Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#1
Tere siis olen teil siin uus ja kohe siis murega teie poole :D
Tegelt nagu mure polegi pigem küsimis.
Mul avanes siis võimalus endale osta Alfa romeo 156 1,9JTD (nagu ma juba tean teile diislik ei meeldi eriti) aga ma hetkel ökomat midagi otsin isend mille saaksin soetada oleks 2000a oma. mis on olnud hetke omaniku käes üle 5 aasta ja käinud korrapärases hoolduses ja teeninduses ainult. Hetkel ongi tänu sellele aega uurimistööd teha ,et auto paranduses. Geneka rihma vahetus , õli vahetus filtriga ja pukside vahetus! saaksin parandusest tulnud auto ja 10000km selle õliga sõita nagu lugenud olen! ma suht kõva uurimistööd viimased päevad teinud aga mõtlesin siiski teie poole veel põõrduda.
Ma kuulnud nii halba kui head alfade kohta aga ei saagi nüüd pihta mis seis siis on mõni ütleb ennem laseb end ära tappa kui alfat omab ja teine ütleb asi üle pingutatud ja vanemad liikurid lagunesid. olen aru saanud ,veits rohkem tähelepanu ja raha ta vajab aga see pole küsimus. olen nagu arvestanud sellega!
El lisasi mul ka nagu sellel ropult pole suht blank tegelt ees el aknad, istme soojendused, siis tavaline makk , et ulme lisasi pole ,et peaks ka elektri jamadest pääsema ehk aga kliima muidugi on.
mida ma peaksin eriti jälgima kui nüüd autot vaatma lähen ja mis soovitusi jagade!!!
kindlasti jäi midagi kirja panematta hetkel aga küll lisan!
Ette tänandes: argo

Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#4
See tehnika maailma artikel juba loetud mul.
Iga auto vajab panustamist ega mingi aparaat ei sõida tasuta . pealegi kui auto tõesti mugav ja ökonoomne on siis selle arvelt võib ju autosse raha installida. ma pealegi saaksin asja odavalt kätte, enda silmaga pole veel näinud aga rooste pidi pm puuduma. läbivat roostet pole ehk mõni täpp siin ja seal!
Kohe muidugi oleks suveks siis ilusat velge kusagilt vaja kuna tal veel originaal velg talvekatega see aasta ostetud , tahaks suveks midagi ilusat alla ikka mis tal max on mis alla läheb 19" või 18" ?

aga tänud sulle E.T.

Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#5
Paharett kirjutas:tahaks suveks midagi ilusat alla ikka mis tal max on mis alla läheb 19" või 18" ?
mobiles müüdavatel on alla ka 19"
ma üle 17" ei soovitaks :) teeb juba piisavalt ilusaks ja jääb ka sõidumõnu kehvadel teedel alles :wink:
väike valik mitte eriti "blinge" http://www.ebspares.co.uk/alfa156/wheels_alfa156.cfm" onclick="window.open(this.href);return false;
BBS - il on ilusad mustad 18" näiteks :P
Seitsekümmend Viis

Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#7
Laiuseks 6.5 -7.5 , üle selle pole mõtet minna 17" puhul just.
Siit võid ka saada sobivaid ja soodsaid velgi ;)
http://www.alfaowner.com/Forum/classifi ... hp?cat=107" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui mõtlesid rehvi laiust siis vast 205-225mm. Ma päris täpselt ei tea mis selle dislal see originaalmõõt on.
Minu 156 GTA'l on 225mm. Kuid kas see on sama teiste 156 puhul, jään vastuse võlgu.

http://spidoweeb.planet.ee/faq/rehvid-ja-veljed" onclick="window.open(this.href);return false;

Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#8
156-l originaaloffsetiga veljega üle 205 laia rehvi alla ei pane, 215 kipub teatud asendites ees vastu käändtelge jooksma. See omal järgi proovitud. Ja väiksema offsetiga (et laiemat velge alla saada) ei tööta enam vedrustus nii nagu projekteeritud - hakkavad sul rattalaagrid-sillapulgad oluliselt kiiremini kuluma + potentsiaalselt :icon_censored: juhitavus.

Sõnaga, 205 lai rehv näiteks 7-7.5*17" veljega. Sedasi saad veel autoga inimese moodi sõita. Lisaks, ega 156 17"-st suuremate velgedega enam nagunii ilusamaks lähe :)

Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#11
Autost ka nüüd natuke, kui on võimalik siis ostaks 2.4 mootoriga isendi, 1.9 mootoril peaks olema 110kw, siis oleks asjal rohkem mõtet. Üks tüüpviga on neil mootoripadjad, need väsivad ära aga see on 2.4 probleem, 1.9 kohta ei oska kahjuks õelda, ülejäänud vigadest saad aimu kui otsingut kasutad.
Velgedest niipalju, minu masinal all 205/55/16 et30 ja kõik 4 ratast käivad korraga koopasse peale väikest konarust, masinal vedrud ja amordid väsinud ei ole. Ja tee otsimine on meeletu sellises seades, talve seades on sõita täitsa talutav(186/65/r15).

Tere Alfalased :) oleks paar küsimust teile :)

#12
Ma leian, et 205 taha võiks küll sobida normaalselt ja ette 195. Mul 145 oli selline kooslus ning sobis. Samas mul oli 15" velg ja kõrgus 50.Mõni selline hüpeka koht lõi jah korraks koopa sahisema aga polnud hullu.

Kui otsid ilusat 17" velge siis siin müüakse päris kenasid OZ toodangu omasid.
http://www.rehvidpluss.com/EST/veljed/OZ%20Racing/17/" onclick="window.open(this.href);return false;
NB! Alfadele sobivad mitme kodaraga veljed, mida rohkem seda ilusam üldiselt. ;)
cron