Alfa Romeo 156 sw 1.9 JTD - Alfahoolik

#1
Masinaks siis 2004 aasta 156 Sportwagon 1,9 JTD 85kw. Hele nahk, 4x el aknad, kiirusehoidik, Bose helisüsteem, rohkem pole midagi erilist silma hakanud.

Sain just paar tundi tagasi ka enda nimele. Kahjuks vajab natuke tegemist. Turbo nässus, tagatuli katki, paar mõlki, kriimu ja esiklaas mõrane, kuid see hind millega masin tuli kaalub eelnevad vead ülesse. Järgmise paari nädala jooksul plaanin teha rihmavahetuse, turbo remondi ja hoolduse. Kui need asjad aetud saab siis oskan ehk juba pikemalt pajatada.

Aga alustuseks väike eelvaade:
Image
Image
159 2.4 JTDm:
Image

Re: Alfa Romeo 156 sw 1.9 JTD - Alfahoolik

#4
alfahoolik wrote:Milline oleks mõistlik rihmavahetusvälp 8v diislil, hetkel eelmisest vahetusest 60000 möödas TRK templi järgi, tehase 120000 tundub natuke pikk? Ja kas vana kere õõtshoovad sobivad faceliftile, mul on üks komplekt tagavaraks taastada lastud. :roll:
Kui palju ajaliselt möödas on? Arvan, et vaheta ära.
Sobivad.
a.k.a Anthrax

Re: Alfa Romeo 156 sw 1.9 JTD - Alfahoolik

#7
Turbo remonditud, uus tagatuli, uued esimesed ülemised õõtshoovad, uus(kasutatud) õhufiltri korpus, õlivahetus tehtud, rattad tasakaalustatud, mootoriruum pestud(vana omanik oli katkise õhulõdvikuga sõitnud ja liitri õli kapoti alla valla päästnud).

Paar küsimust ka. Olemas on ainult 1 võti, leidnud pole ka võtme koode, variandid on vist järgmised:
1. Tellida toorik ja immo kiip ning lasta mõnel võtmemeistril koopia teha, ilmselt sellise variandi puhul ei saa teist pulti uste avamiseks.

2. Tellida esindusest uus võti. Keegi hinda teab?

Kuidas on teistel 8v diisli omanikel lood toasoojaga. Endal lõunamaa auto ja puudub igasugune lisaküte, linnavahel ei saagi üle 70 kraadi temperatuuri. Maanteel läheb normi ja siis linnavahel vaikselt tiksudes jahtub maha jälle.
159 2.4 JTDm:
Image

Re: Alfa Romeo 156 sw 1.9 JTD - Alfahoolik

#9
spark wrote:sa pead proovima taaselustada vana võtet, kus talvel, liigsed avad kinni pandi :hi:
Noh täna panin alustuseks ajutiselt ära võetud põhjakatte tagasi.
Kui see ei aita lasen sõbral ehitajal 10 cm villa panna :lol:
Tegelikult oleks mõistlik autonoomne küte peale ehitada.

Mingi anomaalia on kah. "P0380 - Board relay, thermostarter or preheat. ECU. Signal Low." veakood on sees, samas viga ei tuvastanud kõik küünlad töötavad, samuti töötab relee kui arvutiga lülitada.

Täna sai siis veel veermikus üks puks ära vahetatud ja kokkujooksu korrigeeritud, eks näis kas rehvide undamine jääb vähemaks.
159 2.4 JTDm:
Image

Re: Alfa Romeo 156 sw 1.9 JTD - Alfahoolik

#10
Tere! Arvan siiski, et peaks ahju peale ehitama enne suuremate külmade tulekut. Kas keegi on selle tee läbi käinud kunagi. Juurdlen hetkel jahutusüsteemi ühenduse üle, kuidas oleks kõige mõistlikum väljavõtted teha. Ise arvan, et kuna peamine eesmärk oleks plokk enne käivitust soojaks saada, siis paigaldaksin kütte selle vooliku vahele mis suundub õlijahutist tagasi mootorisse. :roll:

40 EURiga sai siis selline aparaat ülesse korjatud:
Image
Vajab uut korpuse plastkatet ja ühte toru, aga muidu peaks töötama. Katkised jubinad said juba ka tellitud.
Lisaks tuleb siis otsida doseeriv kütusepump ja panna kokku mingisugune lülitusskeem.
159 2.4 JTDm:
Image

Re: Alfa Romeo 156 sw 1.9 JTD - Alfahoolik

#13
Ahju, ehitamine siis nii kaugel, et ahju juhtmoodul on läbi, kakkusin selle lahti ja eeldatavalt läbi olev komponent on ka hiinast saabunud. Nüüd võtan hoogu, et aju ära remontida.

Vahepeal olen jõudnud veel vahetada hammasrihma, veepumba, rullikud. Peaks mainima, et JTD-l oli see töö ikka häbiväärselt lihtne, koos veepumba vahetusega kulus esmakordsel kokkupuutel aega veidi üle kahe tunni.

Peale rihmavahetust sain siis nädalakese sõita ja kerre genereeris ennast mingisugune vibra, panen selle esialgu vasaku kastipoolse püsikiirusliigendi süüks, kuna käega logistades on seal silmnähtav lõtk. Otse loomulikult on JTD-l kasutatud minu arust kahtlase väärtusega kolmikristiga liigendeid, mille komplektse saadavusega probleeme on, kolmikut leiab igalt poolt, aga kasti minevat kaussi saab vist ainult esindusest.

Veel ootab ees ka sidurivahetus, kohalt võttes käib läbi kere värin ja pedaal võtab ka suht ülevalt.
159 2.4 JTDm:
Image