Kõik valima!

#1
Esimese asjana tehke selgeks millise partei seisukohad on Teie omadega kõige lähedasemad - http://valijakompass.err.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja endas selgusele jõudnuna (ei pea valima kompassi järgi) mugavalt ja kiirelt häält loovutama - http://valimised.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mina juba tegin :)

Kõik valima!

#3
Õnne Seen oligi :)
(reaalselt oleks vist ebaaus mul hetkel siia kirjutada oma eelistusi)

Kõik valima!

#4
::itpnt::

niipalju, kui mina olen siit sealt kuulnud, siis need valimised ei ole mitte teemal kes saab hääle vaid kes ei saa :mrgreen:

TS@hoolimata positiivsest suhtumisest e teenuste vastu läheb jalutab ikkagi valimispäeval jaoskonda :icon_thumbup:
Tegelikult ma olen normaalne....

Kõik valima!

#6
Mina pooldan ikka uuendusi, aga tehnilistel põhjustel tuleb minna jaoskonda eelvalimiste ajal. Lipsuga või lipsuta, kilbiga või kilbil...

Kõik valima!

#7
Kuidas seda seal Nukitsamehes öeldigi, sobib hästi Eesti poliitikute kirjeldamiseks... Ah, "üks on loll ja teine on laisk ja mina pean üksi rabama". Ehk siis poliitikud lasevad lusti ja tavainimesed rabavad nii mis hull, et hinge sees hoida. Ma ei hääleta ise mitte kellegi poolt, ükski neist lontrustest seal pole häält väärt.

Kõik valima!

#8
Vhailor kirjutas:Ma ei hääleta ise mitte kellegi poolt, ükski neist lontrustest seal pole häält väärt.
:icon_think: selle kohta ütleks, et mõtle korraks mis juhtub siis, kui kõige hullem(ad) nendest lontrustest edasi lontrustada saavad :mrgreen:

ja anna hääl kellelegi, kes ei ole lontrus // kes niikuinii kuhugi ei jõua
KUIGI meie valimissüsteem on selles suhtes jabur, et ükskõik kelle poolt häält ka ei anna ikkagi saab mõni "lontrus" selle ringiga endale :banned:

AGA nagu ilusti öeldakse- KUI valima ei lähe, siis ei tohi ka valitsust kritiseerida :wink: (ts@100% päri selle mõtteviisiga)
Tegelikult ma olen normaalne....

Kõik valima!

#9
Lontrus saab sinna etteotsa niikuinii ning olgem ausad, seal on kõik lontrused, pole kedagi valida. Praktiliselt kõik on mingi sahkerdamisega siin ja seal reha peale astunud ning need, kes veel ei ole, teevad seda mingi hetk. Mina olen aus tööinimene, teen tööd, maksan makse, sissetulekuid ei varja ning need torud seal üleval priiskavad minu raha eest, nii-et võin neid kritiseerida küll.

Valimime ise on jama iga kell, ma peaks ikka saama valida seda, keda tahan, mitte nende praeguste limitatsioonidega. Ning nagu sa ütlesid, on see mõttetu - hääletad küll kellegi poolt, aga etteotsa saab ikka mingi "pealontrus" nende pundist. Nii-et tuuleveskitega võitlemine. Rääkimata nende "kõikuvatest lojaalsustest" - kaotajad lihtsalt moodustavad "koalitsiooni" ja korras, lõpptulemusena hoopis võidavad. Eks magusa elu nimel ole nad valmis kõike tegema. Rahvast aga lollitavad igat liiki lubadustega ja siis, kui rahavaka sülle saavad, unustavad kõik.

Aga noh, tühja kah. Niisiis, keegi teab, milline näeb välja see uus Giulia? :D

Kõik valima!

#10
ts kirjutas:AGA nagu ilusti öeldakse- KUI valima ei lähe, siis ei tohi ka valitsust kritiseerida :wink: (ts@100% päri selle mõtteviisiga)
valimata jätmine on konkreetne valik :icon_hi: võimalus kõiki kritiseerida (mitte valimatult loomulikult, ikka asja eest)

vabatmehe värk, :captain:

Kõik valima!

#11
Tegelikult peaks valima partei platvormi, mitte parteid esindavat indiviidi näo, varasemate tegude vms sümpaatsete omaduste põhjal (nende taga on alati suuremal või vähemal määral partei programm).

Mittevalimine on ka valik nagu iga teine ja austus enesekindluse eest!

Kuigi siinkohal pooldan TS seisukohta, kui ei vali, ei tohiks olla ka põhjust kellegi mustamiseks. Ütlesid oma seisukoha, aitab - austa ka teisi foorumlasi.

