164 vead

#1
:roll:

Pakuti mulle väikse esi ja tagaotsa laksuga 164:
http://nagi.ee/photos/danielj/sets/227601/

Auto veel peale kortsus kere natuke vigane: siduripedaal jäi allavajutades kinni ja tühikäik sutsu ebaühtlane, tagant tuli ka natukene heledat, pildilt õrnalt näha, nagu oleks miinuskraadid olnud. Kas see normaalne, et õlirõhu näidik kõigub mõni millimeeter koos pööretega? Äkki keegi oskab antud probleemide põhjuseid pakkuda ja veel harida mind...mida kontrollida. Muidu auto korraliku sisuga, elektrivärgid korras ja roostet ka ei märganud.

Palju sellise tüki eest muidu kroone oleks mõistlik ära anda?
Ja muidugi võib ka pildil mõlkis olevaid detaile pakkuda soodsalt:D Võiks sama värvi ka olla veel. :icon_roll:
159 2.4 JTDm:
Image

164 vead

#2
:icon_think: 164 üks põhi viga on tagumine silla tala ja silla esimese kinnituskoha ümbrus-tükkib ää pudenema. Õli rõhu kohalt nii palju, et palju seiser näitab? tühikäigul... ja see et gaasi andes tõuseb surve, on täiesti normaalne aga alla 1 ei tohiks langeda tühikäigul...

164 vead

#5
:icon_hi:

kaks on hea... sooja mootoriga, natuke liikumist võib viidata kas sellele, et õli on vana või vähe, või siis hakkab andur ära kustuma

sillatala on juba mainitud

tühikäik võib olla ebaühtlane: seismisest, tatti täis tühikäigumootorist, õhulekkest vms (oleneb kui kõrgel pöörded on)

siduripedaal jääb alla-> reeglina leke kuskil süsteemis; pakuks, et vedelikku süsteemis vähe või õhk vahel (ehk siis süsteem sai kuhugi mingi kolaka); kuna 164 kasutab vedeliksidurit, siis tasuks kindasti pidurivedeliku tase üle vaadata( juhul, kui see liig madal on - kuigi, kui pedaal alla jääb, siis arvtavsti on paak tühi juba, siis on oht, et ka mõni mansett/silinder vajab vahetust (üldiselt ei ole need eriti kallid, kuid siiski oleks hea kui neid ei peaks vahetama)

mõlgist-> numbrimärgi alune plekk saa olema raske sirgendada (teoreetiliselt võibolla küll saad sellest jagu, kui stange taga olevat tala venitama hakkad); pagassiluugi pead välja vahetama; samuti ka keskmise reflektori

mida veel kontrollida-> kas uksed käivad ilusti kinni- lahti, kas aknad liiguvad kõik; kas mootor veidrat müra ei tee; ega roolilatt ei leki-> kas käigud lülitauvad suht kergelt ning täpselt (ja loomulikult sõidu peal klassikaline test-> 50 pealt kolmandalt teisele lülitamine :wink: kui muidugi siduri enne korda saad)
Tegelikult ma olen normaalne....

164 vead

#6
Nii. See siduripedaal jäi täitsa kinni, nii et käega ka ei liiguta. Õlitase oli tõepoolest veidi madal märgutuli põles ka, kas vanad 2.0-id on õli suhtes janused muidu? Läbisõit oli vist midagi peale 200000 veidi. Mida see 50-pealt-2-le annab, ei ole nagu varem kuulnud? :icon_roll: :icon_shocked: :D
159 2.4 JTDm:
Image

164 vead

#7
3-dalt teisele 50 juures on üks parimaid käigukasti ja ka siduri teste - kui kiirelt lülitada ning raginat või mingit takistust ei ole, siis on kast OK :wink:

kui siduripedaal nii kinni oli, siis on auto ilmselt suhteliselt pikalt seisnud (sellest ka aur) - abiks on roosteemaldaja (või mõne muu hea määrdevahendi) pihustamine siduripedaali kinnituskohale

KUIGI võib see viidata ka sinna, et midagi on kasti pool nihu (vaata, kas siduri töösilinder on väljas-> kui mitte, siis on arvatavasti probleem pedaali taguses silindris)
Tegelikult ma olen normaalne....

164 vead

#8
Kõik keredetailid mis piltidel kõverad on, on mul doonori küljes olemas ja täitsa sirged (punast värvi). Kui sul peaks neid vaja minema, siis tenäoliselt jõuame kokkuleppele :)

Ka peaks täitsa olemas olema see keskmine tulede vaheline reflektorriba mis sul paistab pooleks olevat.

164 vead

#9
ts wrote: kui siduripedaal nii kinni oli, siis on auto ilmselt suhteliselt pikalt seisnud (sellest ka aur) - abiks on roosteemaldaja (või mõne muu hea määrdevahendi) pihustamine siduripedaali kinnituskohale

KUIGI võib see viidata ka sinna, et midagi on kasti pool nihu (vaata, kas siduri töösilinder on väljas-> kui mitte, siis on arvatavasti probleem pedaali taguses silindris)

Töösilinder on väljas. Kui suur on tõenäosus, et töösilinder lihtsalt kinni või pedaalipoolne silinder?

Õlitase oli ülemise ja alumise täpi vahel varda järgi. Kas õlitaseme tuli hakkab selle peale märku andma juba?

Sellest tagumisest mõlgist niipalju, et kas originaalis ongi see numbrialune osa natukene sissepoole kumer, tundus väga perfektne kumerus :lol: ja ei olnud seal ka jälgi muljumisest, kannatada olid saanud vaid stange ja luuk kusjuures luuk sulgus ilusti.
159 2.4 JTDm:
Image

164 vead

#10
:icon_roll: töösilindri kinnijäämine on vägagi tõenäoline, teine jama mis on ette tulnud, et töösilindris on nii palju saasta sees, et see ei lase töösilindrist õlil tagasi voolata-sinna on abiks silindri lahti võtmine, puhastamine+uued mansettid ja määret veits, suure tõenäosusega tahavad mõlemad siduri silindrid lahti võtmist saada. Õli koguse märgutuli on 164-ja puhul nagu ülejäänud kaks õliga seotud andurit-see reeglina lihtsalt :icon_censored:

164 vead

#11
See auto jääb kahjuks vist veel seisma. Õlirõhk kukkus peale mõningat sõitmist alla ühe, pöörete peal on neli. Mootor ei taha eriti pöördesse minna. Ei julge osta. Küll aga teen kohe ostuteema, võib pakkuda soodsalt 164 või muud Alfat.:D
159 2.4 JTDm:
Image
cron