Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#46
äh



no oleneb ikka suhtumisest:



eks suures plaanis on ju ka vahe kas hoida heaperemehelikult või siis ainult pähe tallata ja müüagi pahatahtlikult laipa ning müügihetkel valetada, et auto on korras ja hästi hoitud, 1 omanik, otse saksast etc...



ehk olen loll ja aus liigselt aga, ma tahan rahulikult magada, mitte hiljem kakelda ostjaga.

samuti LOODAN, et satun ise heaperemehelike omanike masinatele...





PS! ära te eteistele seda, mida ei taha , et sinuga tehtaks!

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#47
E.T. kirjutas:äh

no oleneb ikka suhtumisest:

eks suures plaanis on ju ka vahe kas hoida heaperemehelikult või siis ainult pähe tallata ja müüagi pahatahtlikult laipa ning müügihetkel valetada, et auto on korras ja hästi hoitud, 1 omanik, otse saksast etc...

ehk olen loll ja aus liigselt aga, ma tahan rahulikult magada, mitte hiljem kakelda ostjaga.
samuti LOODAN, et satun ise heaperemehelike omanike masinatele...


PS! ära te eteistele seda, mida ei taha , et sinuga tehtaks!


Täiesti nõus aga selgituseks seda, et

igapäevast remontimismaaniat ei harrasta.

Odavam on korraga rohkem vahetada.

Oma vaba aega napib pidevalt.

Olen mõelnud, et foorumis osalejate masinad

võiksid saada teiste osalejate hinnaguid

mis on kuidagi süstematiseeritud. Kasu on andmetest siis kui

otsid mõnd masinat või tahad ise müüa. Klubi või mingi muu

organ saab aastamaksudest ja teenustasudest registrit pidada.

Ehk saaks nii ka alfatamist propageerida.



Mida arvad 8)

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#48
ma arvan, et me oleme Janari teema ära solkinud ja võlgneme talle vabanduse :roll:







aga klubist...

oeh... pikk jutt, las Jaan räägib, mina ei ole ehk objektiivne selle koha peal... hetkel pole ei toimivat klubi ega aastamaksu, spordipoolt veetakse puhtalt fanatismist.



põhjusmõtteliselt saaks iga foorumlane ju oma auto teema all pidada arvestust jooksvalt oma auto tegemiste ja seisukorra üle. lisaks kui reaalselt läbi käiakse (üritused jms), siis on ikka enam vähem teada kellel mis seisus tehnika on ja ka foorumi liikmete osas seis selgem... ;)



aga palun. ärme solgi janari atoteemat ära, sellega sööme oma jalgu alt... ma võin uue teema teha või msn, skype, u2u vms vahendusel kaasa melda ;)

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#49
nikolai kirjutas:.......eelmise omaniku tegemata töö teha 2 kordselt üle........

Huvitav, kas masin mis on 1998a. väljalasega, paistab 2007a tehase garantiiga olevat???

2007-1998=9aastat vana.

Auto on niigi jube hästi hoitud.....oli :( , 1,5a. jooksul ikka korralik papp alla ka pantud, rohkem kahjuks ei saanud seda endale lubada.....

JUBE LAHE OLEKS KÜLL, KUI KÕIK AUTOOMANIKUD SAAKSID KÕIKE VIGU OMA AUTOL LIKVIDEERIDA, SIIS VEEL NÄITEKS UUED SUVEKAD VÕI TALVEKAD JÄRGMISELE OMANIKULE SEBIDA, JA VEEL PEALE KA PAAR TONNI VISATA OSTU PUHUL :?: :?: :?: :?:
Rahu-rahu-rahu... Kogu kamm läks ilmselt sellest lahti, et mina rääkisin auto PARENDAMISEST, mitte PARANDAMISEST. Nikolai rääkis mulle kõik kenasti ära, mis autol viga on/oli. Uurisin ka pärast ostu veel tõstuki peal üle niipalju, kui vähegi pähe tuli ja võimalust oli, ise samal ajal õli vahetava kuti siiberdamiste eest kõrvale hoides. Mõni koht oli parem kui kartsin, mõni asi natuke kehvem kui lootsin. Fakt on see, et tehniliselt on auto enam-vähem. Praeguse seisuga umbes 3000 eek-ise panusega (pidurikettad, -klotsid, -trossid ja natuke esisillas), saaks ta juba päris heasse korda (ptüi-ptüi-ptüi). Oleks hetkel ainult aega.

Nikolai, sinu vastu pole mul auto sõidukorras hoidmise koha pealt ühtegi pretensiooni. Autoga olen jõudnud juba natuke üle 2500 kildi maha vurada. Kõik vajalikud tuled põlevad ning mittevajalikud ei põle. Parendamise all mõtlesin muidu audiosüsteemi muutmist - ette oleks midagi vingemat vaja, tagumise aknapealsega tahaks ka midagi ette võtta (muusika uste sisse tagasi kolida). Aga selle peale saab siis mõelda, kui rikkaks hakkan :P. Sain üsna hästi hoitud auto. Kindlasti oluliselt parema, kui need, mida platside peal vaatamas olin jõudnud käia 8). Nii, et ärme rohkem kakle ja ootame hoopis talve :twisted:

Btw, Nikolai, oled A4-ga rahul või tuleb varsti uus Alfa :P?

