on kellelgi kokkupuuteid? või on mõistlikum selle jaoks ikkagi teine auto osta?



autoks 2001 aasta sportwagon

Sportwagoni tõstmine

#3
Crosswagoneid Eestis väga vähe. Autoosad.ee ja ladu24.ee ei paku varuosi.

Ei tea kas õnnestuks tõsta kui sobitada alla crosswagoni vedrud ja amordid?

Sportwagoni tõstmine

#4
...alati õnnestub tõsta, aga iseasi milline on tulemus, võib tulla mingi FW, ehk frankensteinwagon :P mis on küll kõrge, aga samas täiesti pehmo... vaatasime ükskord koos margus murakaga mu sportwagoni alla rehvivahetuse ajal... mees kes elupäevad kruusateid on kündud muigas pisut :)

Sportwagoni tõstmine

#7
Ega ma just ainult Kruusa jaoks ei tahagi. Lihtsalt vaja kohati kõrgemat autot.

Mis veel lisaks vaja on, põhjakaitse ...

Sportwagoni tõstmine

#8
:roll:



üldiselt olen veendunud, et kui tõstad auto 10cm kõrgemaks, siis lööd sillageomeetria nii tuksi, et ... siga kah ei näksi :roll:



tegelikult on 156 siiski ette nähtud olema madal ja ka kogu veermik on sellisena projekteeritud :wink:



kui kere kõrgemale tõstad, siis pead paratamatult arvestama ka sellega, õõtsad hakkavad minema suht kiirelt :wink: (topeltõõtsad ei ole just eriti head mänguasjad)



lahenduseks pakuks-> teist autot (pooleveoline 156 ei saa ka parima tahtmise juures maasturiks hakata)



P.S. Alfad on ikkagi sihtotstarbelised (asfaldil ja kurvis), mitte universaalsed (nagu nt TB Legacy, millega saab igasugu asju teha... tõsi küll-> mitte ühtegi nendest eriti hästi)
Tegelikult ma olen normaalne....