Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#92
Eks igaühel ole oma arvamus, kuid olen vaadanud, minu tuled nüüd kellegile silma ei paista. Tulede asend juba autoküljes suunab nad nurgaga maha. Seega kellegile silma nad küll ei paista, kindlasti mitte rohkem kui tavatuled :icon_hi:

MInumeelest panevad ikka vägagi einevate markide omanikud need udutuled põlema. Ma ei tea, endale pole KORDAGI, ükski udutuli nõnda häirima jäänud, et teed ei näeks. Ainult mingite Xenonitega vennad on ette juhtunud. Seega, ei saa aru tegelt millest selline kisa :roll: Teine teema on muidugi siis kui kellegil iluvõre peal mingid HELLA supitaldriku suurused udutuled...

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#93
Slicer kirjutas:Eks igaühel ole oma arvamus, kuid olen vaadanud, minu tuled nüüd kellegile silma ei paista. Tulede asend juba autoküljes suunab nad nurgaga maha. Seega kellegile silma nad küll ei paista, kindlasti mitte rohkem kui tavatuled :icon_hi:

MInumeelest panevad ikka vägagi einevate markide omanikud need udutuled põlema. Ma ei tea, endale pole KORDAGI, ükski udutuli nõnda häirima jäänud, et teed ei näeks. Ainult mingite Xenonitega vennad on ette juhtunud. Seega, ei saa aru tegelt millest selline kisa :roll: Teine teema on muidugi siis kui kellegil iluvõre peal mingid HELLA supitaldriku suurused udutuled...
Kõik vast sõltub läbisõidust. Kui käiksin korra päevas poes piima järgi ,siis vast ei häiriks mitte ükski tuli. Paraku pean töö tõttu päevas sadu kilomeetreid vahest läbi sõitma. Ja ausalt öeldes ,häirib küll kui mõnel vastutulejal udutuled lambist põlevad. Kraavi ma selle pärast sõita ei kavatse ,aga ega neid seaduseid ka päris tühja koha pealt välja ei mõelda. Eks põhjavalgustus tõmba ka emaseid ligi.

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#94
Ütleme nii siis juba tegelt, et need eesti liiklusseadused on ajast ja arust. Võiks malli võtta ookeanitagant. Minu kümme senti. Tavaliselt sõidangi nii, et LED parktuled põlevad ainult ja udukad allpool. Tohiks kedagi häirida linnas.

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#96
Slicer kirjutas:Kas kuskil on defineeritud see halb nähtavus täpsemalt? Mina panen peaaegu alati põlema siis kui väljas pime on.
Et kõik oleks selge ja ei tunduks norimisena, siis olgu siin ära mainitud..:) Ma olen neid lõike korduvalt kopeerinud ja pasteerinud ..:) Liikluseeskirja soovitaks küll aegajalt üle lugeda. Aegajalt tehakse seal ikka muudatusi ja nii võib juhtuda, et "seaduse mittetundmine ei vabasta karistusest"..:)

Liikluseeskiri
1. peatükk
ÜLDSÄTTED
§2. Käesolevas määruses kasutatavate terminite sisu seletatakse järgmiselt:
...
(9) Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 m.
...
(34) Pimeda aja all mõistetakse ajavahemikku ehast koiduni, kui loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300 m.

16. peatükk
TULEDE KASUTAMINE
...
§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
§181. Tagumised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult asulavälisel teel, kui:
1) nähtavus on halb;
2) sõidutuulest ülestõstetud lumi, tolm või pori halvendab oluliselt tulede nähtavust tahapoole.
---------------------------
Siit viimasest paragrahvist Sparkile meenutus, et tagumisi ei tohi linnas kasutada. Esimesi võib, kui nähtavus on halb..;)
Ja üldsätetest, pime aeg ei ole halb nähtavus, sest on eraldi defineeritud.
Eesti Saabiklubi ja foorum

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#97
Noo mina nüüd ei tea, mind ei häri näiteks absoluutselt kui keegi udukatega sõidab,tagumistega muidugi teine asi.Üld juhul ise ei kasuta udukaid eriti kuna ei taha sinistele mehikestele selgitada midagi aga jah minu poolest kasutage palju tahate
:offtopic:

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#99
Mina kasutan udutulesid koguaeg, sest 156-l on lähituled nii kehvad et ainult nendega ei ole võimalik küll sõita, samas udutuled valgustavad üllatavalt hästi
§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
Kas "või" lõpetab esimese lause poole ära? Kui lõpetab siis ei tohi ju rullnoka asendis sõita :roll:
:offtopic:

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#101
mrt kirjutas:
§180. Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal ainult koos lähituledega või lähitulede asemel, kui nähtavus on halb.
Kas "või" lõpetab esimese lause poole ära? Kui lõpetab siis ei tohi ju rullnoka asendis sõita :roll:
:offtopic:
Seda peab lugema nii, et kui on halb nähtavus, siis sa võid udukaid kasutada nii lähituledega, kui ka ilma. Aga ikkagi vaid siis, kui on halb nähtavus.
Eesti Saabiklubi ja foorum

Alfa Romeo 155 1992 Jarmo

#103
Vaikselt edenb :icon_crazy: Tahaks juba kokku laduda :icon_roll:
Pilt

Ülla-Ülla piduritoru läks :icon_roll: Tuleb vast kõik ära vahetada. Hiljem võib lihtsalt keeruliseks minna kui paak ees on.
Pilt


Ja vahepeal kui midagi auto all teha pole siis saab selliseid asju aretada. Ehk siis kõrgsagedus kõlarid piilaritesse.
Pilt
155, 2x166, 159 ja 75?
cron