Alfa Romeo 156 2.0 twin spark 98a

#1
Asi sai siis alguse sellest, et üks tore tädi sõitis mu suveliikurile küljepeal sisse, kindlustus arvas, et nad ei hakka seda lappima ja plekivad auto välja, niisiis kärsitu nagu ma olen oli imekähku uut liikurit millega sõita.
Mul kodutänavas seisab üks Alfa 156 mida ma oma....7 aastat kindlasti ilastanud olen, mõnus tumepunane, 17'' velg ja muidu igati sile preparaat.
Olen 156-sid mis mulle alfa mudelivalikust kuidagi kõige rohkem silmailu pakuvad (kui päris tutikad välja arvata) müügis jälginud peaaegu sellest ajast saati kui mul ametlikult juhtimisõigus on kuid endale soetamiseks on nad olnud kas liiga kallid või on umbusaldust tekitanud jutt mida Alfade kohta räägitakse, et a'la sõidad tehasest välja, juba jupid taga, ostad siis hoia teine auto raha kohe varuosadeks jne...iseenesest mõista räägivad sellist juttu need, kes pole eluseeski alfat omanud.
Aga nüüd siis konkreetsest autost....
Kolades mööda kõikvõimalikke automüügiportaale jäi silma tartus müügis olev 156, kõik teised mis olid küll nõks kallimad ja mille jaoks veel napilt raha jätkus (kuna teades meie kindlustusettevõtteid neile meeldib rahadega venitada) olid läbi helistades müüdud. Niisiis võtsingi sõidu tartusse ette. Kohapeal oli pilt veidi hullem kui piltidelt tundus ja auto tehnilist külge ei ole ma veel võimeline piltide järgi hindama :icon_roll: . Selgus, et masin on vähemalt aasta seisnud, automüüja ei teadnud tollest autost suurt midagi kuna väidetavalt oli selle lihtsalt kelleltki võla katteks käest ära võtnud. Proovisõitu tehes olid pidurid peale jäänud, tekitas väga ebameeldivat kahinat, parem rattalaager suht kutu omadega, miski rihmarullik tegi koledat häält, kerel kriimud jne jne....näha oli, et auto esiotsa kõksuga, stange alla kus peaks võre olema, oli miski kummist ikebana pandud, udukad puudu, nende plastikümbrised, eest neerud , kundepoolne tuli kuidagi väga viltu ees, stangel samuti kriimud jne....
Positiivse külje pealt mootor töötas kenasti, veermik ei kolisenud, klotsid tundusid alles vahetatud olevat, mootori õli nagu hetk tagasi sisse valatud.
Kuna olin arvestanud sellega, et pool auto olematust hinnast panen kohe hoolduse ja remondi alla siis mind see auto väga ära ei hirmutanud, tegin enne sinnasõitu veidi eeltööd kuluvate detailide hinna ja saadavuse kohta siis tundus veitsa tingides igati vahva ost.
Lõppkokkuvõttes sõitsin tartust minema 1k euri vaesemana ja kriips kõrvuni kuna sain lõpuks auto mida nii kaua aega tahtnud olin 8)
Lisan mõned pildid ka autost milline ta hetke konditsioonis:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kui kellelgi on ehk miskit huvitavat selle konkreetse auto kohta rääkida siis andku aga julgelt tulla! :)
Seniks aga....lähen autot sisse õnnistama, saun soe, õlled külmas :icon_clap:

Alfa Romeo 156 2.0 twin spark 98a

#7
See asi seal all on jah alla igasugust arvestust, kogu see esiosa näeb kole nutune tal välja üldiselt :icon_crazy:
Kuid katsun kõige esimesena tal kogu hoole ära teha, teisipäevaks tuleb uus sidurikomplekt, veepump, mootoririhm, balansseerimisrihm, kõik võimalikud rullikud ja muud vigurid mis sinna juurde kuuluvad, üleeile sai ostetud parempoolne rattalaager, geneka-ja-mis-iganes-seal-peal-veel-on rihm ja vabajooksu rullik mis koledat häält teeb, kõlab nagu krdi calibra koha peal töötades :evil:
Täna sai ette võetud see rattalaagri vahetus, olin rõõmust lakke hüppamas kui nägin, et laagril on neli poldi auku, et mis seal ikka, ratas alt ära, suport-ketas küljest ära, poldid lahti ja ongi käes....tulemus on alljärgnevatelt piltidelt näha:
Pilt
Pilt
Pilt
Kokku võttis see püha üritus aega üle 6h, kuna see laager vist oli tehases sinna pandud, välja tuli sõna otseses mõttes tükk-haaval, laagri kinnituspoldid tuli relakaga puruks lõigata, uued poldid otsa keevitada, et saaks need üldse kätte jne jne jne...aga pärast proovisõitu tehes oli jälle meel rõõmus, ei miskit kõrvulukustavat undamist ja kahinat, vähemalt silla osas :icon_thumbup:
Eks homme kui tahtmist-viitsimist-aega juhtun leidma hakkan selle rihma ja rullikuga kah vaeva nägema kuid võib-olla lükkub see järgmisse nädalasse kui uued vidinad saabuvad, saaks kõik koos ära teha 8)

Alfa Romeo 156 2.0 twin spark 98a

#9
veiks kirjutas:Kõik ilus-tore aga miks autot pole ära toestatud?
Mul emmeke jäi mõlemast randmeluust ilma kui "veneajal" papa keldris autosid vorpis...
Jah ::itpnt:: .... ja relakal pole katet peal nii ohutuse mõttes kui ka sellepärast et ega need relaka sädemed just hästi ei mõju auto kere värvile ja klaasidele.
:icon_roll:
cron