Re: Alfa Romeo 159 2.2 JTS ei käivitu.

Kommentaariks, et mu 2.2 JTS'il oli sama viga. Starteri juhe ilmselt läheb kuumaks ja too plastmass mis neid harju hoiad sulab ära. Ilmselt kui pikalt starterile voolu anda (mida ei tohiks teha). Minu starteril olid harjad juba ammu kadunud ja ainult kiudjuhe andis kontakti kuni lõpuks ei andnud. Kuni selle hetkeni mile enam ei käivitunud... Läks mõnikord paremini tööle mõnikord mitte nii hästi. Uus starter aitas.

See häda on endiselt et mõnikord ikkagi ei käivita mootorit, ilmselt starteri hambad lähevad kuidagi risti ja peab mitu korda käiama.

Tuleb taas vana teema üles äratada, sest auto otsustas üks hommik uuesti, et Temakene enam käima ei lähe. Eelneval õhtul sõitis nagu muiste aga hommikul kaput.
Aku on täis, bensupump undab süüde sees aga vot kus lops - sai sädet kontrollitud ja mida pole, seda pole - säde on kusagile kadunud.
Sai kontrollitud kaitsmed ja vahetatud omavahel sama Amperaazhiga releesid aga mitte miskit.
Kust viga edasi otsida? Kas asi võib viidata vändaandurile (kuigi eelnevalt mingeid probleeme ei olnud, mis viitaks vändaanduri läbi minemisele - soojast peast välja ei surnud)?
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Väntvõlli andur või siis immo probleem tundub kõige tõenäolisem..

Kas käivitamisel veakoode viskab? Ma hetkel ei mäleta kas bensukal jäi check engine põlema kuni mootor käivitus (võiks proovida lugeda - tõenäoliselt saab väntvõlli ja nukkvõlli mismatchi )
Tegelikult ma olen normaalne....

ts kirjutas:
13 Dets 2020, 15:50
Väntvõlli andur või siis immo probleem tundub kõige tõenäolisem..

Kas käivitamisel veakoode viskab? Ma hetkel ei mäleta kas bensukal jäi check engine põlema kuni mootor käivitus (võiks proovida lugeda - tõenäoliselt saab väntvõlli ja nukkvõlli mismatchi )
Käivitamise hetkel veakoode ei viska ning isegi ei luba käima minna - lihtsalt tuimalt käiab mootorit ringi.
Kakkusin väntvõlli anduri maha ja multimeetriga takistust kontrollides tuli välja, et takistus puudub. Seega tundub, et viga on ikka väntvõlli anduris. Sai tellitud uus Boschi andur, kui kohale jõuab ja külge panen siis annan siia teemasse teada, kuidas olukord lahenes. :)
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.