Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#31
:icon_hi:

esimesed udutuled kadunud ja aknad ei tööta (kuradi eesti suurepärakulises seisus teed ma ütlen)... kui autoga august läbi sõita siis hakkavad tööle kuni järgmise suurema põrutuseni (mida ei ole loomulikult mitte vähe) :guns:

varsti põrub laepolster kah põrandale (vaja 13" täiskõrgeid :mrgreen: rehve vist)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Huvitav mida kuradit tehakse selle raha eest, mis iganädalaselt bensiinijaama aktsiisi näol jätame :evil:


P.S. avastasin, et kellelgi on hädasti vaja olnud ühte pistikust kaitsmeplokist :roll: otseühendusega juhtmed+ üks lahtine juhtmeots... ega ei juhtu kellelgi olema mõistlikku elektriskeemi 156 kohta?
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#32
ts kirjutas::icon_hi:

esimesed udutuled kadunud ja aknad ei tööta (kuradi eesti suurepärakulises seisus teed ma ütlen)...
Kulla TS see on ikka pigem inseneritöö ja koostekvaliteedi teema ju... ;)
(üldises plaanis ma pakuks mõnda lahtist pistikut anomaalia põhjuseks)

Tundub, et igav selle autoga sul juba ei ole - iga 1000km kohta laguneb midagi ära või lakkab töötamast :)
Härra enam kalale ei jõuagi, elab selili auto all nagu vanast tuttavast rahvavaiisist... AUTO ORI

http://www.youtube.com/watch?v=A7Jny9puja4" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :icon_thumbup: :lol: :icon_thumbup:

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#33
kombireleeploki pistik põrus lahti (seda on keegi juba kakkunud) ja mõned kaitsmed on kah vasakule pannud :mrgreen:

ja koostekvaliteedi kohta- tõsised maasturid on ainsana loodud selliseks, et läbida sadu tuhandeid kilomeetreid sama kvaliteediga teedel mida tehased kasutavad veermiku vastupidavuse testideks :banned: veidi keerukama tehnilise lahendusega masinatel tekib paratamatult mingil hetkel probleeme (kui veermiku osas on neid erinevates astmetes, siis lahtipõruvad pistikud ja väsivad kinnitustüüblid on ülimalt tavalised)

parempoolse tagatule pistik nt oli samuti lahti põrunud - kontaktid mustad ning plast kergete sulamisjälgedega :roll:

AGA järgmine nädal hakkab puhkus ning tundub, et esimese asjana peab kogu elektrisüsteemi üle vaatama ja korda tegema (päevake tööd... aga pärast seda peaks jälle rahu majas olema)

EDIT: siiski- pigem kohendaks 1000km tagant ühte või teist pistikut, kui käiks puksiiriga remondikodades :icon_angel:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#34
ts kirjutas:P.S. avastasin, et kellelgi on hädasti vaja olnud ühte pistikust kaitsmeplokist :roll: otseühendusega juhtmed+ üks lahtine juhtmeots... ega ei juhtu kellelgi olema mõistlikku elektriskeemi 156 kohta?
Mõtled seda all-paremal-keskel pistikut junction box-i eesmise külje peal? Minu tehtud :oops:. Lühikokkuvõte asjast on see, et tagaklaasi-peegli soojenduse ots ei andnud mingist hetkest enam ilmselt korralikult ühendust, sädeles seal ja sai mõnda aega ilma suurema suitsu jm draamata pistikuraami sulatada (tähele igaljuhul midagi ei pannud). Kui soojendus enam ei toiminud, hakkasin uurima, milles värk ja tulemus oli see, et pidin pistikuraami kätte saamiseks lihtsalt ära lammutama. Uued tükid tellisin valed (andsin need muidu autoga kaasa, klemme saad ehk kasutada) ja asja ära lahendamiseni ise ei jõudnudki.

Lahtine ots peaks olema klaasisoojenduse lülitist relee poole minev ots (lahti jäetud, et keegi nupu klõpsimisega rohkem jama kokku keerata ei saaks). Üks suurematest otstest on kütusepump (vist oli parempoolne), selle kõrval klaasisoojenduse ots, paremal üleval nurgas tagumine parem suunatuli ja ülejäänud kahe (või oli neid kolm?) otstarvet enam ei mäleta... Võimalik, et üks neist oli veel mistkit pidi peeglite-klaasisoojenduse releega seotud.

Tagumist paremat tuledepistikut olen iga sügis korra nõks põhjalikumalt puhastanud ja uuesti ära määrinud (+ vahepeal mõned profülaktilised contact cleaneriga ujutamised) ja siiani pole too mulle erilist peavalu tekitanud. Kuigi jah, klemmid on seal üsna nutused juba.

