Alfa 156 1.8 TS 2002/2003 suunatule relee asukoht-???

#1
Mure..

Kas keegi suudab kirjeldada Alfa 156 suunatulede relee asukohta?
Tegemist 156 1.8 ts ülemineku sedaaniga aastast 2002 aga sisu ja elektroonika peaks olema 2003 facelifti oma.
Proovitud 2-te varianti - roolisamba juures ja taga akna all aga sealt ei õnnestunud tuvastada. Fiat elearn-st ja eper-st ka suurt abi ei leidnud. Võõrkeelsed foorumid pakuvad ka roolisamba piirkonda.

Relee iseenesest olemas. Leiaks nüüd koha kuhu see toppida..;)

Re: Alfa 156 1.8 TS 2002/2003 suunatule relee asukoht-???

#2
:eh:

relee peaks juhul asuma roolilülitis (sinine relee lüliti allosas... ligipääsemiseks pead rooli eemaldama)- IMHO läks üleminekuvariantidele siiski peale veel vana roolilüliti (aga pole 100% kindel)

FL-il koliti see kaitsmekarpi- ja kui ma ei eksi, siis sai see hoopid mustaks, mitte siniseks

mis probleem Sul tuledega on?
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa 156 1.8 TS 2002/2003 suunatule relee asukoht-???

#4
lammutus on lihtne:
aku maha (igaks juhuks), rool otseks (muidu on tagasipanek keeruline)
rooli katteümbris maha (4 kruvi all, kaks ülemise osa all)
27 torxiga kaks kruvi airbagi tagant lahti, klemm maha ja airbag ära
signaalijuhtmed lahti
24 padruniga (vist oli 24) roolimutter lahti
rool väikse nõksuga lahti ja ära
lintkaabel lahti (vist oli ka kruvi kuskil)
kaablid küliti küljest ära (kui relee niisama maha ei taha tulla, siis tasub lüliti eemaldada)
lüliti tagaservas olev sisekuuskant lahti

lüliti põlvedele, kruvikate kaasabil relee lahti

tagasipanek vastupidises järjekorras

umbes 20 min tööd :ugeek:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa 156 1.8 TS 2002/2003 suunatule relee asukoht-???

#6
:wave:

rõhk fraasil- täpselt niipalju ruumi (releesid on kahe kõrgusega ning kuna releel on ka ülemine kinnitusjalg, siis rooli alt kruvikaga kangutades on suur oht lülitiplokk ära lõhkuda)

TEGELIKULT muidugi saab igasuguseid asju teha vähema tööga... sügav soovitus, kui kellelgi veel selline asi peaks ette tulema-> kui plokk maas on, siis tasub ka lülitusklemmid üle vaadata (enne, kui tuled kadunud on :roll: )
Tegelikult ma olen normaalne....
cron