E.T. kirjutas:ma arvan, et me oleme Janari teema ära solkinud ja võlgneme talle vabanduse :roll:


Mis mõttes :P? Elu käib ju ja see on hea :D

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#50
Kusjuures see oleks hea mõte, iga vahetatud vidin ja läbiviidud parandus-parendus kirja panna. Kogusin TRK arveid aga need kadund muidugi osad. Samas saab takistuseks see´, et ise ei saa järjest postitada.

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#51
mõnes foorumis on kombeks oma auto kohta kirja panna mida tehakse...

hijem lihtsam müüa / osta. mõni kodanik muidugi ei müügi oma autot vaid lihtsalt kirjutab projektikast. umbes nagu blogi auto kohta v päevikupidamine.



kuna inimesed on väga erinevad ja erineva kirjaoskusega, siis on ka tulemused vägagi erinevad teineteisest... mõni on ikka selline sopp, et pealevaadates hakab paha, suurem osa on lihtsalt igav dokumenteerimine, väga harva satub ette hea kirjaoskusega inimesi, kes lisaks oma autoremondile kirjutavad ka muid emotsioone teksti sisse... näiteks mõne klubi rajapäeva vms...



kõik see eeldab muidugi head distsipliini ja OT-de siirdamist (tõenäoliselt lihtsalt kustutamist). seni pole alfafoorumis nii tavaks olnud, vaid vestlused on sündinud juhuslikust sõnast ja mõte on nagu taim tärganud ja aina uusi võrseid ajades muudkui arenenud. pole kurja aednikku, kes sekkuks kääridega ja amputeeriks kõik võrsed mis veidigi reeglist kõrvale kaldudes viltu kasvavad...



loomulikult võiks praeguse vestlusteema kokku võtta tõdemusega, et piisaks vaid ühest teemast kus toimuks enamus vestlusi - see on suvalise pläma teema... samas kui sinna lihtsalt kokku tõsta kõik mis reeglitest erineb )näiteks seesama vestlus siit autoteemast), muutub suvalise pläma meeldiv vestlusnurk lihtsalt prügikastiks, kus pole aktiivselt arnevat vestlust...



reegleid rikkuda on mõnus, kuni see asja üldist olemust paremaks teeb...

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#53
Btw, Nikolai, oled A4-ga rahul või tuleb varsti uus Alfa :P?





Tere tere!



Ikka veel igatsen Alfa järgi :( ,

A4 mehed ei ole auto, täielik ......., Müüsin maha, nüüd kolisin Focus Chia 96 kw peale, enam-vähem auto, aga paistab et tulevikus ikka tuleb ALFA, aga 159.



Hakkan raha koguma :D



EDU SULLE Janar!

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#54
Vaatasin täna, mis seisus küünlad. Tulemus - viva la sarkofaagindus :?!



Ülemise katte maha kruvisin, avastasin osavalt tati- ja teibitehnikas lapitud ning silikooniga tihendatud klapikambrikaane. Teadsin, et seal kusagil mõra sees, arvasin, et asi mingis kõrvas vms. Aga ei. Tulemus: 4. silindri küünlapesad silmini õli täis :?. Õnneks õlivarda peal õlikadu täheldanud ei ole.



Olles leppinud eesootava väljaminekuga (süvenema hakkav finantskriis) ning saanud 95% õlist küünlapesadest välja roogitud, hakkasin küünlaid järjest maha keerama. Reinstalleerimise tulemus: 4. silindri peenem küünal õnnestus pooleks keerata. Keerme sain õnnelikult kätte. Teistega läks õnneks. Kusjuures, see õnnetu küünal andis ikka väga lihtsalt järele :shock:



Kui härrased lubavad, sooviks hüva nõu...

Mis firma küünlad muretseda? Mõtlen, et äkki on keegi eksperimendihuviline midagi paremat avastanud kui tehase poolt soovitatavad.

Materjaliteadlased võiksid öelda, kas ma piibud bensiiniga (või äkki leiab midagi paremat?) võin õlist puhtaks pesta. Ega silikoon rabedaks lähe?

Ega kellegil 1.6 TS klapikambrikaant ei vedele? Ilmselt vaevalt, aga uurin enne siit kui Jano tüütama lähen :P.



Tänud ette ära 8)!

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#55
puhastamiseks WD40 ideaalne-> kauem võtab küll aega aga... silikoon jääb terveks



soovitaks NGK küünlaid (ikka plaatinum-irdium-plutoonium jne)



BTW enne, kui hakkad uut kaant ostma juhiksin tähelepanu sellele, et õli silmini täis küünlapesa viitaks ka kõigele muule, kui plokikaanele :roll:

Näiteks tatitehnikas lapitud tihendile ümber neljanda pesa :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156, 1998 - janar_t

#56
Klapikambrikaant otsin ;). Plokikaanega on kõik hää. Ptüi-ptüi-ptüi, krt :roll:.



Kusjuures, õli küünlapesas polnud pärit tihendi vahelt. Hoopis lõhest klapikambrikaanes selle pesa juures - tihendist tihendini, peal kiht hermeetilist ka.



Teeks pilti, poleks seda mõttetut seletamist, aga kaamera Tartus ja mina mitte.



Enivei, ts, tänks, et võtsid vaevaks :)
cron