Udutuled, aknad ja vasakule pandud kaitsmed on uus teema. Udutulesid võid otsida võib-olla kindalaekast. Relee on mäletamist mööda pooltulede-kui-täistuled-peal relee kõrval kohe. Mäletan häguselt, et udutuledega oli miski selline teema, nagu need ei põlenud kui pooltulede releed sees ei olnud vms. Mingi seos seal igaljuhul oli.

Aknad ei toimi sul üldse või proovisid ainult juhipoolsest uksest? Igaljuhul, puhasta-määri kere ja uksevahelisi pistikuid üsna regulaarselt - 156-l on need ilmselt kõige ebaõnnestunum koht üldse. Imepeened klemmid, mis ei saagi IMHO igasugustele mädandavatele protsessidele vastu pidada.

Huvitav.. Kas mul oli ka selle autoga sama palju jamamist kui sul nüüd kõrvalt vaadates paistab? :icon_think:

PS. 156 kohta ei ole mõistlikku elektriskeemi, sest 156 elektriskeem ei ole mõistlik :mrgreen:. Näiteks kasvõi toosama puuduolev pistik - kütusepump, klaasisoojenduse relee lülitus, klaasisoojendus, *parem tagumine* suunatuli (kuhu pinge peale lastes hakkavad kõik parempoolsed suunatuled põlema :mrgreen:) ja veel mingit peenemat mudru. Või tulede lülitamine - pooltuled käivad otse lülitist, täistuled otse lülitist, aga pooltulede jaoks, kui täistuled peal, on relee. Itaalja inseneerid on asja üsna loominguliselt suhtunud.

PPS. Hakkasin praegu mõtlema, kui palju releesid jmt 166-l on. Ja kogu see elekter jookseb ju auto esi- ja tagaotsa vahet edasi-tagasi :?

EDIT: Et see jutt siis nii pikk sai :icon_silent:

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#35
:roll:

aknad ja udukad sain kätte- releeplokis olid massirahutused suure raputamise peale

pistiku osas- tuleb võtta kätte ja uus pistik kuskilt romulast ära raiuda vist :icon_thumbup:

tagumisel pistikul täpselt sama teema- kui hommikul kalama hakkas, siis vaatasin üle ning see oli kergelt nihkes- kahtlustaks, et seal on täpselt sama teema- kunagi kergelt pingesse jäänud ja veidi sulatanud ning... ongi olemas (jällegi abi oleks tulealuse väljavahetamisest mõnes romulas vedeleva tüki vastu- uus ei maksa muidugi kah midagi)

puuduolevad kaitsmed on leitud (tagumisel elektriaknad ja alarm) ning ka mingi hägune poolrumal tulede lülitusskeem on olemas... (nagu Alfadele omane- üliloogiline ja lihtne skeem kui kõik lülitid töötavad... aga selleks, et pool autot ära pimendada on vaja ühtainust lahtist juhtmeotsa )

Ah jaa- la dolce vita - isegi käsiraamatus on viited valedele kaitsmeploki joonistele :icon_angel: (kes seda ikka viitsib kontrollida)

:wink: 166-s on elektit tonnide viisi rohkem... KUID sarnaselt 164-ga on seal skeem tunduvalt parem (vs 932 ja 167/930)- jaburdusi küll leiab aga pistikud ja juhtmed jooksevad asjalikumalt ning vead on kordi kergemini leitavad (ja üldiselt tekib neid ka minu kogemuse põhjal... oot- ma ei mäletagi tõsisemat elekrikala peale ECU sigaduste)

P.S. Jah- ma arvan, et Sinul oli selle autoga samapalju peavalu pisiasjadega näkerdamise juures 8) Muidugi tõenäoliselt on üsna suur osa jamadest tingitud ka sellest, et mul ei ole siiani olnud aega kogu el süsteemi üle käia (nii 155 kui 164 puhul käisin korraga kõik pistikud üle... praegu ainult sõidan :roll: )
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#36
:icon_hi:

lüliti olemas, pagassiamordid olemas, vilt olemas, tüüblid olemas

kuna jummala kogemata hakkab homme õhtul puhkus, siis kehva ilma korral autosse nokkima, hea ilma korral vee äärde ... (ja nii umbes nädal aega jutti- tulevad ju ilusad ilmad :lol: )
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#38
E.T. kirjutas:Ma hoian pöialt, et saaksid vee ääres olla ja autol midagi ära taas ei laguneks :icon_thumbup:
lüliti vahetatud ja kõik toimib...

kui vaid korralikud kalad viitsiksid välja ilmuda :mrgreen:
16072011230 copy.jpg
jah konks on samasuur kui kala :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#40
mitumitumitu km sõidetud mööda eestit (ka kruusateedel) ning tekkis ühe korra signatõrge :roll:

enam mastalajaama lähedusse ei pargi...

muidu on igav (TÜV puhtalt käes, üks esiamort väsinud ja üks esimene ketas veidi viskab)
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 156 1,6TS '98 ts

#45
8) 8) 8)

-----------------------------------------------------------------

peaks kalale minema :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....