K: AR 166 3,0 V6 166kw Automaatkasti õlivahetus

#1
Tere,

Mure selline, et sai (3,0 V6 166kw Automaat)kasti õlivahetust tegema mindud Õlimaailma ja oh imet, ei saagi niisama mehed sellega hakkama. Kuna kastil on ainult sinine punn ja ei ühtegi varrast, millega õlitaset kontrollida.

Helistasin siis Piloti ja sealt öeldi, et seda mõõdetakse mingi anduriga (mootor peab olema jahtunud andurite paigaldusel ja siis lastakse mootor soojaks, ning siis pidid näitama vms).

Ise ma arvasin, et asi lihtsam kuna tavaliselt on antud kasti kuuluv õlikulu teada, aga see ei pidanud täpne olema, sest see on antud kogu süsteemile (turbiiniga koos). Ja kuna osa õli on turbiinis, siis ei saagi täpselt öelda kasti enda õlinormi. :?

Oskab keegi Tartus soovitada kohta kuhu sellise murega pöörduda?

Dia, Autoring??? Tallinna kah nagu ei näe mõtet sellepärast sõitma hakata 8)



TÄnud!



Ise küsin, ise vastan :P

Helistasin autoringi ja seal võetakse minu auto suht kiiresti käsile. Tööd pidi olema kaheks tunniks, on see normaalne, ei oska öelda. Ju siis peab midagi seal lammutama, kui kaheks tunniks tööd on. Aga kui uurisin õli markide kohta, et mis sinna sobivad, siis kahjuks küll targemaks ei saanud. Kuna neil endal seal olemas aint üks mark automaatkastile (selespeed õli) siis ei hakanud riskima õlipoodides pakutava õliga. Lihtsalt neil endal seal arvutis ei anna neid tooteid (õlisid), mida pakuvad teised. Ja minu üllatuseks ei ole sellel kastil filtrit, seda väitis siis Pilot. Seda vahetust ei saa pm siin Tartus mujal tehagi, kuna nad peavad pärast õlivahtust kasti ära kalibreerima.



Vast on sellest jutust ka mõnele sama murega foorumlasele kasu :wink:



M.

K: AR 166 3,0 V6 166kw Automaatkasti õlivahetus

#2
Nonii, alfa on siiski eriline masin :)

Algul Autoringis öeldi, et neil on vajalik õli olemas ja selle teadmisega ma ise midagi sebima ei hakanud (õli siis). Viisin auto sinna, kahe tunnipärast tuleb kõne, et võib masinale järgi minna, ja õli kahjuks vahetada ei saanud :o Vastuseks, küsimusele "miks siis?" öeldi, et selles kastis oli mingi teine õli sees, mis neil kahjuks ikkagi kohapeal ei ole. Asi selge, jääme siis järgmist korda ootama, lubasid ise kõik vajaliku teha, et õli ikkagi vahetud saaks. Kuna tegemist on alfaga, siis tehas keelab kasutada kastis mingit teist õli, mis ei ole tehasest sinna määratud (mida aga teised automargid ei keela) 8)

K: AR 166 3,0 V6 166kw Automaatkasti õlivahetus

#5
segusilm kirjutas:TRK s on automaadi õlivahetus kuskil ~1500, plaan on järgmise paari nädala jooksul see ära teha
Oled sa kursis palju sul auto eelmise õliga kokku sõitnud üldse on? Kuigi kui Pilotist uurisin, siis öeldi, et see kast ei vaja õlivahetust. Loomulik on, et iga asi mis kulub, see lihtsalt tahab hooldust, ilma ei saa (et sõita kuni kokku jookseb :lol: )

Aga hea teada, mis hinnaga TRK seda tööd teostab, ehk suvel veereb kah sinna vahetusse. Autoringis jäigi nende pädevuse tõttu vahetamata, kuna nad ei suutnud mulle enne enda kinni panemist õiget õli Tallinnast Tartusse sebida, aga tookord oli hind kuskil sinna 2000.- tuuri.

Edu!
cron