Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#16
horza kirjutas:Alfadel on täiesti mõistusevastane ja täitmatu isu lambda andurite suhtes. Samuti räägitakse, et ainus, mis Alfal vähegi püsib, on originaaljupp. :roll:
Mitte päris tõsi. Punasel nt vahetasin ainult 1 korra ja mitte originaali vastu (passatil vahetasin 4, fordil 3), ja seda ka ainult sellepärast, et ta oli algusest peale füüsiliselt viga saanud (see on muidu ka üks põhjus, miks vanad jupid ei pruugi kesta). 33l vahetasin ka 1 korra: peale ostmist, kui ta oli enne 2 aastat seisnud. Ka mitte originaali vastu.
Aga mina läheks ja LASEKS lambda ära vahetada. Kindel värk. Ma saan aru küll, et teoreetiliselt on see lihtne (siuh-säuh juhtmed kokku, termorüüž ümber, pistik kokku jne), aga ikkagi juhtub igast asju, nii et ta tööle ei hakka. Näiteks jätad akuklemmid peale vahetamise ajaks. Või mida iganes.
Ja kui piisavalt pikalt vigase lambdaga sõita, siis võiks hakata juba kati poole ka vaatama. Kaua ta nii ei kesta.
Ja enne lambda/kati vahetamist vaataks küünlad üle. Ma ühest katist olen ilma jäänud sellepärast.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#18
kallurautojuht kirjutas:katalüsaator pannakse alla ainult ülevaatuse ajaks :mrgreen:
Ma mõistan, et see on rohkem naljaks öeldud, aga:

ma tegin ka kunagi nii.
Ja see on üsna rumal mõte, nii takkajärgi mõeldes.
Sisuliselt tähendab see
a) ostan iga aasta uue universaalkati (OK, need ei maksa just miljon, aga ikkagi)
b) mul on täpselt õige pikkusega vahejupp/reso, peotäis korralikke klambreid ja pastat ja ma viitsin seda vahetpidamata alla/alt lapata
või
c) mul on ihukeevitaja, kes on suuteline tegema paremat õmbust, kui suvalise töökoja varesepesa (st sellist, mis gaase peab).

Ausalt, ma eelistaks küll seda, et väljalase (ka kat,lambda) peaks natuke rohkem kui ühe ülevaatusperioodi.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#19
katalüsaator sai muidugi vahetatud juba enne esimest lambdavahetust ja selle olen juba mõttes maha kandnud. Ja andur on ka lastud vahetada, mitte ise vahetatud, kuid mitte pilot motorsis vaid ühes nurgataguses kohas, kus enne pole alfa romeot ilmselt nähtud. Järgmisena proovin siis ära uue Boschi jupi. Õnnestus leida ka originaalpistikuga, aga see maksab 120 euri tuuri. Autospetsialist pakub 70€-ga, kuid pistiku kohta pole neilt veel küsinud. 50€ pistiku eest ei ole nõus maksma.
alfadel pole vigu, alfadel on iseloom

Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#20
:hi:

ma kunagi ammu juba mainisin- Lamda anduri reaalne eluiga on ca 10 aastat (+/- natuke) mistõttu lammutusest pole neid mõtet osta (umbes nagu süüteküünlaidki)

Lamda andurile võib saatuslikuks saada vaid see, kui mootor köhib meeletus koguses pudi ja nõgi välja, mis siis andurile sadestub, seal kinni põleb ja ongi kogu muusika (sellisel puhul kontrolli, et Sul filter midagi korralikult läbi laseks, et kuskil mingit leket ei oleks, ning kõik andurid toimiks nagu peab ja mootor õli ei põletaks+ muidugi küünlad ise)

protsessiliselt on muidugi võimalik andurit ka puhastada (sõltuvalt sellest, mis seisus andur on). Samuti võiks kontrollida üle selle, et anduril mass ilusti olemas oleks (väga ebatõenäoline aga siiski) ning et väljalaskes poleks ühegi ava, mis õhku juurde annaks (see on hämmastav, kui vähe on vaja selleks, et küttesegu paigast saada)

kui oled Tallinna kandis, siis võid proovida Alfistiman'iga kontakti saada, et autole pisike diagnost teha (või siis saada kontakti Pilotiga samal eesmärgil).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#21
Liigun küll viljandist pidevalt tallinna vahet, kuid teise autoga (alfal läheb praegu tubli 15l/100km). Kuna korra sai korras lambdaga eeskujulik heitgaasi näitajad kätte, siis ei tahaks uskuda, et mootor meeletus koguses nõge või õli välja ajab.
alfadel pole vigu, alfadel on iseloom

Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#23
ts kirjutas: Lamda andurile võib saatuslikuks saada vaid see, kui mootor köhib meeletus koguses pudi ja nõgi välja, mis siis andurile sadestub, seal kinni põleb ja ongi kogu muusika (sellisel puhul kontrolli, et Sul filter midagi korralikult läbi laseks, et kuskil mingit leket ei oleks, ning kõik andurid toimiks nagu peab ja mootor õli ei põletaks+ muidugi küünlad ise)
Igzäktli.
Küünlad.
Alustaks ikka algusest, eh?
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: O: AR 156 2.0 TS 114kw lambda andur

#24
Oeh.
Küünlad on vahetatud, õli ei võta, õhulugeja, segusiiber on vahetatud jne jne.
Suur tänu Janarile, kes oma laupäevasest päevast diagnoosis alfa veaks "trummipõrin" lambda anduri :D. mingisugune mootori ülekuumenemise andur ka. Kõik ülejäänud andurid on korras.
alfadel pole vigu, alfadel on iseloom
cron