alfa romeo 156 2.0

#1
alfa romeo 156, 2000 aasta, 2.0 twin spark, 114 kw, selespeed
sain ta enda kätte juba 14 mai 2011.
ostmisel ühtki viga ei olnud, peale ostmist tegin kohe rihma ja rullikute vahetuse ning edaspidi probleeme ei esinenud ... seejärtel vajas mind isamaa ja olin sunnitud minema ajateenistusse, masina usaldasin niikauaks vennale ... selle aja see kuni praeguseni on vahetusse läinud: eesmised gabariitide pirnid, eesmised ülemised õõtsad (tänu vanadele õõtsadele ka eesmised rehvid mis olid vastikult kulunud), õli ja õlifilter.
Viimati muutis kirss165, 28 Veebr 2012, 01:47, muudetud 2 korda kokku.

alfa romeo 156 2.0

#8
kuna kõrgemad ülemad otsustasid et mul pole linnaluba vaja ja targem oleks toimkonnas istuda siis vahepeal kolm nädalat auto garaazis laiali olnud ...
suur suur tänu siis kodanik Jan1 -le :thanksspin: , tänu kellele ma ta lõpuks kokku sain :icon_thumbup: .
aga see geneka jutt ... oleks pidanud kohe asja kallale asuma :duh: kuna auto sai kokku ja käima pannes oli miskit selle rihma juures mis jooksutab genekat, kondipumpa, veepumpa ja muud kraami kinni jäänud, siiis rihm otsustas saba anda ... õnneks sain enne aru ja jätsin seisma ... aga vaid hetk peale seiskamist käis plõks ja kapoti alla kiigates enam rihma polnud :icon_censored: ...
andke siis nõu et mis see olla võis ... auto seisis u. kaks ja pool kuud väljas ... kõige külmemal perioodil ja kolm nädalat soojas garaazis ... nii et jäätunud veepumba süüks ei saa nagu ajada ... kas genekas võib tõesti nii kinni jääda ... :thinking:

alfa romeo 156 2.0

#9
Genekas kipub teinekord kinni jääma küll, eriti kui auto öues ja niiskes juhtub seisma, oksüdeerub kinni vms.
Endal oli sama teema ühe 25a vanuse baierlasega, aitas see et genekas maha, lahti ja puhtaks. Enne peale panekut lasin stendis üle vaadata ja siis autole peale tagasi, siiani toimib.
Küsida vöib köike, vastuseid ei saa millegile.

alfa romeo 156 2.0

#11
veereta rullikud jms näpuga üle-> mis on nii kinni, on ikka nii kinni, et seda käega ringi ajada ei suuda

genekas muidugi on vist ainsana nendest juppidest võimeline ette hoiatamata nii kinni jääma, et kohe on (geneka võll istub ju piki läbi geneka-> kui korpuses mõra sees on, siis võib küll tõmmata võlli koheselt ilma hoiatamata risti ... olen kunagi ühe teise autoga sellises olukorras külavaheteel olnud :mrgreen: )

veepump saab tõmmata kinni vaid siis, kui tegemist on metall-labadega ja mingi metallist konn sinna vahele ujub (kondipump kriiskab enne meeletult)
Tegelikult ma olen normaalne....

alfa romeo 156 2.0

#13
hakkab tavaliselt vilistama oluliselt enne, kui laagri lõplikult laiali viskab (muidugi kui korpus pooleks on, siis ei pruugi seda teha)

ülejäänud laagrid hakkavad alati enne kiunuma :wink:
Tegelikult ma olen normaalne....