_

Üldiseks meenutuseks.
Foorum on ja jääb poliitiliselt sõltumatuks ja kõik postid mis mõnda poliitilist jõudu halvustavad või ülistavad tsenseeritakse!

Kõik valima!

#12
Vhailor kirjutas:Lontrus saab sinna etteotsa niikuinii ning olgem ausad, seal on kõik lontrused, pole kedagi valida. Praktiliselt kõik on mingi sahkerdamisega siin ja seal reha peale astunud ning need, kes veel ei ole, teevad seda mingi hetk. Mina olen aus tööinimene, teen tööd, maksan makse, sissetulekuid ei varja ning need torud seal üleval priiskavad minu raha eest, nii-et võin neid kritiseerida küll.

Valimime ise on jama iga kell, ma peaks ikka saama valida seda, keda tahan, mitte nende praeguste limitatsioonidega. Ning nagu sa ütlesid, on see mõttetu - hääletad küll kellegi poolt, aga etteotsa saab ikka mingi "pealontrus" nende pundist. Nii-et tuuleveskitega võitlemine. Rääkimata nende "kõikuvatest lojaalsustest" - kaotajad lihtsalt moodustavad "koalitsiooni" ja korras, lõpptulemusena hoopis võidavad. Eks magusa elu nimel ole nad valmis kõike tegema. Rahvast aga lollitavad igat liiki lubadustega ja siis, kui rahavaka sülle saavad, unustavad kõik.

Aga noh, tühja kah. Niisiis, keegi teab, milline näeb välja see uus Giulia? :D
Ma olen küll noor inimene aga miks mul on tunne, et umbes peale 1. vabasid valimisi ja nsvl lagunemist, kui suurem eufooria üle läks on pidevalt valimistega kaasas käinud ülalpooltoodud halin. Ei, ma ei kuulu kuhugi ja ei esinda kedagi :) . Rahvas ei salli kunagi võimulolijaid - kes on loll, kes raiskab raha, kes mõrvis 2/5ndikku minu koduküla inimestest ränga pohmelli tõttu, aga tropid on seal üleval igaljuhul. Mõttetu, lontrused, sahkerdajad... põhimõtteliselt olen nõus, aga no kuulge... valage klass ikka pooltäis. Palju sitemini oleks võinud selle 20ne aastaga minna ju (vt. kogu ülejäänud ex-nsvl).

Sõnaga - siuke kibestumus imeb ka vilinal, kui nähakse ainult halba. Kahtlen, kas Vhailor sõidaks mõnusa TBiga :) ja siunaks samas valitsejaid, kui viimase 20ne aasta jooksul ükskkõik milline võimur poleks mõndagi õiget liigutust teinud....

Kõik valima!

#13
Oh ei, ega ma ütlegi, et nad kõik ja kogu aeg ikka valesti teevad, kuid siiski on piisavalt palju tehtud selliseid trikke, mis austuse nende osas on ära pühkinud. Ning kõige suurem karistus, mida nad seal saavad, on "tagasi astumine". Seegi ainult ajutine, sest mõne aasta pärast tulevad valimised ning need samad näod jällegi trügivad visalt esirinda. Ning nii mõnigi neist alustab ikka ja jälle sama jamaga pihta, niipea kui riigipiruka juurde pääseb.

Seega jah, eks ka õigeid otsuseid ole, mitmed neist tulid üle kivide ja kändude, aga vähemalt tulid. Aga olgem ka ausad, palju astumisi reha peale on samuti olnud ning praktiliselt pole mitte keegi neist nende asjade eest vastutust kandnud. Kõige "hullem" variant on olnud lihsalt oma sooja tooli mingil ametikohal äraandmine, kusjuures mõne aasta pärast võib ta seal juba tagasi olla ja seda tooli taas soojendada, nagu midagi poleks juhtunud.

Eks see olegi minu põhjus, miks ma ei tunne erilist tungi kellegi poolt spetsiifiliselt hääletada. Aga ega see ei tähenda, et teised seda tegema ei peaks, ei ei. Laske aga käia ja hääletage :) Minu jaoks ei ole asjad lihtsalt mustad ja valged, või siis pooltühjad või pooltäis. Mul on ka halle värve, või siis kolmandikmõõdud :D

Kõik valima!

#14
...................................................... Jõudu Võiduks ! ..................................................................

Kõik valima!

#15
Aga mina kasutan oma kodanikuõigust MITTE valida.
Ma ei taha valida parteisid. Ma ei taha valida valetajaid.
Kui ma saaks anda VASTUhääle, ma teeks seda.
Äge oleks ju ometi näha, kuidas (et see tort teile kurku kinni jääks) vennad istuvad meie raha eest kuskil ja urisevad, et me saime miinus 32786 häält ja võitsime valimised. Kui see ka mõtlema ei pane, ei pane miski.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)